Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » USA manapság miért nem indít...

USA manapság miért nem indít emberes holdutazásokat?

Figyelt kérdés
Csak mert azt hinné az ember, hogy 50 évnyi/fél évszázadnyi (!) technológiai fejlődés után már jóval biztonságosabban/kisebb kockázattal és költségekkel megtehetnék azokat az utakat, amiket már az 1960-as évek műszaki szintjén végrehajtottak többször egymás után az akkori rakéta- és űrtechnológiával (ahelyett, hogy a jelenlegi forrásokat egy olyan nemzetközinek mondott űrállomásba ölik dögivel, ami pár éven belül "elavulttá" válik, szemben mondjuk egy állandóan lakott Hold-bázissal, ami tudományosan jóval kecsegtetőbb és izgalmasabb projekt lehetne - és ami újra beindítaná annyira a nagyközönség képzeletét, hogy a jövőtét ne valamilyen istenverte poszt-apokaliptikus valamiként képzelje el, ami manapság nagy divat...-___-

2022. jan. 21. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

'oszt mibű?

De ha kifizeted, akkor biztos szívesen megvalósítják neked. Csak gondolom nem kapnak eleget ilyesmihez.

2022. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
19%
Áááá nem szabad... Vírushelyzet van xD
2022. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 UlfOrmson ***** válasza:
96%

Most fut az Artemis program. Jelenleg kezdeti fázisban van, de a céljuk, hogy ismét emreres Hold-missziót indítanak. Már a legénységet is bejelentették


[link]

2022. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Két kérdés.

1. Miért? A "hát mert képesek vagyunk rá" ma már nem indok, a hidegháborúnak vége egy ideje.

2. Miből? Az ilyesmik irdatlan összegeket emésztenek ám fel.

2022. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

"kisebb kockázattal és költségekkel megtehetnék"

Attól, hogy esetleg olcsóbb, attól még nem a fán terem az a pénz. És most nehezebb megmagyarázni a választóknak, milyen célból költik erre a zsét. Annak idején a komcsi-fóbia jól jött, most más a helyzet.


"tudományosan jóval kecsegtetőbb és izgalmasabb projekt lehetne"

Magyarázd ezt el mondjuk egy Detroit-i munkásnegyedben.


"Cost - US$35 billion (2020–2024)"

[link]


"Cost - $25.4 billion (1973) - $156 billion (2019)"

[link]

2022. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

Mert azt mondják, hogy elveszett a technológia. Érted? A NASA azt állítja hogy elveszett a Holdutazás technológiája, amikor véletlen találnak amatőrök egy régi copyt erre a NASA azt is szétveri. Köpedelem megy itt!


[link]

2022. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Az ok nagyon egyszerű. Nincs értelme embert oda küldeni. Miért küldtek volna oda embert??
2022. jan. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

1./ A jóval biztonságosabb azért nem igazán állja meg a helyét. Rendkívül rizikós még mindig. És most már, egészen más a helyzet. Azért ha valaki utána olvas, igen komoly esélye volt arr Armstrongéknak, hogy soha nem térnek vissza élve. Volt egy weboldal 3 éve ahol lehetett követni az eseményeket "real time" (azaz úgy ment az oldal mint ha 1969 lett volna) lehetett hallgatni a rádió forgalmazást, rengeteg anyag felkerült. Hát "több szerencséjük volt mint eszük". Ez az Apollo 13-ra elfogyott. De még ott is sikeresen vissza értek. Ha most történne hasonló, esetleg nem térnének vissza élve "Safranek, mibe került a kísérlet? Jöjjön közelebb!...". Ld. pl. a Challenger katasztrófa és vö. Columbia katasztrófa, már egészen más volt a vizsgálat "hangulata is". Ha nincs Feynman a bizottságban soha nem derül ki a Challenger katasztrófa igazi oka).


2./ Pénz. Akkor a pénz nem számított mert dúlt a hidegháború. Ma meg kell indokolni. Jelenleg ez elbukik a költség/haszon elemzésen. Még mindig olcsóbb szondát küldeni mint embert. És haa szonda nemjár sikerrel akkor kicsit kevésbé fog fájni Safraneknek amit kap Mr.Tájfeltől.


3./ Igen "elveszett a technológia" ez igaz. Rengeteg dolog elveszett amit ma már nem lehet megcsinálni. Aki technika történettel foglalkozik tudja,hogy az utolsó 30-40-50 évben rengeteg technológia elveszett. És hiába vannak meg a leírások, hiába tudjuk, hogyhogyan nézett ki nem tudjuk legyártani, mert azok a szakemberek akiknek akkor volt 20-30 év szakmai tapasztalatuk meghaltak régen. A mai szakembverek már egészen mást tanultak. Egyrészt van ami fejletebb van ami visszafejlődött. Egyébként akkor se volt meg rá a technológia, tényleg éppen csak, hogy sikerült. Nyilván a későbbi repülések során sokatjavult a helyzet, de pont az Apollo 13 a bizonyíték,hogy ez egy orosz rulett volt.

2022. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Nincs rá pénz, meg nincs meg hozzá a technológia. Persze ha lenne olyan költségvetése a NASA-nak mint a 60-as évek első felében pár hónap alatt meglenne a dolog, utána csak azért kellene pár hónap hogy a 60-as évek óta megemelkedett biztonsági követelményeket is teljesítsék.
2022. jan. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%

Tessék, ez a cikk valószínűleg minden kérdésedet megmagyarázza:


[link]

2022. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!