Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért előnyösebb ha a marsra...

Miért előnyösebb ha a marsra nem a földről indulunk hanem a holdról?

Figyelt kérdés
jan. 10. 15:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Éppen ellenkezőleg - egyáltalán nem előnyös - hanem nagyon hátrányos!


A Marsra a Föld körüli keringési pályán kell összehozni a túlméretes űrhajót, és az utazás onnan fog indulni a Mars körüli pályára. A Mars felszínére csak egy kis leszállóegység és az ellátmányt tartalmazó konténerek fognak leszállni.

jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Mert a Hold alacsonyabb gravitacioja miatt kevesebb uzemenyag kell a szokesi sebesseg eleresehez. A Fold koruli palyan, mikrogravitacioban sokkal nehezebb hosszu tavon elni a szukseges szemelyzetnek, mint a Holdon, bar ez utobbi se lenne epp setagalopp.
jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
4%

#2 - hülyeségeket írsz!


Egy Marsra menő űrhajónak mesterséges nehézségi erőt kell fenntartania a személyzet egészségének a megvédése érdekében. Tehát a Föld körüli összeállítás első fázisától kezdve már meg lesz forgatva az űrhajó, így nem kell mikrogravitációs környezetben szenvednie a személyzetnek.


A Hold kb. annyira hiányzik ennek a projektnek, "mint üveges tótnak a hanyatt esés!"

jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
10%
Az első és harmadik választ lepontozó és témához alapból nem értő vandálok indokolják meg eme tettüket, mert a "Tudományok" rovatban vagyunk - nem az óvodában!
jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

"Egy Marsra menő űrhajónak mesterséges nehézségi erőt kell fenntartania"

Ugyan már. Az odaút feléig a gyorsítás adja a "gravitációt", félúttól kezdve meg a fékezés. A Nemzetközi Űrállomáson sem foglalkoznak a mesterséges gravitációval és a személyzet egészségével. Majd pont a Mars expedíciónál fognak. Nagyobb problémák is vannak ennél.

jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

#5 (09:30) - na itt mutatkozik meg, hogy olyanok pontoznak, akik a technikai alapokkal sincsenek tisztában és azt hiszik, hogy az űrben úgy lehet repkedni, mint a Szar Warsz ("lépj be a hadszerekbe gyilkolászni jó lesz neked" - stílusú) propagandafilmekben.


Megint egy nyomi-klub létrehozott egy gyilkos topikot a Tudományok rovatban, ahol csoportosan bepirosítják a színvonalas válaszokat, a saját agymenéseiket pedig bezöldítik. Azon élvezkednek, hogy piedesztálra rakják a saját ostobaságaikat. De most el lettek kapva rendesen! Mivel? Hát ezzel:


Milyen jelenleg reálisan megépíthető hajtómű képes 1G-s gyorsulást biztosítani a Föld-Mars közötti útvonalon az utazás időtartamának a legjavára?


Na ugye - ezért kéne betartani a regisztrációs korhatárt és addig se nagyon nézni a "Szar Warsz"-okat!

😆

jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És ha hiperursebessegre ugrik?
jan. 11. 12:58
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Az persze más, hipersebességgel pik-pakk oda fog érni, cask győzzenek kapaszkodni :)
jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#5 ez a gyakorlatban nem nagyon működik... Az űrben a járművek nem úgy haladnak, hogy elindulnak a-ból aztán egyenes vonalban eljutnak b-be.. nagyon nem. Az út feléig nem tudsz gyorsítani majd a felénél lassítani. Elméletben működhet de gyakorlatban nem.

3 megoldás is van:

1. forgó űrállomást építenek és így a centrifugális erőből lesz mesterséges gravitáció. Nem kell futurisztikus dolgokra gondolni, mint az elysiumban a forgó űrállomás, vagy mint az űrodüsszejában, vagy a csillagok közöttben. Tulajdonképpen bőven elég ha 2 kabin össze van kötve egy kötéllel és megforgatják... Persze nem ártana egy hajtűmű sem.

A 2. megoldás a hibernáció. Tulajdonképpen ez sem sci-fi, az emberi agy elméletileg képes a hibernációra. Egereken már sikeresen idéztek elő torpor állapotot mesterségesen.

a 3. megoldás ennek a kettőnek az ötvözése.


És igen az alacsonyabb gravitáció miatt előnyösebb nem csak a Marsra, hanem minden távolabbi helyre a Holdról indítani dolgokat. Az alacsonyabb gravitáció miatt kisebb a szökési sebesség. Persze ezután is el kell hagyni a Föld gravitációs mezejét - hiszen a Hold is abban kering - de ha már valami orbitális pályán kering, akkor már sokkal kevesebb üzemanyag elegendő.

De ez csak akkor előnyös, ha hosszabbtávon, folyamatosan kapcsolat kell. És akkor is csak akkor működik, ha már eleve van egy Holdbázisunk. Ami nincs. A most Marsara indított missziók sem úgy néznek ki, hogy elindulnak, leszállnak a Holdon, majd ismét útnak indulnak..

Sőt. Ha lenne holdbázisunk, ott már tényleg valószínű, hogy csinálnánk űrliftet mert sokkal kisebb a gravitációja, így nem kellene új anyagokat feltalálni mint a szén nanocsöves kábel mert a meglévő anyagok is volnának olyan erősek, ami egy holdi űrlift megépítését lehetővé tennék. (Még a Marson is lehetne jelenlegi anyagokból, elméletileg)


Szóval ezért.

jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"És igen az alacsonyabb gravitáció miatt előnyösebb nem csak a Marsra, hanem minden távolabbi helyre a Holdról indítani dolgokat."


Javasolom az itteni tudatlanok akadémiájának, hogy szerezzék be Ario Sternfeld műholdakról szóló ismereterjesztő könyvét, melyet két évvel Gagarin elvtárs repülése előtt adtak ki a laikus közönség számára. Ebben a ma is kiválónak számító könyvben többek között tételesen megcáfolják a Holdról való indítások előnyét is!

jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!