Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki ki tudná nekem számolni...

Valaki ki tudná nekem számolni, hogy mennyi héliummal lehetne felemelni egy kb.50 kg-os nőt?

Figyelt kérdés

Ez nem a fizika házim! Csak kíváncsi vagyok.


Nem csak egy-két centire a földtől hanem mondjuk másfél méter magasra.

A hélium lufikban lenne... Szóval mennyi hélium és héliumos lufi kellene kb?

Nem tudom mekkora a lufi.

Mekkora egy átlag lufi?, ez is akkora.



2014. szept. 21. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

1 g tömeget kb. 1L hélium emel fel szóval 50kg-ot 5m^3.

Egy normál lufi kb. 3-5 L térfogatú tehát megközelítőleg 10 ezer darab lufi kellene.

Ja és nem 1.5 m magasra emelne fel hanem pár km magasra.

2014. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sűrűség-különbségek alapján 1 m^3 héliummal kb 1,1 kg-ot tudsz felemelni, tehát kb 45 m^3, egy 4x4x3-as szobányi hélium kellene. De ugye a lufik anyagának is van súlya...
2014. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 cicwarek ***** válasza:
Néhány grammal már mérhetően fel lehet emelni. Két fémlap közé tegyél egy fingópárnát, és préselj a párnába egy kis héliumot, a nő fel fog emelkedni néhány mikrométert.
2014. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Az első válasz volt a leghasznosabb... De a többieknek is köszönöm a fáradtságot.


Csak kilóméteres magasságba lehet emelni?


Ha kevesebb lufit használok, akkor nem emelkedik olyan magasra nem?

2014. szept. 24. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:
elvileg a légsűrűség arányában emel, de a felszínen ez eléggé nem egyenletes. Azaz egy ideig inkább egyáltalán nem emeli meg, ha meg megemeli, akkor szépen megindul felfelé, és az nem 1-2 méter lesz... Ráadásul hőfokfüggő is.
2014. okt. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!