Mágnesmotor; üzemanyag nélküli forgómozgás; létezhet?
felecsdel
Egyértelműen. A mozgáshoz ENERGIA kell. Az pedig nem keletkezik csak úgy magától.
Az örökmozgót már sokan feltalálták, legtöbbjük a diliházban végezte :-)
Szóval komolyan: az energiamegmaradás törvénye szerint örökmozgót alkotni NEM LEHETSÉGES.
Ennyi.
Pedro
Najó, igazából lehet mágneses motort szerkeszteni, ami nem igényel sem üzemanyagot, sem áramot.
Elmondom, hogyan: elsőnek fogsz egy légüres teret. A legjobb, ha egyetlen atom sincs benne, különben véges időn belül meg fog állni.
Na, ezen belül rögzítesz teljesen egyenlő erejű mágneseket alulra, felülre, és a két oldalra. Na, most középre behelyezel egy tökéletesen gömb alakú mágnesezhető tárgyat (egyetlen atom eltérés bármelyik irányba véges időn belül meg fogja állítani)
Majd megpörgeted a gömbödet. Ha mindent jól csináltál, akkor sohasem fog megállni. De szólok, hogyha bármilyen hő, mágneses, gravitációs hatás éri, vagy egyetlen atomnyit eltér a tökéletesen középső pozícióból, akkor meg fog állni :)
Ja, energiát nem állít elő, sőt, te fektetsz be, amikor megpörgeted, de ez egy olyan örökmozgó, ami működik. Csak lehetetlen megcsinálni. De működik :P
Ennél jobb mágneses motor, ami nem igényel energiát, csak energiát ad le, nem létezik :) Vitatkozhatsz, de hidd el, hogy nem létezik.
De ha van kedved, hajrá, írd, hogy hogyan működne. Hátha mégis neked lesz igazad :)
Sir Butcher: Meghajlok fantáziája előtt, Lordom! :-D
Pedro
Na, a mágnes nem energia forrás. :)
Nézzük meg a mágnes mitől mágnes :)
Alapszintre lebontva, minden mágnesezhető fém televan miniatűr mágnessel. Ám ezek szanaszét állnak, minden irányba. Ha meg lehetne mérni ezt a minden irányba mutató mágneses erőt, akkor is érzékelnénk mágneses teret: azonban jóformán kioltják egymást. Viszont, ha közelítesz egy mágnest, akkor ezek a minimágnesek rendeződnek, vagyis egy irányba fordulnak. Ezért van az, hogy ha egy szög egyik végéhez mágnest érintesz, a másik vége is mágneses lesz.
Ha pedig elég erős mágneses hatásnak teszed ki (vagy elég ideig azonos irányba állítod ezeket a belső mágneseket) akkor rögzülnek (egy ideig legalábbis) és a vas mágnessé válik. Tehát voltaképpen a mágnesesség nem más, mint az adott fémekben lévő természetes mágnesek egy irányba rendeződnek, és összeadódik a mágnesességük.
Ez viszont nem egy kinyerhető dolog. Ugyanis ez csak egy rendezettség: ha az adott fém elveszti a mágneses tulajdonságát, akkor csupáncsak annyi történik, hogy külső hatásra (vagy mert nem rendeződött tökéletesen egy vonalba az össze belső mágnes) szétzilálódott ez a belső rend, és egyszerűen megint kioltják egymás. Azonban ha helyreállítod ezt a rendet, hopp, újra mágneses.
Tehát, ez nem egy akkumulátor, ami valami rejtélyes energiát tárol, és kinyerhető belőle :) És mivel itt is megvannak a hatás-ellenhatás törvénye, nem fogsz tudni csinálni olyan motort, ami magát hajtaná, ugyanis minden dolog a természetben a nyugalmi (=a legkisebb energiaszintű) állapot felé "igyekszik", vagyis ha megpörgetsz egy mágnest (vagy bármi mást) az súrlódik, mozgási energiáját leadja (vesztességgel) és végül megáll, nyugalmi helyzetbe kerül.
És pont :)
Ugyan sosem láttam még mágneses motort (valaki dobjon már egy linket!!), de a mágnes nem kimeríthető. Ez kb olyan, mintha a Föld gravitációját akarnák megcsapolni, és azt mondanánk, hogy idővel "elfogy". Az sem fogy el :) Mint ahogy az elektronok sem fogynak el.
Az ember ugyanis nem elhasználja őket, csupán kényszeríti, kimozdítva a nyugalmi helyzetből. Az elektronnak is a "célja", hogy újra a legkisebb energia szintre jusson. Az erőmű kvázi gerjeszti őket (mágneses térrel, biza) azonban a másik oldal (ahol elektron, és energia hiány van) csak egy hosszú-hosszú vezeték másik oldalán található. Tehát az elektron ezáltal lesz kényszerítve, hogy mozogjon, végigmegy a vezetéken, felhevíti a villanykörtében az izzószálat, majd végül a másik oldalon végre el jut az alacsonyabb energiaszintű állapotba, és megpihen :)
Na, ez a másik probléma a semmilyen energia befektetést nem igénylő generátorral (vagy motorral, mindegy ez esetben). Hacsak nem valami teljesen más részecskét használ energia forrásként, akkor az elektronokat gerjeszteni KELL, különben nem fognak végigmenni a pályán. És munkát sem fog végezni semmi, ugyanis ahhoz egyenlő mennyiségű befektetés kell (vagyis több, hiszen veszteség lesz a súrlódásból, a tehetetlenségből, stb).
Jelenleg mi a nap fúziós energiáját használjuk. Két hidrogén egyesül héliummá, és mivel a hélium energiaszintje alacsonyabb (=stabilabb) a különbözet sugárzásként kilökődik az űrbe, hogy végül egy fa sejtjében vízből és CO2-ből cukrot csináljon. Ha a fa meghal, a rengeteg beépített energia, stb, nagyrészt tiszta szénné bomlik le. Vagy szénhidrogénné, olaj vagy földgáz lesz belőle.
Majd mi ezt elégetve bazinagy mágneseket forgatunk meg, (veszteségesen) hogy aztán gerjesztjük az elektronokat, melyek szépen végigmennek a pályán :)
No, ez kb dióhéjban (néhol nem pontos tudom, de leegyszerűsítve kb így működik). A mágneses motorral az a baj, hogy csak és kizárólag akkor működne, ha a hatékonysága 100% fölött lenne. Ez pedig nem lehetséges, ugyanis egyszerűen nincs miből. Az elektron magától nem indul el, a gerjesztéshez valahonnan energiát kell adnunk. És ez az energia a mágnesből nem "csapolható" mert nincs neki. :)
Lordom, óhaja parancs:
Figyelmedbe ajánlom az egész weblapot, nagyon "figyelemre méltó" találmányokat tárgyal... :-D
Pedro
"Najó, igazából lehet mágneses motort szerkeszteni, ami nem igényel sem üzemanyagot, sem áramot. "
Sir Butcher, ne haragudj meg érte de ez olyan mint a mesebeli kőleves :P
Te szépen leírtad, hogy a légüres térben megpörgetett gömb pörög amíg világ a világ, aztán szépen feldíszíted a mágnesekkel:) A lényeg, hogy egy perdülettel rendelkező test megőrzi a perdületét. Persze ehhez az kell hogy a környezetéhez képest maradjon nyugalomban (ne mozduljon el), és ne hasson rá kívülről semmi. Meg aztán óvatosan az elméletekkel! egy mágneses mezőben mozgó mágnesezhető (tehát feltételezem, elektromos szempontból is vezető) anyag belsejében feszültség indukálódhat, örvényáramot keltve, ami aztán rögtön hat magára a pörgő testre. Igaz ez a nem teljesen inhomogén vezető gömbre is szimpla pörgés közben is! De ugyan minek egyáltalán az a sok mágnes ? Hát pont azért amiért a kő a kőlevesbe :)
maci
Gábormaci:
Fujjj, milyen ünneprontó vagy! :-))
Pedro
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!