Az űrkutatás és űrhajózás nagyarányú fejlesztése lehet a jövőben a döntő tényező, hogy az emberi faj ne pusztuljon ki?
Egy élőlény akkor képes életben maradni, ha biztosítva van számára egy bioszféra, aminek a szerves részét képezve tud táplálkozni és szaporodni.
Az egyetlen valóban működő bioszféra, amit jelenleg ismerünk, az a Föld bolygó. Ha ez a rendszer visszafordíthatatlanul meghibásodik, vagy elpusztul egy kozmikus esemény miatt, akkor vége a bulinak. Ez biztosan meg fog történni, a kérdés csak az, hogy mikor. Ennyi időnk van más élhető mesterségesen kialakított bioszférát létrehozni az űrben, vagy más égitesteken. És ehhez bizony szükség van űrkutatásra is.
A Föld ideális bölcső számunkra, de ha szembe akarunk nézni a sorsunkkal, akkor bizony fel kell nőni és végre meg kell tanulnunk az elringató mózeskosarunkon kívül is életben maradni. Sokaknak ez persze lehetetlennek tűnik, de sajnos szükséges meglépnünk, ha élni akarunk.
"Az űrkutatás és űrhajózás nagyarányú fejlesztése lehet a jövőben a döntő tényező, hogy az emberi faj ne pusztuljon ki?"
A kihalás nem jönne össze egykönnyen, még súlyos globális katasztrófák esetén sem. Ennek ellenére töredékére csökkentené az emberi faj esetleges kihalásának kockázatát, ha lennének önfenntartó kolóniáink az űrben, távol egymástól és a Földtől.
'10:53
Én is pont erre gondoltam. Maga az emberi faj nem különösebben törékeny. Jöhet globális felmelegedés, nukleáris tél, szuper járvány, nemszámít, mindíg lesz egy-egy embercsoport, ami valahogy átvészeli. A következő pár ezer vagy tízezer évben biztos nem pusztulunk ki.
Ellenben a civilizációnk nagyon is törékeny. Ha drasztikusan csökkenne a termőterületek nagysága, vagy ha jelentős százaléka kiesne a munkaképes populációnak, kitörne az anarchia. Persze utána újra talpraállhatna elvileg, de lehet évszázadokat veszítenénk.
"lehet évszázadokat veszítenénk"
Maradjunk abban, hogy évmilliókat.
Nem lenne ipari forradalom, nem tudnánk miből. Maradna az emberiség szépen a középkorban.
1 milliárd év múlva pedig minden kipusztul itt.
'16:05
Kb. 12000 éve van valamilyen civilizáció a földön, annál többet nem veszíthetünk mi emberek. Köszén még maradt, azt se lehet mondani, hogy ne lehetne még egy fosszilis ipari forradalom.
Ha el is veszítünk tudást és technológiát, a puszta tény, hogy a régi világ romjai megmaradnak, rávezeti a túlélőket az ujrafelfedezésre. Pl. Nem vitatnák, hogy lehet levegőnél nehezebb repülő, fennmaradnának a történetek, a gépmaradványok.
Nem a felfedezéssel van a nagyobb gond, bár azzal is lehet... ha tiltott lesz a tudás. Ennek is van esélye.
De nem lesz nyersanyag és energia!
Se olaj, se gáz, nagyon kevés szén, stb.
Ebből nem lesz ipari forradalom!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!