Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a periódus (fordulat) jele?

Mi a periódus (fordulat) jele?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egy periódus az egy teljes ívhossz, aminek a jele: i

és i=2r*pí


De az i az az ívhossz jele, a periódusra nincs külön jelölés?


2013. aug. 22. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a periódus alatt az egy fordulat megtételéhez szükséges időt érted (márpedig az), akkor általában nagy T a jele, és időmértékegysége van.
2013. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy egy teljes kerület nagyságával egyenlő nagyságú ívhossznak van-e más jele. Mert az ívhossz nem feltétlenül egyenlő a kör kerületével. Vagy ilyenkor a periódus ívhossza az i, és ha van egy rövidebb ívhossz, akkor mondjuk az az i1 vagy i2? Így gondoltam.
2013. aug. 22. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Még mindig nem egészen tiszta, hogy mit akarsz, de nem kell feltétlenül az általános jelölésekhez ragaszkodni. (Abban se vagyok biztos, hogy ennek a dolognak, amiről beszélsz, van általánosan elfogadott jelölése.)


Egyszerűen csináld azt, hogy leírod: „Jelölje” aztán rajzolsz valamit, például egy sárkányt, de akár 'i' betű is megteszi, és végül odaírod, hogy a „periódust (fordulatot)” (vagy amit jónak látsz), és onnan kezdve az lesz a jele, mindenki érteni fogja, aki tudja mi az a „periódus (fordulat)”. Csak arra figyelj, hogy az egyéb jelektől könnyen meg lehessen különböztetni, amit rajzoltál (ezért javasoltam a sárkányt).

2013. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Háát nem tudom. Én még ilyennel nem találkoztam, de mondom, a periódus az mást jelent. Szerintem amit te mondasz, annak nincs külön neve vagy jelölése, illetve én egyszerűen kerületnek nevezném. És igen, különböző ívhosszakat indexeléssel lehet megkülönböztetni egymástól.
2013. aug. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mióta van számítógép, én nem jelölök semmivel semmit.

Mindenek ki lehet írni a teljes nevét, még ha az több szóból áll is.

A képleteket meg egy táblázatkezelő kiszámolja.

2013. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
P-vel szokás jelölni. (De egyébként tényleg önkényes hogy mivel jelölöd.)
2013. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!