Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik a jó matematika zsebkön...

Melyik a jó matematika zsebkönyv egyetemre?

Figyelt kérdés

Olyan könyvet keresnék ami közérthetően magyarázza a műszaki matematikát.

Előre is köszönöm!


2015. jan. 2. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami közérthetően elmagyarázza a teljes műszaki matematikát az nem zsebkönyv, hanem egy egész könyvtár.


Amiben benne vannak a különböző ismert integrálok, összefüggések,… bizonyítások nélkül, az mondjuk a Bronstein–Szemengyajev de ilyesmi helyett inkább a Wolframalphát és Wikipédiát javaslom a mai világban. Olcsóbb, és használni is egyszerűbb.

2015. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ma is nagyon jól használható:

[link]

2015. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bolyai-matematika sorozat - Integrál számítás / Differenciál számítás elég jó. Nagyon jól magyaráz, rengeteg példával, többet is tartalmaz, mint, ami kelleni fog egyetemre.
2015. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valóban tágan fogalmaztam a "műszaki matematikával" de ezekhez hasonló könyvekre gondoltam.
2015. jan. 2. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

> „…többet is tartalmaz, mint, ami kelleni fog egyetemre.”

Igaz, tényleg függ attól, hogy milyen szakra. Például szabad bölcsészetre 0 matematika zsebkönyv kell, fizika szakra kétlem, hogy elegendő volna a Bolyai-sorozat…


Amúgy a Bolyai-sorozat tényleg hasznos. (Bár abból sem fér el az egész a zsebedben.)

2015. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Obádovics könyveit ajánlom én is. Bár a zsebkönyv kategóriától igen tavol van:)
2015. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bolyai-sorozat, nekem mérnökin eddig bevált.
2015. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na most a kérdés kicsit önmagának mond ellent! Olyan zsebkönyvet nyilván nem találsz, ami még el is magyarázza a dolgokat...


A Bolyai sorozat tényleg nagyon jó lehet, sok segítséget adhat, mert tele vannak full kidolgozott feladatokkal!


Ha zsebkönyv kell, akkor Bronstejn-Szemengyajev, abban elég sok minden benne van, de ne abból akard megérteni... Azt a könyvet használni(!) kell.

Újabb verziója eléggé drága, de régebbi változatokat akár egy ezresért meg lehet kapni és a régebbiekben is elég sok moinden benne van.

2015. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 neonice válasza:
Bolyai integrál-differenciálszámítást előszeretettel lapozgattam, zsebkönyvnek is ideális, kis helyen elfér :)
2015. jan. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Obádovics J. Gyula: Felsőbb matematika. Ez az egyik legjobb, de nyílván csak egy bizonyos szintig vannak benne a dolgok.


Még javaslom: Pattantyús Ábrahám Géza: Gépész -és Villamosmérnökök kézikönyve 1-2. kötet kb. matekkal meg feizikával foglalkozik.


Ha példák kellenek, akkor bólyai könyvsorozat, esetleg Thomas kalkulus.

2015. jan. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!