Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elképzelhető, hogy az iskolába...

Elképzelhető, hogy az iskolában tanult képletek vagy számítások hibásak esetleg tévesek? (nem ez lenne az első)

Figyelt kérdés

A történelem folyamán sokszor fordult elő, hogy hibás volt egy képlet, esetleg nem volt pontos... Mint az is meg lett cáfolva, hogy a föld lapos...


Gondoljátok, hogy az lehet az oka, hogy nem akarják a technikai fejlődést??? Ha észrevettem egy hibát esetleg egy pontatlanságot egy képletben?


2010. dec. 5. 21:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én olvastam a Tiltott találmányokat c. könyvet meg sok ehhez hasonlót, de semmit sem érnek! És nem azért, mert az nem lehet valós, ami a fő témája, hanem mert nem foglalkozik mélyrehatóan az alapokkal. Ha érdekel bővebben, akkor dobj egy privit.

2010. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Platypus ***** válasza:
100%

Nem kell elrontani a képleteket és az elméleteket, az emberek döntő többsége úgyis hibásan vagy egyáltalán nem emlékszik rájuk. Félelmetesen sokan nincsenek tisztában a természettudományok általános iskolai részével sem.


Aztán rengeteg idejétmúlt, hibásnak bizonyult elméletet tanítanak egyszerűen azért, mert a tankönyvek legalább 10-20 évvel el vannak maradva a tudomány aktuális állásától.


Én is találtam már hibát egyetemi jegyzetben, két eltérő szerkezet különbségének a magyarázatához ugyanazt az ábrát rakták 2x. Az a helyzet, hogy a professzor is ember, meg a lektor meg a nyomdász is.

2010. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!