Milyen technológiai megoldással akadályozták meg, hogy a mai NFC képes bankkártyák klónozhatóak legyenek?
A mágnescsíkos rendszerrel ellentétben, ahol közvetlenül kinyerhetőek az adatok, a modern chippel (EMV) működő kártyáknál egyrészt ezek az információk erősen kódoltan vannak tárolva, másrészt az általuk tárolt adat dinamikus, tranzakciónként változik, pl. minden tranazkció sorszámozott mind a banknál, mind a chipen. így ha sikerül is egy kártyát leklónozni, és közben az eredetit használják, akkor nem fognak menni már a tranzakciók a klónnal, mert "máshol jár a számláló" ahhoz az állapothoz képest, ami a klónozáskor volt.
Röviden összefoglalva, bár lehetséges, de hatalmas befektetést igényel, és kb. kártyánként kéne feltörni a kódot, ezért senki nem szórakozik ilyennel, lévén lehet, hogy nulla haszon lenne belőle.
Csaláshoz nem kell azt klónozni, elég egy kalózterminállal a chip közelébe kerülni. Onnantól csak a tranzakciós limit véd.
Meg az RF árnyékolt táska.
Hát, abban a 15 évben, amióta a bankszektorban vagyok elektronikus fizetések vonalon nulla darab visszaélésről hallottam/találkoztam a rémhíreken kívül.
Nem akar senki céget alapítani és céges számlát + terminált intézni, hogy aztán sutyiban megpróbáljon embereket erotikusan masszírozni vele a buszon, hogy szerencsés esetben akár 50-100 ezret is összeszedjen, mire a bejelentésekre a bank zárolja az egészet a pébe. Vagy konkrétan meglincseljék, mert minden második embernek már push/sms jön tranzakciókról, és azonnal észrevennék 😁
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!