Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mesterséges intelligencia,...

Mesterséges intelligencia, okos autók, házak, városok ... kell ez nekünk?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 11:07
A kérdező szavazást indított:
igen, mert a gépek elvégzik helyettünk a munkát
nem, mert a gépek megfosztanak minket a valódi élettől
27 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Az unabomber zseniális matematikusa leírta, hogy bomlasztja fel a társadalmat. Csak el kell olvasni. Az ő matematikai fejtegetéseit alig 5-6 ember érti a világon
2021. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
73%

A pattintott kőkorszak ősembere bizonyára szabadabb volt nálunk. Addig a 30-40 évig, míg bele nem döglött abba a bármibe, ami ma orvosi apróság.


A technikai fejlődés ellenzőinek lehet szépen kivonulni a pampákra egy szál farokba öltözve.


A technika semmit nem vesz el tőled, amit nem önként, dalolva adsz oda.


Az élet, a társadalom változik. Mindig. És a korábbi mindig hülyének nézi a változásokat követőket, miközben a múlt szokásaira ő maga is borzadva néz vissza.


A technikai fejlődés marha jő bűnbak a saját hülyeségeink felfogása helyett.

2021. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

" nem, mert a gépek megfosztanak minket a valódi élettől"

Hát ha neked a valódi élet azt jelenti, hogy nyers fizikai munkán kinlódva éled le az életedet, szórakozás nélkül, akkor lassan tényleg megfosztanak tőle a gépek.

2021. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
70%
Nem a technika kényszerít rá, hogy a hétvégi szórakozásod valóságshow-nézés legyen értelmes, kreatív elfoglaltság helyett. Amire amúgy szintén a technikai fejlődés ad ezernyi lehetőséget.
2021. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a túl sok kütyüt, de nem kötelező mindent használni. És van választási lehetőség. Nem kell elektromos bicikli, szeretek tekerni. Nem kell villanyautó, szeretem a benzin illatát, és a gépolajat. És telefon nyomkodás helyett bárki sétálhat a friss levegőn. Ettől még nem vagyok maradi, csak nem rohanok a média marktba újabbnál újabb vackokért.
2021. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az emberiség szerepe a világban az, hogy a kozmikus törvényekkel összhangban létrejöjjön a mesterséges szuper-intelligencia. Az, hogy az egyes emberi egyedeknek mi kell, teljesen mellékes, ha nem a fejlődést szolgálja. Az épelméjű emberi egyedeknek mindössze annyi a dolga, hogy kényelmesen élhetővé rendezzék az életüket a világegyetem nagy változásai közepette.
2021. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

.... kell ez nekünk? - kérdezi a kérdező. Alaphiba. Ez nem "kell" ez "van". A levegő nem "kell", hanem van, ezáltal kifejlődhetett az ezt használó ember. És kérdezhet.


A természet változik. Folyamatosan. Ezen belül, egy konkrét objektum keletkezik, fejlődik és megszűnik. Ha ez ember, akkor születik, fejlődik és meghal. Eközben alkot, ami által a változás gyorsulhat is meg lassulhat is.


Egyes emberek ezt a változást követni tudják, ami azt jelenti, észlelik a környezet hatását, értékelik és részben a környezetnek megfelelő, részben a saját számukra kedvező választ adják. Ennek feltétele az a tudás, amely képes analizálni a környezeti hatásokat. Az egyes emberek e válaszokat eltérő mértékben képesek helyesen megadni, ez az ő konkrét tudásuktól függ. Ezért ugyanabban a környezetben egyes emberek egyre jobban, kényelmesebben, röviden azzal összhangban élnek, más emberek meg egyre rosszabbul, egyre nehezebben, röviden azzal ellentétesen élnek.


Konkrétan a mesterséges intelligencia (ami ma még nem adott, illetve csíráiban létezik), okos autók, házak, városok és minden más így egyeseknek egyre jobb életet biztosít, mert értik az egyre bonyolultabb dolgokat és ki tudják használni aktuális szükségleteikhez. Ugyanakkor mások számára ez egyre rosszabb és számukra mindez egyre élhetetlenebb környezetet ad, mert nem ismerik azt. Vagyis a szakadék egyre nő, mert a tudás mértékének különbsége nő egyre. És ez az eltérés kizárólag a felzárkózással csökkenthető.

Utóirat: a gépek nem végzik el helyettünk a munkát. Egyes feladatokat végeznek el aszerint, ahogy megbízzuk ezzel őket. A gépek soha nem fognak ugyanazzal az önállósággal cselekedni, mint az ember (mert akkor már nem gépek, hanem emberek). A gépek nem fosztanak meg a valódi élettől, csak legfeljebb nem tudunk mit kezdeni velük. De ez nem a gépek által előidézett helyzet, hanem saját problémánk. Ugyanakkor, ha egy gép egy konkrét cselekvést tökéletesebben végez, mint egy ember, ez természetes. Ezért alkotta a gépet az ember. Az árokásás nehéz és lassú munka. Kitaláltuk hát a megfelelő munkagépet. eleinte csak ásott, ma már akár előre beprogamozott módon, önállóan is kiáshat egy árkot. A számolás nehéz és lassú. Készített ezért az ember számítógépet, amely ma már egyes rutinszerű (algoritmizálható) komplex műveletsort előbb végez el, mint valaki a feladatot kitalálja. Hetven éve még nem volt számítógép, ezért ezt nem is tanították. Ma pedig célirányos egyetemek léteznek erre. A fejlődés arányos, csak oda kell figyelni rá.

2021. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!