Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villamosmérnökök! Az egyetemen...

Villamosmérnökök! Az egyetemen tanult matekot milyen gyakorlati esetekben használjátok?

Figyelt kérdés

Olyan villamosmérnökök válaszát várom, akik pár évet már dolgoztak is ezen a területen (Nem pályakezdők v. még csak tanulják)


Leírnátok konkrét példákkal, hogy az egyetemen tanult felsőbb szintű matematikát milyen konkrét esetekben használjátok munkátok során?


Konkrét esetek/munkák/feladatok melyeket az egyetemi matek nélkül nem tudnátok megoldani.


Laikus vagyok, egyszerűen csak érdekel ez a terület.


Villamos energetika, távközlés, mikroelektronika, stb.



2014. aug. 21. 15:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
De senki nem vitassa, hogy az egyetemre kell a matek. Ezzel mindenki egyetért. A vita arról szól, hogy egy villamosmérnök mennyire használja fel a matematikát a mindennapi tennivalójában.
2015. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Mos a kérdésre a válasz az, hogy mindennap, amikor a gyakorikérdések.hu-n válaszolnak valamire. :)


Tanulságos az, hogy válaszadók milyen sokfélét értelmeznek bele a kérdésbe. :) Én azokkal vagyok, aki azt hiszi, hogy a matematika egy eszköz, amit szükség esetén problémamegoldásra használ a mérnök. Ez nyilván nincs mindennap.

Egyébként nekem van olyan kollégám, aki 30 évvel végzés után a frissen végzett munkatársakat zavarba hozta matek témákról beszélgetéssel, hiszen ők a vizsgára megtanulták, majd elfelejtették. Nem egyetlen embert ismerek ilyent, akinek elég volt egyszer elmondani valamit.

2015. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Ha csak annyit mondok, hogy irányítástechnika elmélet, akkor már nagyjából értjük miről is van szó, ami lényegében villamosmérnöki terület is lehetne. Aki ezt érti az elejétől a végéig, ebbe az egész matematika anyag elő jön.
2015. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Ez munkakörönként változó, de én nagyjából az egyetem 3. féléve óta nem integráltam, az meg már 7 éve volt. És az még igen messze van az egyetemi matek csúcsától. Kb. arra jó, hogy ha nem kell pontos érték, közelebbi becslést tudok adni és el tudom dönteni, hihetek-e a kapott értékeknek és mekkora a hiba.


De másra van szüksége egy szerviz vagy üzemmérnöknek és egy fejlesztőmérnöknek.

2017. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!