Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi számít radioaktívnak?...

Mi számít radioaktívnak? Mekkora felezési idejű?

Figyelt kérdés
Pl. az egyik szénizotóp tudtommal 4-5 ezer év alatt feleződik meg, mégsem tekintik radioaktívnak. Akkor mi az a felezési idő, amely szerint az adott anyagot radioaktívnak tekintjük? Illetve tényleg minden anyagnak radioaktív, vagyis tényleg minden anyagnak van felezési ideje? Illetve hogy állapítják meg, hogy az adott anyagnak mekkora a felezési ideje?
2014. okt. 19. 12:58
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nézd - elhiszem, hogy nehéz megérteni - de az atommagban NINCSENEK protonok.

Az, hogy bomlásnál keletkezhet, az más kérdés.

Az atommag bomlásánál SEMMIT nem számít az, hogy maga a proton mennyire stabil. Az atommag nem akkor fog bomlani, amikor a benne levő (nem levő) proton bomlana.

Mondtam már, hogy a szabad neutron 12 perc alatt feleződik, míg az atommagban levő az stabil.

Tehát - ha igaz lenne, amit mondasz - az atomok folyamatosan hullanának szét a bennük levő neutron szétesése miatt.

Csakhogy NINCS ÍGY, mivel neutron sincs az atomban, pontosabban nem ebben a formájában van ott.

2014. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Az atommagban nincs proton??


Akkor engem eddig kegyetlenül átvertek... Kíváncsi vagyok mit fog szólni a tanárom, ha ezt megmondom neki :)


A neten is mindenhol úgy írják, a legtöbb ábrázolt atommodellben protonok és neutronok sokaságával ábrázolják az atommagot.

2014. okt. 20. 16:08
 23/23 anonim ***** válasza:

Azokból épül fel.

Jó: a sima hidrogén magjában tényleg proton van.

A többi atomban azonban ezek kapcsolatban vannak egymással - ezért viszont megváltoznak a tulajdonságaik. Többek között pl. nem bomlanak el. Vagy éppen: elbomlanak.

2014. okt. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!