Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy négyzet átlója 7, 07 ....

Nyuszip kérdése:

Egy négyzet átlója 7, 07 . Akkor hogyan tudom kiszámolni az oldalait és a területét? .13/F

Figyelt kérdés
terület , pitágorász tétel

2013. szept. 3. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

A Pitagorasz-tétel: Egy derékszögű háromszög átlójának négyzete egyenlő a befogók négyzetének összegével.

Az általános képlet, ha az átfogót jelöljük c-vel:

a^2 + b^2 = c^2


A négyzet átlója és két oldala alkotják a derékszögű háromszöget. Mivel c = 7,07 (nem írtál mértékegységet!), ezért c^2 = 49,9849

Mivel a négyzet oldalai egyforma hosszúak, így ezt kell osztani 2-vel, hogy megkapd az egyes befogók négyzetét. (A terület ezzel lesz egyenlő, mivel a négyzet területe a * a, azaz a^2).)

Az oldalakat pedig úgy kapod meg, ha ebből a számból gyököt vonsz.

2013. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon kedvesek, akik zöldítették a válaszomat, de senki nem javította a hibát. :(

Még jó, hogy ma visszanéztem, és észrevettem én magam; szóval:

"Egy derékszögű háromszög ÁTFOGÓJÁNAK négyzete egyenlő a befogók négyzetének összegével."

(Biztos a _négyzet átlója_ járt a fejemben, ami ugyebár a derékszögű háromszög átfogója lesz.)


Kíváncsi lennék egyébként, hogy sikerült-e megoldanod, Nyuszip, és hogy érted-e a logikáját.

2013. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sebők tibor válasza:
Én találtam egy egyszerűbb módszert az a szor a szor 2 a gyök alatt nál én sajátmagam jöttem rá nem emlékszem hogy tanultuk volna pedig nagyon egyszerűen szakmunkás vagyok és a munkám során gyakran számolok átlót az egyik gépnél ahol dolgozom a számológépen nincs gyökvonás ezért próbáltam meg egy gyökvonás nélküli számítást és sikerült nagyon egyszerű nem tudom hogy ismert e ez a módszer ha valaki tud más módszert a pitagorász tételen kivül irja meg vagy lehet hogy ezt én találtam ki (MAGAMTÓL JÖTTEM RÁ MERT EZT ÍGY NEM TANULTUK) KÉREM IRJATOK
2017. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!