Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent az,hogy "Matematika...

Mit jelent az,hogy "Matematika elemi szinten való megértése"?

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nehéz megmondani. Kellene tudni, hogy mivel kapcsolatban.

Elemi szint mondjuk az általános iskolai szint.

2022. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen környezetben olvastad/hallottad, de szerintem az alapfokú matematika megértését, elsajátítását jelenti, Ez kb. a négy alapművelet.
2022. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"Elemi" iskolának ugye az általános iskolát hívták régebben, ha ebből indulunk ki akkor az a szint.
2022. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Orosz László kiakad című YT-videóban hallottam,hogy mondja aki nem tudja,és érti az elemi matematikát, az nem fogja tudni ezt se megérteni
2022. dec. 31. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Geometria: moccanjunk ki a T=ab képletből és tudjuk általánosan, igényesen felépíteni az euklideszi geometriát szintetikusan és analitikusan.


Algebra: félcsoportok, csoportok, gyűrűk, testek alaptulajdonságai, polinomok számelmélete, lineáris algebrai alapok: lineáris egyenletrendszerek eliminációs és iterációs megoldásai, vektorterek, lineáris függetlenség, lineáris leképezések, mátrixaik, bázis, dimenzió, sajátértékprobléma, sajátalterek, Jordan-féle normálalak


Analízis: sorozatok konvergenciája, függvények határértéke, folytonossága, korlátos, zárt intervallumon folytonos függvények: Weierstrass, Heine-tételek, differenciálás, függvénydiszkusszió, középértéktételek (Rolle, Lagrange, Caughy), L'Hospital-szabályok, Riemann-integrál, Newton-Leibniz-formula, meg egy minimális többváltozós függvénytan, differenciálegyenletek alapjai, azért illik ismerni a Picard-Lindelöf-tételt.


Valószínűségszámítás: valószínűségi mérték, valószínűségi mező fogalma, feltételes valószínűség, feltételes valószínűség, mint valószínűségi mérték, teljes valószínűség és Bayes tétele, véletlen változó/ valószínűségi változó precíz fogalma, eloszlásfüggvényeik, sűrűségfüggvény fogalma, véletlen vektorváltozók, peremelolszlások, várható érték, momentumok és centrális momentumok, szórás, kovariancia, korreláció ismerete, feltételes várható érték, konvolúció, Markov- és Csebisev-egyenlőtlenségek, nagy számok gyenge törvényei, centrális határeloszlás-tétel, nagy számok erős törvénye, ennek gyakran használt speciális esete, a de Moivre-Laplace-tétel, Etemadi-féle nagy számok erős törvénye.


Ha ezek mennek, olyan könnyen már nem adnak el matematikából.

2023. jan. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Ez neked elemi szint?! Ez bőven egyetemi!
2023. jan. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 vagyok. Bocsi, a de Moivre-Laplace a centrális határeloszlás-tételhez megy, sorrendet kavartam. :D


#6. Attól függ, honnan nézzük. Ha pl. egy középiskolás szemszögéből, akkor igazad van, nem elemi. De egy műszaki vagy természettudományokban jártas embernek ezeket élete során legalább egyszer látni kell.

2023. jan. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!