Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom kiszámolni a...

Lynxpapa kérdése:

Hogyan tudom kiszámolni a kérdőjeles szöget?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A következő háromszöggel kapcsolatban van egy kérdés. Ha ismerem két befogóját, de nem ismerem, egyik szögét se hogyan lehet kiszámolni a kérdéses szöget?

Kép: [link]

Segítségeteket Köszönöm!



2013. szept. 11. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy az a két oldal befogó, akkor a háromszög derékszögű, és befogói derékszöget zárnak be egymással.


Az ábrán levő adatokból sehogy. Kéne a harmadik oldal, egy másik szög, egy magasság vagy valami…

2013. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 imco ***** válasza:

Hát ez pontosan úgy van, ahogy előttem leírták.


De ha tényleg tudod, hogy az a két oldal befogó, akkor meg van oldva a feladat. A háromszöged derékszögű és a derékszög pont a kérdőjellel jelölt szög.

2013. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem egészen értem. Miért olyan biztos, hogy a háromszög derékszögű, ha tudjuk, hogy a két befogó 35 ill. 40 akármi? Mértékegység sincs megadva, szóval lehet ez bármi, méter, centi, fényév, stb. De tegyük fel hogy mondjuk mm.

Tehát miért ne lehetne egy olyan általános háromszög, aminek a két befogója 35 és 40 mm, az átfogója meg mondjuk 60 mm?

2013. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Onnan tudjuk, hogy csak a derékszögű háromszögnek vannak befogói.


(Írd be Google-be vagy Wikipédiára, hogy „befogó”. Az első 30 háromszögekkel kapcsolatos találat között csak derékszögű háromszögnél használják.)

2013. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A mértékegységekről: azok matekból pont lényegtelenek. Egy matematikust nem érdekel, hogy elfér-e egy lapon, a bolygón vagy akár az univerzumban az általa elképzelt háromszög. Rá van írva az egyik oldalra, hogy 40 hosszú, akkor annak az oldalnak a 40-ed része az egység. Pont.


(De ha korrekt akarsz maradni fizikailag is, akkor vedd úgy, hogy Planck-egységekben számol a kérdező.)

2013. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Mi a helyzet akkor ha a két méretezett oldal nem befogó.

A mértékegység elvben nem számít. Az egyik oldal 40 egység a másik 35.

Ebben az esetben se lehet a szöget kiszámolni? Magasság vagy bármi háromszög hasonlósággal?

2013. szept. 11. 21:45
 7/16 anonim ***** válasza:

Eheh, rég volt már matekóra :D Viszont arra még emléxem, hogy nálunk simán pontlevonás járt a mértékegység elhagyásáért, sőt, automatikusan egyest jelentett a teljesen mértékegységek nélküli dolgozat, és értékelhetetlen volt az a feladat, amiben nem írtunk mértékegységeket. Ezért tettem szóvá, belénk még belénknevelték, hogy mértékegység nélkül a mérőszám is értékelhetetlen.


Egyébként csak kötözködésképpen: lehet-e úgy bármiféle mértékegységet bigyeszteni a két mérőszám mögé, hogy egyértelműen megállapítható legyen a kérdéses szög? (Persze így feltételezve, hogy nem befogókról van szó.)

2013. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"A mértékegység elvben nem számít."


Csak akkor nem, ha feltételezzük, hogy a megadott mérőszámok ugyanazon mértékegységben vannak megadva. De ha pl. a 35 az cm, a 40 meg mm, akkor igenis számít.

2013. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igazából nálam is régen volt matek...

Nálunk nem voltak mértékegységek csak ha kimondottan számított. Igazatok van nem mindegy melyik szám miben van.

Tételezzük fel hogy a kérdéses mértékegység mm. Tételezzük fel hogy mind a két mérőszám mm-re vonatkozik. Ebben az esetben van bármiféle mód arra hogy kiszámoljam a kérdéses szöget?

Próbáltam programmal szerkeszteni de szerintem ,,végtelen" a lehetőség mivel a harmadik oldal (aminek nincs mérőszáma)ismeretlen így kb olyan mint egy ,,gumiszalag".

2013. szept. 11. 22:01
 10/16 anonim ***** válasza:
Pontosan, így nem lehet meghatározni, mint ahogyan egy korábbi válaszoló írta is már. Kivéve, ha tudod hogy a két befogóról van szó, mert akkor automatikusan derékszögű háromszögről van szó, ahogy írták korábban. De ha nem befogókról van szó, akkor legfeljebb egy maximumot lehet megadni: a harmadik oldalnak rövidebbnek kell lennie, mint a két megadott oldal összege.
2013. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!