Elképzelhető, hogy az iskolában tanult képletek vagy számítások hibásak esetleg tévesek? (nem ez lenne az első)
A történelem folyamán sokszor fordult elő, hogy hibás volt egy képlet, esetleg nem volt pontos... Mint az is meg lett cáfolva, hogy a föld lapos...
Gondoljátok, hogy az lehet az oka, hogy nem akarják a technikai fejlődést??? Ha észrevettem egy hibát esetleg egy pontatlanságot egy képletben?
Lehet, hogy a tanár elírta, esetleg a könyvben rosszul szerepel, mert elnyomtatták.
Meg alapból a azért a gimis tananyagban rengeteg az egyszerűsítés...Nekünk egyetemen csomó olyan dolgot mondtak, hogy "hát tudjuk, hogy gimiben úgy tanították, de igazából nem úgy van":D
Rengeteg dolgot nem úgy tanulsz, hogy teljesen pontos. Pl az energetikus dolgoknál sehol sem húzzák be középiskolában a relativitáselméletet, de szerintem nem is kell.
A Földet meg azért tanították laposnak, mert azt hitték, hogy lapos. Amit jelenleg általános/középiskolában tanulsz, azok már eléggé kiforrott dolgok, ott ilyen szintű változás már nem valószínű.(Bár ez az arzén tartalmú DNS pont rám cáfol.)
Hát ez a kérdés több ponton zavaros.
1) A Föld lapos volta egy elmélet volt, ami megdőlt. MOndjuk a másodfok megoldókpélete nem egy elmélet, hanem egy bizonyított, levezetett és működő képlet.
2) Kik nem akarják a technikai fejlődést? Valakik? Ufók? Titkos szekták? Titokban ügyködő nácik/zsidók/szabadkőmúvesek/hottentották (a nem kívánt rész törlendő)?
3) Az a ravasz terv, hogy hibás képletet tanítanak meg az emberiségnek? Elrontják a Pitagorasz tételt, hogy soha többé senki ne tudjon derékszögű háromszög befogójával számolni? Minden eddiginél ördögibb összeesküvésk tűnik.
4) Nem lehet, hogy
a) vagy az adott könyv volt hibás,
b) vagy te nem tudsz még valamit, ami miatt az a képlt mégis jó?
Nem tudom, de elektróból most vettünk 1-2 dolgot, ami kicsit pontatlannak tűnik... Nem is az, hogy hibás, csak pontatlan...
Olvasta valaki a "Tiltott találmányok" könyvet???
Hibás képlet szándékosan nincsen - olyan van, ami egyszerűsítés: pl. az ideális gázokra vonatkozó egyenletek mind azok. Elég magas hőmérsékleten viszonylag pontosak - a harmatpont közelében pedig használhatatlanok.
Viszont a valós állapotot jobban közelítő (még mindig nem pontos!) egyenletek harmadfokúak, amitől gimnáziumban falnak mennél. Akkor már inkább egy közelítő képletet használj, mint semmit, vagy egy olyan bonyolultat, amellyel nem tudsz számolni.
A Tiltott találmányok... na az van tele hülyeségekkel és hibás képletekkel. Van is egy jó videó erről, ahol egy fizikus elmagyarázza néhány konkrét példában ezt. Persze lehet hogy ő is része az összeesküvésnek...
(Az elején szar a hang, de aztán jó.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!