Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mik a határai a matematika...

Mik a határai a matematika képletek nélkül történő tanításának? és meg értésének? Vannak olyan könyvek amik képletek nélkül próbálják el magyarázni a matekot?

Figyelt kérdés
2021. júl. 17. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb olyan hogy mi a határa a betük nélküli írásnak. Képletek nélkül értelmetlen a matek mert nem jó semmire.
2021. júl. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz lenne, és iszonyat bonyolulttá tenné a matekot. Tehát konkrétan szöveggel kéne elmagyarázni mindent. Amit aztán át kéne alakítani képletekké, hogy könnyebben megérthetők legyenek.
2021. júl. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Alapvetően semmi akadálya. Elvégre minden képlet valamilyen gondolatmenet alapján született, és a képletet levezető bizonyítások lépései mindig használhatóak. Azonban kevésbé lenne hatékony.

A képletekre azért van szükség, hogy ne mindig a 0-tól kelljen indulni, és „lépcsőfokokat” lehessen velük átugrani. Sajnos a közoktatásban a legtöbb helyen pont fordítva tanítják, vagyis előbb a lépcsőfokátugró technikát, így a tanuló nem is láthatja a lépcsőket, amiket át tud velük ugrani.

2021. júl. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a matematika a közösen meglévő tulajdonságokat, rendszereket, absztrakciókat vizsgálja


szóval a matematika valahol ott kezdődik, hogy bizonyítjuk be a pitagorasz tételt

és azért ez nem egy egyszerű feladat, nem adhatod oda egy elsős másodikos diáknak, hogy bizonyítsa be a pitagorasz tételt


a közoktatásban megtanulandó matematika elférne egy A4-es lapon, az a 12 év inkább logikai-aritmetikai készségeket hivatott fejleszteni

2021. júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez olyan kb mint képek nélkül tanulni a kresz táblákat. Meg lehet tanulni, csak sokkal nehezebben.
2021. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Inkább meg kérdezném úgy mi nehezíti meg a matek tanulásáét? Mert pl sima szövegesebb tantárgyakat sokkal könnyebb tanulni!
2021. júl. 18. 20:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert abban nem olyan szigorúak a fogalmak pontos precíz definícióját illetően.
2021. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze, lehet képletek nélkül. Akkor viszont mindent előről kéne kezdeni, hogy eljussunk a képletekig. Ha tanulsz, gyakran nem kell tudni a képletet, mert le tudod vezetni a többi definíció/tétel/axióma/lemma/állítás/megjegyzés stb alapján.

Hogy mi nehezíti meg a matekot? Fogalmam sincs. Szerintem a világ legkönnyebb tárgya. Logikus. Talán a képzelőerő (n dimenzió felfogása stb) és különböző területek összekapcsolása, ötletek találása a bizonyítasokhoz, ilyesmi. Ez a kihívás és az igazi szépség benne. De persze gondolom más tárgyakban is kellenek ezek (kreativitás, képzelőerő, egymásra épülés, precizitás) szóval tényleg nem tudom. Számomra ez a legegyszerűbb, magától értetődő természetes dolog. Nem kell magolni, izgalmas és nagyon szép.

Egyébként én már a jegyzeteimben a folyó szöveget is képletekkel rövidítem ahol tudom.

2021. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úr isten azt meg hogy csinálod? Akkor neked címezem a következő már fel tett kérdésem!
2021. júl. 18. 23:08
 10/12 A kérdező kommentje:
2021. júl. 18. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!