Hogyan lehetne (milyen technológiákkal) másik bolygóra, vagy másik galaxisba internetet bevezetni?
Másik galaxisba sehogy. A szomszéd bolygókra pedig nem valós idejű lézeres adatátviteli rendszereket lehet beüzemelni.
Földi jellegű, gyors oda-vissza reakciójú internetkapcsolat nem lehetséges a Holdnál messzebbi égitestekre.
Az internet úgy működik, hogy kérést küldesz, erre érkezik válasz.
A naprendszeren belül erre kb. egy napot kellene várnod, szóval a hagyományos internetnek sok értelme nincs. Egy olyan módszert lehetne talán alkalmazni, hogy egy mesterséges intelligencia értelmezi a kérésed, és mindent elküld sorban, ami szerinte még érdekelni fog majd később az adott témában.
Az információ nem tud gyorsabban haladni a fénynél. Ha egy emailt el akarsz küldeni a Marsról, akkor (a két bolygó egymáshoz képesti helyzetétől függően) a válasz (feltéve, hogy azonnal meg is írják) akár háromnegyed óráig is eltarthat.
Ez azt jelenti, hogyha tiktokozni akarsz a Marson, akár háromnegyed óra is lehet, hogy egyáltalán elkezdjen betölteni a videó. És ez a leghatékonyabb mód. Ez nem technológiai kérdés, hanem fizikai.
A gugli szerint a Naphoz legközelebbi galaxis a Canis Major törpegalaxis 25.000 fényévnyire van. Tehát, ha a Canis Major törpegalaxisba való érkezésedkor az az első, hogy meg akarod nézni Pumped Gabo legújabb videóját, akkor röpke 50.000 évet kell várnod, hogy az betöltsön.
Érdemes tartós tejet vinni. :)
amit #4-es írt, azt lehetne kiegészíteni olyasmi egyirányú technológiával, mint a teletext. az átlag űrbéli felhasználó leggyakoribb keresési eredményei ismétlődő blokkokból álló adatfolyamként érkeznének, így mondjuk 1 percen belül hozzáférnél ahhoz, ami érdekel és tényleg fontos.
meg persze ha nem a sötét űrben vagy, hanem egy másik bolygó felszínén, mondjuk létesülne egy komolyabb marsi kolónia, a helyi proxy szervereken minden bizonnyal brutál méretű cache frissülgetne a földi tartalmakkal, szóval egy felkapott tiktok videóhoz valószínűleg ugyanolyan gyorsan hozzájutnál, mint most
szóval a kétirányú kommunikáció a legneccessebb. skype, chat, meg hasonlók, azt teljesen el lehet felejteni.
Másik bolygókra lézere adatátviteli műholdakat kell fellőni a bolygó pl Mars köré, az árnyékolás miatt legalább 3 -at vagy többet. És persze az ellenoldal is kell a föld körüli pályákon.
De mivel a Mars és a Föld tud olyan pozícióba kerülni hogy nincs egymásra rálátásuk a Nap kitakarása miatt.
Ezért a Merkúr a Vénusz és a Jupiter köré is kellenének ilyen műholdak mint átjátszó állomás. Esetleg a kisbolygóöv legnagyobb tagjai is szóba jöhetnének még.
Ezek segítségével megkerülve a Napot.
Így lehetséges folyamatos adatátvitel a 3 bolygó között.
A Szaturnusz a napelemes táplálás szempontjából túl messze van! Oda már termonukleáris táplálású műholdak kellenének. ( Mint a Voyager űrszondák például. )
A Marsi kommunikáció az így létrehozott műholdhaddal 15-45 perc közötti válaszidőkkel, biztosítana egy viszonylag lassú netet.
Másik Galaxis sőt a Külső naprendszer is felejtős ilyen szempontból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!