Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Űrhajózás fejlődése az lesz...

Űrhajózás fejlődése az lesz mikor a térugrás technikai szinten megvalósítható lesz?

Figyelt kérdés

Egyik ilyen kérdésnél olvastam végig a válaszokat,én úgy gondolom hogy ennek a technikának az alapja az lesz amikor mesterségesen tudnak létrehozni féreglyukat,vagy féregjáratot a téridő szövetében.

A 4d kocka 3d vetületben való ábrázolása lesz a megoldása ennek a technikának,azáltal hogy tudósok rájönnek hogy a jelenlegi 3 dimenziós térből hogyan nyissanak kaput a negyedik dimenzióba a technika által?


2022. okt. 9. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem fölösleges volt erről külön kérdést kiírni.

Viszont egy dolgon gondolkozz el:

tegyük fel, hogy kijutunk a 4. dimenzióba.

El tudod mondani, hogy ott szerinted miért lesz SOKKAL rövidebb az út?

Mert a jelenlegi világunk annyira nem tűnik görbültnek, hogy ez igaz legyen.

Akkor viszont egy normál féregjárat hosszabb lesz, mint a normális út a két vége között.

2022. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%

Vsn Planck hossz.


A fény, és minden más úgy halad, hogy egyik planck hosszról megy a másikra a tárgy.0


Ha valahogy az adott tárgy minden második Planck hosszot átugraná, gyorsabban haladhatna, a relativitás elmeletben fellepő dolgok nélkül. A fényt is többszörösére lehetne gyorsítani. Olyan fény, ami gyorsabb.


Lehetne tavoli csillagokban előkkel is gyorsabban komunikálni.

2022. okt. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%

#1 Ahogy a 4D-s kockán gyorsabban át lehet hatolni a 3D-s világban, mert ha az egyik oldala a 4. dimenzióban van, akkor ami kilóg, az a ket egymás melletti oldal nem biztos, hogy egymás mellett lenne.


Vsn egy 4 dimenziós féregjárat, ami forog, és idővel az egyik vége a másik végéhez kerülne forgás közben.

2022. okt. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
#2 #3 kár volt kommentelned.
2022. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Az egész annyira spekulatív, hogy akár ezo-ba is kiírhattad volna.
2022. okt. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, amit írtam: a világunk nem görbe!

Legfeljebb egészen kicsit, de az csak óriási méreteknél jönne elő.

2022. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Úgy tudom, részecske teleportálását már megoldották.


Ha van olyan részecske, ami folyton tud kicsit teleportálni, mondjuk olyan vegyített fény, ami olyan anyaggal van kisugározva, ami a részecskéket folyton teleportálásra készteti, akkor lézerfénnyel lehetne kommunikálni távoli kultúrákkal.

2022. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Orbán Viktor marad a miniszterelnök, akkor ez is lehetséges lesz a világban, a rohamos fejlődés miatt.
2022. okt. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

"Űrhajózás fejlődése az lesz mikor"


Mikor egyszerű nyomorult alufóliából készült tükrökkel oda irányítjuk a napfényt, ahova akarjuk.


Melegíthetünk, meghajthatunk, finomíthatunk a napfénnyel.


Ha elektromos árammá alakítjuk, LASERekkel, MASERekkel továbbíthatjuk a naprendszer külsőbb övezeteibe.

LASERekkel akár relativisztikus sebességekre is gyorsíthatunk hajókat.

2022. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!