Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel lehet klíma nélkül...

Mivel lehet klíma nélkül hűvösen tartani egy tetőtéri szobát?

Figyelt kérdés

Már tavaly nyáron is átlagosan 30°C felett volt a hőmérséklet, de akkor egy lenti szobába költöztem (bár ott sem volt sokkal jobb), idén viszont erre nincs lehetőségem. 16 éves vagyok saját keresetem nincs, a szüleimnek pedig nincs klímára pénzük. Már most este is 28°C van, és tapasztalatom szerint ez a nyár alatt, csak rosszabb lesz. Próbáltam már az ablak elé sötétítőt rakni, de az sem használ, gyanítom, hogy a meleg a tető felől jön.

Ventilátort próbáltam, de az is csak akkor jó, ha közvetlen rám fújja a levegőt. Azért sem előnyös, mert kisállat van a szobámban, akire nem fújathatom a ventilátort, de különböző hűtési módszerek mellett is úgy tűnik melege van.

Tudtok valami ötletet?


2021. jún. 15. 21:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok jóval sajnos nem tudlak biztatni. Én is ilyen szobában lakom, mikor igazán bedurrantott nyáron, semmi se segített. Tavaly rakattam be klímát, egy megváltás volt. Aludni se tudtam korábban ilyenkor normálisan.
2021. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
49%
Van valami hőtükrös fólia... Nem tudom, keress rá. Azzal talán be lehetne burkolni a szobát.
2021. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Fényvisszaverő-sötétítő fólia az csak az ablakra jó. Vagy ha beburkolja vele az egész tetőt kívülről...
2021. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Slagozd le a cserepet ☺
2021. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%
Olyat megcsinálhatsz, hogy úgy állítod be a ventilátort, hogy a kisállatot ne érje. Neki beszerezhetsz egy miniventilátort, és azt fújatod rá megfelelő távolságból. Nálunk ez bevált. Lehet kapni hűtőpárnát is különféle méretekben. Ha tengerimalacod van, érdemes hordozóban kitenni egy időre az ablakba akkor, amikor már kicsit lehűlt a levegő. Mérsékelten hűvös vízzel töltött palackot is betehetsz neki, és akkor mellé simulva hűti magát. Persze túl hideg ne legyen, mert akkor megfázik.
júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, valakinek még biztos hasznos lesz ez az utolsó, de én azóta már elkezdtem dolgozni, elköltöztem a szülői házból, lett klímám és sajnos tavaly mindkét tengerimalac elment, úgyhogy jelenleg már nem aktuális.

Őszintén szólva teljesen el is felejtettem már ezt a kérdést, csak most feljöttem gyakorira és megláttam, hogy van itt egy válasz.

júl. 7. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!