Az űrkutatás és űrhajózás nagyarányú fejlesztése lehet a jövőben a döntő tényező, hogy az emberi faj ne pusztuljon ki?
Ez egy félmegoldás lenne. Kicsit úgy hangzik, mintha ezzel saját magunk elől menekülnénk: röpüljünk szét a kozmoszban, keressünk új, belakható bolygókat, aztán lakjuk le azt is, majd mielőtt bekövetkezne a katasztrófa, lépjünk le onnan is.
Ki lehet húzni ezzel ideig-óráig, de mégsem hangzik valódi megoldásnak.
Először azt kellene megoldani, hogy itt, otthon v1.0-án ne pusztítsuk ki saját magunkat. Ha képesek vagyunk az egységes, kiegyensúlyozott, fenntartható létezésre, akkor megértünk arra, hogy felfedezzük a távoli világokat. Ameddig ez nincs meg, úgy viselkednénk csak, mint egy vírus.
Ez azért nem stimmel, mert egy teljesen másik helyen amúgy is másképp fogunk viselkedni.
Tehát ezért nem szabad visszafogni semmit.
Menni kell mielőbb, mert az aszteroidák nem fognak várni még a kedvünkért sem!
Ahhoz, hogy az emberiség ne pusztuljon ki, fejben kellene rendet tenni, és megérteni például a környezetvédelem fontosságát.
Annak nincs értelme, hogy tönkreteszük a Földet, majd elmegyünk egy másik bolygóra, amit szintén tönkreteszünk.
"amit szintén tönkreteszünk"
Egyetlen olyan bolygót mondjál a közelben, amin tudunk bármit is rontani!
#4
Nincs a közelben ilyen. Csak Hawking azt terjesztette, hogy az emberiségnek kolonizálni kell a világűrt, ha fent akar maradni.
Elméletben beszéltem arról, hogy ha találna egy ilyen bolygót, pl. egy másik Napirendszerben, és valami szuper technológia következtében oda tudna menni, akkor nem lenne értelme, mert azt is tönkretenné.
Ugyanúgy menne a vízszennyezés, legszennyezés, stb.
Ha az emberiség fent akar maradni, akkor fejben kellene rendet tenni, hogy fontos a környezetvédelem.
Vagy majd az lesz, hogy az emberiség egyik bolygót a másik után teszi tönkre, és így marad fent?
Ha vannak intelligens lények az Univerzumban (vagy Multiverzumban), nem lesznek jó véleménnyel rólunk. Inkább ne menjünk bele abba, minek tekintik majd a fajunkat.
1-es speciel van olyan is hogy valaki lelakja a házat és elköltözik aztán jön valaki aki újjáépíti.
Mert biztos lennének akik nem mennének el hanem újjáépítenék, amit a nagy többség lelakott.
Erről szól a W.A.L.L.E. animáció is a kis robottal ami a szemétből is szép dolgot alkot és takaritja a bolygót.
Nem biztos hogy azoknak lesz jobb, akik elköltöznek más bolygóra pláne ha ugyanazt a gondolkodást folytatják a lelakó gondolkodast es a háboruskodást a gyülöletet és stb.
Az űrkutatás legnagyobb feladata szerintem elsődlegesen az lenne hogy milyen hatással van a bolygónkra a bolygón kivüli dolgok és az ellen hogy védekezhetünk, ami ugyanugy a környezetvédelemhez és a környezettudatossághoz tartozik csak globális szinten bolygón kívül. Mint pl. Űrszemét kitakaritasa, amit már a Japánok elkezdték megtervezni, es kivitelezni van is ilyen technologiajuk amit kiprobaltak mar az űrbe, aszteroida.
Utána következik a földönkívüli világ felfedezése, hogy még jobban értsük a saját helyünket az Univerzumban. És ugye földönkivüli létformák kutatása ami meg abban segíthet, hogy egy földönkivülről érkezett aszteroida milyen veszélyeket is rejthet pl. Ismeretlen kórokozó. Magyarán védelmi munkák kialakitása. Illetve nagyobb aszteroidák semlegesítése és stb.
És a földönkivüli élet kutatása ami már regi dolog ott a példa az űrbe juttatott adattal az emberiségről és a SETI. Magyarán kapcsolatfelvétel.
Az hogy más bolygóra való költözés, szerintem ennek kéne lennie utolsó helyen, mert az emberiségnek mindent az égvilagon mindent megkéne tenni a bolygóért ahova született hogy ne szennyezze és ne lakja le azt, mert azzal önmagának is árt. Csak sajnos ha megnézed az ember nem nagyon tanul most is háború van szerintem ez a 21. század szégyene és az energia megoldások is nem a bolygó érdekeit szolgálja pl. Környezettudatosságot is hagyjuk es ne firtassuk amikor a szelektiv kukákat elviszik a lakoovezetbol es bejelentik hogy kerjenek az emberek szelektiv szemeteszsakokat. Szelektiv kuka helyett ezzel probaljak potolni ami szintugy nem kotnyezettudatos mert egyreszt a szemeteszsakbol egyre tobbet kell gyartani vagy az emberek nem farasztjak magukat ilyennel hogy kerjek. Nem egyszerű megtalálni a legjobb megoldást de az emberiségnek már el kéne jutnia a megújuló energiák irányába csak ugye annak megvalósítása rengeteg pénz és helyenként kiegészítő több megujuló energiakat is igénybe kéne venni mert nem mindenhol egész évben termel energiát ilyen megoldás. Illetve arról is kell gondoskodni, hogy ezeknek az előállítása után környezetvédelmileg megfelelően hasznositsák újra mert a tárolás, szemét kategória, megint csak szintén ugyanolyan kérdést vet fel. Illetve kérdés hogy pl. Azokon a területeken ahol van bőven megujulo energia nem-e lehetne mas orszagba is eljuttatni pl. Geotermikus energia es hogy ezt biztonsagosan tudnak-e ugy hogy nem okozna esetleges globalis problemat. Ezek nem egyszeru dolgok leginkabb a tudosokra vár ennek a kivitelezése és megvalosulaskor tudos tarsadalom orientalt lenne a bolygonk ami szerintem előnyös lenne a bolygónak es az embereknek is mert akkor ott már nem a lelakó magatartás lenne a középpontban hanem a lakóhely védelme, megőrzése.
Minden mindennel összefügg ha csak a fát nézed a fa egyáltalán nem egymaga áll hanem olyan mint egy kis bolygó lakhelyet és táplálékot ad amit szintenként az ott lakó állatok vehemensen védelmeznek, de nem csak ezeknek az élőlényeknek adnak táplálékot hanem egymásnak is amivel van Wood Wide Webük és igy is tudnak kommunikálni. A fát amugy "uralkodóhoz" is lehet hasonlitani képletesen mert szintenként van hadserege ami védelmezi a fát. Pl. Alsó szinten a hangyák felsobb szinten meg nevezhetjuk pancelos lovagsagnak azokat a bogarakat, amik azoktol a hernyoktol vedik a fak leveleit amik atjutnak minden szo nelkul a hangya osztagon. De a fa is vedekezik csersav kivalasztasaval, amit meg nem szeretnek azek az állatok amik tönkre tennék nagy számban a fát. A fa a levegőt is tisztitja, helyreállító munkája van a bolygó életében. Azt lehet mondani képletesen, hogy a fák a "bolygó császárai" mivel igen sok példát tár csöndes jelenlétével az ember elé, mert lakhelyet ad csöndben, táplál és helyreállító munkákat végez a levegő tisztításával.
Az ember meg mit tesz? Kivágja. De szerencsére manapság már ahol kivágnak egy fát oda ültetnek kettő ugyanolyan fát és több helyen erdősítenek is.
Szóval aki csak lelak az a következőt is le fogja lakni és a következő bolygót is és így tovább. Csak kérdés hogy ez a fajta cselekedet nem okoz-e az Univerzumban olyan fokú kibillenést, ami negatív hatású lenne. Kémiai folyamatok pl. Egy terraformálás kérdése, hogy adott bolygón kivül okoz-e globálisan változást ha már az x-edik lakható bolygót terraformálják pláne ha egy naprendszeren belül van de ha nem az is kérdés hogy más távoli Naprendszereknél milyen másabb kémiai dolgok vannak vagy ismeretlen kémiai dolgok, mert ugye nem ismerjük a Végtelen Univerzumoz egészében sem csak ici pici részleteit láttuk kb. azt is képletesen fogalmazva "gyerek szinten".
Bocsánat a tipokért. Javítom.
* nem környezettudatos
* nem ismerjük a Végtelen Univerzumot egészében
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!