Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Jó dolog technológiával...

Jó dolog technológiával átitatott életet élni?

Figyelt kérdés

[link]


Egyre jobban terjed a magány. Majd azt is technológiával fogjuk orvosolni, például egy beszélő robottal?


2021. szept. 17. 13:32
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

20


Korántsem annyit. Ha a magányosságot mozdítjuk elő, minél több megvásárolható feltételt állítunk a boldog párkapcsolat elé (mint jövedelmi szint, szépség, kondibérlet, szoli, fodrász, öltözködés, fogszabályzás stb stb) annál nagyobb piaci keresletet generálunk már azelőtt, hogy bekövetkezik a házasság és gyerekvállalás. Ez utóbbi ugye nagyon kitolódott már a 30-es életéveik végére és addig a magányban élő fiatalok remek fejőstehenek. Persze házasság után meg a családok válnak fejőstehénné de az már megint más kérdés. A lényeg az, hogy mindig MEGVASÁROLHATÓ feltételt állítsunk úgy a párkapcsolat elé mint a gyerekvállalás elé. Tehát ha nem vásárolsz meg bizonyos dolgokat akkor nem lehetsz jó szerető, jó pár, jó anya, jó apa stb.

2021. szept. 19. 19:18
 22/38 anonim ***** válasza:

"Korántsem annyit."

És ezt tudod is bizonyítani, vagy csak szeretnéd, ha így lenne?

2021. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

22


Leírtam öcsém. Te pedig nem teszel mást mint keresed a csomót a kákán és tudatlan az ilyen trendeket támogatod.

2021. szept. 19. 19:21
 24/38 anonim ***** válasza:

"Persze házasság után meg a családok válnak fejőstehénné de az már megint más kérdés."

Ja, hát ha nem veszünk tudomást a házasság utáni kiadásokról, akkor természetes, hogy a házasság előtti kiadások számitanak a legnagyobbnak egy ember életében. Ezzel tényleg nem lehet vitatkozni.

2021. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

"Leírtam öcsém."

Leírtad, hogy a házasság előtt is költenek az emberek. Kb mintha azt írnád, hogy a fű zöld. Azt ellenben semmivel nem bizonyítottad, hogy ez a házasság előtti költekezés bármivel is meghaladná egy házasélet költekezését.

2021. szept. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

25


Azért mert házasság után már elvileg beteljesedtél, a magánynak remélhetőleg vége, a frusztráció szintje is csökkent, nyugodtabb vagy és nem költesz már felesleges “pótló” tevékenységekre, szenvedélyekre, stb. Gyerekekre költesz, de már nem vagy annyira kétségbeesett, így nem költesz magadra már ugyanannyit, saját tevékenységeid átveszi a gyerekkel, hátastárssal töltött idő ami legtöbbször ingyen van és jobban feltölt mint a pénzzel vásárolható termékek, szolgáltatások. Emiatt bizony fontos fenntartani a magányt minél tovább, mert egy kielégületlen , boldogtalan ember hajlamosabb pénzt költeni abban a hitben, hogy a megvásárolt termék vagy szolgáltatás majd kielégíti azt a hiányát amit tulajdonképpen egy ingyenes dologgal kellene kielégíteni.

2021. szept. 19. 19:36
 27/38 anonim ***** válasza:
66%

Akkor ott bukik meg az elképzelésed, hogy te abban a tévhitben élsz, hogy egy ember életében csak a párkapcsolat vagy magány jelenthet kiteljesedést vagy ki nem teljesedést.

Tájékoztatásul közlöm, hogy kismillió féleképp teljesednek ki emberek, amiknek semmi köze az aktuális párkapcsolati státuszukhoz. Illetve még egy infó, amiről látszólag nem tudsz. Egy párkapcsolat hiánya nem jelent automatikusan magányosságot, és egy párkapcsolatban élő ember is lehet magányos.

Szóval ezzel a magány dologgal lényegében minden szempontból eléggé mellélőttél.

2021. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

27


Azt hittem az első oldalon már lebeszéltük, hogy a magány felívelőben van. Erre fel jössz hátulról, hogy nincs, szóval felesleges köröket futhatunk újra.

2021. szept. 19. 19:48
 29/38 anonim ***** válasza:

"Azt hittem az első oldalon már lebeszéltük, hogy a magány felívelőben van. Erre fel jössz hátulról, hogy nincs"

Próbáld értelmezni is, amit olvasol! Egy szót sem szóltam ilyesmiről.

2021. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

29


Á nem vezet ez semerre sem? Szerintem engedd el ezt ok?

2021. szept. 19. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!