Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a nukleáris izomer?

Mi az a nukleáris izomer?

Figyelt kérdés
Ezek közül mi a metastabil? Mikor lehet ezeknek az alapállapotú atommagnál nagyobb felezési ideje, és miért?

2013. dec. 22. 13:19
 1/4 Tom Benko ***** válasza:
Amelyiket a proton és neutronszám felcserélésével kapjuk.
2013. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt érthetően levezetik, csak olvasni kéne:

[link]

2013. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tantál 180m stabilitásának oka is érdekelne, és hozzátenném, hogy nem nagyom megy az angol, a google fordító meg sz.r.
2013. dec. 24. 22:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdést nagyon a legalapabb szinten kérdeztem, hogy majd a leírásra többen próbáljanak válaszolni. Azt tudom, hogy ezek az azonos neutron és protonszámú atommagok különböző gerjesztett állapotai. De az érdekelne, hogy mi itt a metastabil? Mert mindegyik elbomlik, az meg, hogy mi a hosszú felezési idő szubjektív (mihez képest?). Illetve nem értem pontosan, hogy mit takar a spin kifejezés, miért félegész, vagy egész, és hogy atommagnál is van ilyen nekem új volt (ugye mindenkinek az elektron +-1/2-e jut először eszében, akinek a kvantummechanika még idegen). És miért lehet az, hogy a gerjesztett állapotú atommagnak nagyobb a felezési ideje, mint az alapállapotúnak?
2013. dec. 24. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!