Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel lehet klíma nélkül...

Mivel lehet klíma nélkül hűvösen tartani egy tetőtéri szobát?

Figyelt kérdés

Már tavaly nyáron is átlagosan 30°C felett volt a hőmérséklet, de akkor egy lenti szobába költöztem (bár ott sem volt sokkal jobb), idén viszont erre nincs lehetőségem. 16 éves vagyok saját keresetem nincs, a szüleimnek pedig nincs klímára pénzük. Már most este is 28°C van, és tapasztalatom szerint ez a nyár alatt, csak rosszabb lesz. Próbáltam már az ablak elé sötétítőt rakni, de az sem használ, gyanítom, hogy a meleg a tető felől jön.

Ventilátort próbáltam, de az is csak akkor jó, ha közvetlen rám fújja a levegőt. Azért sem előnyös, mert kisállat van a szobámban, akire nem fújathatom a ventilátort, de különböző hűtési módszerek mellett is úgy tűnik melege van.

Tudtok valami ötletet?


2021. jún. 15. 21:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is nagyon meleg szokott lenni nyaranta, olyankor alsógatyában mászkálok hideg vizes törölközővel a nyakamban.

Állítólag a jégkockával teli vödör is jó a ventilátor elé, de arra azt mondtad, nem pálya.

2021. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy a ventilátor megy, hanem az hogy a kisállatot nem tudom vele hűteni, mert huzatot kap. De ha az egész szoba levegőjét hűti a ventilátor elé rakott jég, akkor kipróbálom úgy, hogy nem a kisállatra fújatom.
2021. jún. 15. 22:04
 3/26 A kérdező kommentje:

Mármint akkor kap huzatot, ha ráfújatom a ventilátor, ha meg nem, akkor sokat nem ér, főleg hogy nem is tud izzadni. Azért szeretném a levegőt hűvösen tartani.


Egyébként köszönöm a válaszod.

2021. jún. 15. 22:06
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az állatkertben szoktak adni jeges zöldséget az állatoknak.
2021. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Új szigetelés a tetőnek.
2021. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 EagleHUN ***** válasza:
90%

Ebben az estben #5 -el értek egyet javítani kell a tetőtéri szoba szigetelésén.

Gondolj bele ha nyáron ilyen meleg be tud jönni, télen mennyi fűtés megy ott ki...

2021. jún. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
A sarkkörön túl kell építeni a házat.
2021. jún. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
100%
Sajnos a tetőtér ilyen. Mi laktunk ilyen helyen, akármit csináltunk, 33 fok volt. Léghűtőt használtunk, mert klímára nem volt pénzünk, bár albérletben amúgy sem lett volna opció. Az se sokat ér sajnos, bár anélkül nem is bírtuk volna ki.
2021. jún. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

-A szigetelés minimálisan befolyásolja a belső hőterhelést.


-Ha az ablakot teljesen besőtétided az sokat segit. Az űvegfelűlet árnyékolás nélkül könnyen lehet 600 W/m2 teljesitményű is ami a szobát füti.


-Éjszkai szellőztetés sokat segithet.


-Ne használj elektromos eszkőzőket a szobában, mivel a teljes fogyasztásuk gyakorlatilag hővé alakul. pl egy TV és egy lámpa is meglőpően sokat tud emelni a hőmérsékleten.


-A probléma az hogy nincs a tetőtérnek hőtárőló tőmege. Ha betudsz vinni a szobádba pár köbméter vizet az valószinű sokat segithet, de ez irreális. A fent emlitett dolgokon és a klimán kivül nincs ami valoban érne valamit.


-Ventilátor előtt jég müködik, de hosszútávon egyátalán nem gazdaságos. Szoba hűtésre lényegesen rosszabb a hatásfoka mint egy klimának.

2021. jún. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Milyen,kis állat ?.
2021. jún. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!