Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Termelhet ekkora hőt ez a...

Termelhet ekkora hőt ez a szerkezet, az üzemanyag nélküli fűtő?

Figyelt kérdés
Az ezen az oldalon található üzemanyag nélküli fűtőről van szó. [link] Nem hiszem el, hogy működik. Szerintetek igen?
2009. jún. 24. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy szélkerékről szóló oldal jön be, semmi fűtőt nem láttam.
2009. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az elözö válaszolónak: kattints a lap legalján a "fütés bevezetö", majd ugyanott az "üzemanyag nélküli fütö" linkekre.
2009. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nézegettem az oldalt, sztem ez a mondat remekül kifejezi a lényeget: "Néhány kritizáló azt kifogásolja, hogy ezen fűtő működési elve a fizika alapvető törvényeivel ellenkezik, hiszen a hatásfoka eléri, sőt meg is haladja a 100 %-ot." Magyarul sz@rnak ők a fizikára, konzervdobozból építenek hidegfúziós reaktort, és kész:DD Tök olyan érzésem volt, mintha sci-fi könyvet olvasnék. De viccet félretéve, hol vannak a bizonyítékok az állításokra? Fénykép, videó, (tudományosan hiteles) mérési adatok stb. Ezek hiányban kamunak kell minősíteni a dolgot.
2009. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

"Magyarul sz@rnak ők a fizikára"


Minden nagy áttörés úgy kezdődött, hogy egy merész elme sz@rt a korabeli fizikára. Sokszor csak jóval a haláluk után értették meg, hogy mennyire igazuk volt. És láthatólag a tudomány sajna nem tanul a múlt hibáiból, továbbra is előítéletes: ha valami lehetetlennek tűnik az eddigi ismeretek alapján, azt sokszor már vizsgálni se hajlandó. A magyar szabadalmi hivatal pl. tudomásom szerint eleve rá se nézhet olyan alkotásra, aminek a működési elvében olyasmit olvasnak, ami megsérti a jelenlegi fizikai ismereteket, tehát még csak lehetőséget sem adnak a bizonyításra.

Így pedig nem egyszerű hitelesíteni a dolgokat. Minden alkalommal betonfalat kell áttörni ahhoz, hogy egy újabb paradigmaváltás bekövetkezhessen.


"Tök olyan érzésem volt, mintha sci-fi könyvet olvasnék."


30 éve még a ma tök természetes mobiltelefon is sci-fi volt...


"De viccet félretéve, hol vannak a bizonyítékok az állításokra?"


Ha megmutatják az elkészítési módját, miért nem próbálod ki?

2009. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

"Az energia megmaradás törvényéből következik, hogy a hatásfok 1-nél, vagy százalékban kifejezve 100%-nál nagyobb nem lehet. Gyakorlatilag a hatásfok mindig kisebb 100%-nál." Forrás: wikipedia

Nem értem hogy ő hogy értelmezi a hatásfokot.... 400%-ot nem húzol ki belőle,akárhogy is hidegfúzió, vagy bármi...

Gépészmérnök vagyok.

2009. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Áltudományos maszlag az egész. Pl a Pauli-elv félig igaz, de félig hamis módon van leírva. Mindenki aki csak hallott a Pauli-elvről gimiben, bólogatni fog, hogy jaja, tényleg; de aki tényleg tudja hogy mit mond ki, az a fejét fogja a falba verni.


Amit csinál, az nem más, mint a folyadék súrlódása miatti hőenergia. Semmilyen "különleges" vagy "atomi" vagy mittudomén milyen súrlódás nem lép fel, csak az a szimpla amit megszoktunk (amiben egyébként tényleg szerepük van az atomoknak, de attól még nem valami spéci dolog). A cikk írja, hogy ha nem teszünk folyadékot a két henger közé, akkor nem melegszik. Persze, mert a levegő súrlódása ezen a fordulatszámon kevés hőt termel, és az is gyorsan távozik a réseken. Egyébként a fúrógépes megoldásnál az a 33°C nem tudom mire vonatkozik, de ha így fűtötte fel a lakást, akkor azért megnézném a villanyszámláját. Nem véletlenül többezer wattosak a fúrógépek.


Itt is az a kérdés, hogy mennyi HŐT (energiát) ad le, nem az, hogy mekkora HŐMÉRSÉKLETET termel a tárgy. Mindenki tudja, hogy kevesebb dolog ugyanakkora hőmérsékletre melegítéséhez kevesebb energia kell. Szóval ha egy fúróval mondjuk 5 perc alatt 25-ről 33 °C-ra emeli egy 10 légköbméteres szoba (kicsi szoba!) levegőjét, akkor hajrá. Én biztos vagyok benne, hogy egy szimpla, ugyanakkora teljesítményű fűtőszál ugyanannyi vagy kevesebb idő alatt végez a feladattal.

2009. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem az oldalt, és valahol le is írja, hogy csak 24% hatásfokkal termelt hőt:

[link]


A kudarc azt jelenti, hogy a fúró által felvett energiának csak egy részét tudta hőként visszanyerni. Ezt a fúró teljesítménye (adott) és a szerkezet hőmérséklete (mért) alapján számolta ki, egyébként korrektnek tűnő módon.


A kudarc okaként ezt is írja:


"A motor típusa - A fűtő pörgetéséhez használt motor típusa erősen befolyásolja a hatásfokot. Ha olyan motort használunk, aminek nagyon kicsi a teljesítmény-felvétele, akkor a hatásfok radikálisan növelhető. A leírásban a szerző 12 V-os és 3-5 A-es motort javasol. Ez csak max. 60 W, szemben a fúrónál számolt 175 W-tal, vagyis ez a hatásfokot megháromszorozná."


Ő itt abból indul ki, hogy az alacsonyabb teljesítményű motor is ugyanazt a hőmérsékletet érné el. Ez az, ami nem igaz. Vagyis a mérését meg kéne ismételni egy másik motorral, de alapvetően itt arról van szó, hogy a tartály X idő alatt történeő Y hőmérsékletre való melegedése (az összetevőket, a beleöntött folyadék típusát és mennyiségét stb állandónak tekintve) egyedül a fordulatszámtól függ, de egy adott összetételű rendszert adott fordulattal pörgetni mindig ugyanaz a teljesítmény kell. Szóval csak akkor nő a hatásfok, ha jobb a fúrógép, de annyival jobb fúrót nem fognak kapni.

2009. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a helyes link pedig ez:


[link]

2009. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

gépész kollegának szia! :D


a fenti "szarnak ők a fizikára" kollegának pedig:

egy "primitív" kondenzációs gázkazán képes akár 108% -os hatásfokra

2009. jún. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Attól függ, mit nevezünk hatásfoknak. Ha a rendes kazánt tekintjük 100%-nak, akkor persze, a kondenzációs kazán 108. De a tüzelőanyagból nem tud többet kisajtolni. Íme az a cikk, honnan te is veszed azt a 108-as értéket, csak egy kicsit többet idézek belőle:


"A kazánok hatásfokát úgy számolják ki, hogy a fűtőértéket veszik alapul, az egyébként is eltávozó hőenergia mennyiségével nem számolnak. Egyszerű példával élve: Ha 1 egység tüzelőanyag égéshője 100, de az égés során óhatatlanul távozik felhasználatlan energia, mondjuk 15, akkor az adott fűtőanyagunk fűtőértéke 85 lesz. Ezt a fűtőértéket a kazánok hatásfokának számításakor 100-nak veszik. Tehát ha ezt a megmaradt 85-öt a kazán 90%-ban ki tudja használni, akkor értelemszerűen 90%-os hatásfokkal fűt. Igen ám, csakhogy a kondenzációs kazán az eltávozó hőt is megfogja, amivel eddig nem számoltak. Megforgatja még egyszer a fűtési rendszerben, kisajtolva belőle az utolsó csepp hőenergiát is. Így ha a 85-öt vesszük alapul úgy gondolkodva, hogy a 15 egyébként is elmenne, nos ehhez a számhoz képest a kondenzációs kazán akár 108%-os hatásfokot is elérhet. "


[link]


Szóval ne ugorjunk már bele a hülyeségbe, tessék gondolkozni.

2009. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!