Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sugárhajtómű fel tud tolni...

Sugárhajtómű fel tud tolni egy űrhajót az űrbe?

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 23:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem.
2022. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Hááát... Ha még a légkörben elég nagy sebességre tud szert tenni ahhoz, hogy LEO-ra tudjon állni, akkor gyakorlatilag mondhatjuk, hogy feltolta a zűrbe. Az meg szerintem nem feltétlenül lehetetlen kategória.
2022. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden rakéta sugárhajtóművel repül az űrbe. Az expandált gázsugár fejti ki a tolóhatást. A különbség csak annyi, hogy a gázsugár létrehozásához nem használ atmoszferikus levegőt!
2022. nov. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Igazából csak azt a pályát kell megtalálni, ahol a sebesség növekedésével folyamatosan azonos marad a beáramló levegő mennyisége. Már ha van ilyen. Így a toloerőhöz szükséges oxigén is rendelkezésre fog állni, és a légellenállás is azonos marad. Ha jól sejtem.
2022. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utasszállító hajtóműre gondoltam. Miért nem azt használják kilövéskor?
2022. nov. 27. 23:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A #3-nak igaza van, mert a rakétahajtómű is a sugárhajóművek közé tartozik:


[link]


Én viszont válaszoltam nem-et, mert a sugárhajtómű alatt a közbeszédben általában nem a rakétahajtóművet értjük :)

2022. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván lehetne ilyen hajtóművet építeni, de valami eszement mérnöki bravúr lenne.

Ja, "az űrbe" ez nem tudna kimenni, csak valami nagyon ritka levegőbe.

2022. nov. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A lendület, amit a légkör elhagyásáig szerez, azért talán ki tudná repíteni LEO-ra. Csak visszajönni nem tud :D
2022. nov. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Dehogynem!

Kérdés persze, hogy hány darabban. Hőpajzs nyilván nincs rajta. Hajtani meg nem lehet közben, ahhoz működő hajtómű kéne. Kormányozni azt lehet ugyan... de kint, a ritka levegőben, ahol ráadásul lassan is megy, nem igazán - mire pedig visszaér, addigra már nagyon gyors, akkor meg azért nem lehet jól kormányozni.

Nem egy életbiztosítás.

2022. nov. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, volt is egy ilyen hajó!

Kifejezetten erre tervezték, sugárhajtóművel ment fel a légkör határáig, talán 100 km magasra.

Át kellett állítani közben a profilt. Az egész út 10 perc lehetett.

Ezért lett belőle egy súlyos baleset, mert a pilóták túl korán állították át.

2 pilóta volt, és nem tudom, mennyi utast vitt volna, de nem sokat.

2022. nov. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!