Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mik a különbségek az ablakba...

Mik a különbségek az ablakba szerelhető klíma és a fali klíma között?

Figyelt kérdés
Pl. hűtés szempontjából... valamint melyikből melyiket ajánlanátok? nekünk ablakba szerelhető lenne a legideálisabb, de nem tudom hogy elég jó-e

2019. máj. 14. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ablakra szerelhetőben egy egységben van a kül és a beltéri. Kisebb, olcsóbb, de kevésbé hatékony és ocsmányul néz ki.

A fali (split) klímánál két külön egység van. Szebb, jobb a teljesítménye, de drágább.

Az ablakra szerelhetőt jellemzően kis irodákba szokták alkalmazni, ahol csak 10-15 nm-t kell lehűteni.

2019. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
A falinál külön van a beltéri és a kültéri egység, így oda teszed mindkettőt ahova akarod (meg persze ahol van neki áram és az összekötésük fizikailag megoldható). Az ablakba szerelhető egybe van, így értelemszerűen ott van az ablaknál kint és bent is, nem annyira rugalmas. Hűtés szempontjából a fali jobb, mert két külön egységből áll, az egyetlen fizikai kapcsolat a hűtőközeg. Az egybe cuccnál a szerkezet is vezeti a hőt, rossz esetben visszahozza a meleget.
2019. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A külön egységnél bent csak egy ventilátor és a lapát susogásának zaja hallatszik maximum, az ablak egységben ott zörög minden egy dobozban, így az eléggé zajos így.

Hűtést nézve hűt az is, a teljesítményétől függ hogy mire elég. Ha kicsit veszel kicsit hűt, a nagy meg nagyot.

A fogyasztás tekintetében az ablakklíma gazdaságtalanabb a splithez képest.

A jófogásról vehetsz használt ablakklímát, max ha nem tetszik akkor eladod, úgyis jön a szezon, meg fogják venni.

Nekem a műhelyben van ablakklíma, kb. 10 m2 területre kiváló, 1 perc alatt már nagyon hideget fúj. De a lakás 100 m2-es, itt 2 db hűtő-fűtő split klíma üzemel, most is fűt éppen.

2019. máj. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gabesz147 ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolókkal, lakásba én is inverterest csináltattam. A munkahelyen egy kisebb van a, de ott kint is gépek vannak, tehát így is, úgy is zaj van, ott nem számít, el kell viselni.


Egy előnyt tudok, nem kell engedély, szakszerelő, ha magad is be tudod szerelni, kialakítani a helyét, szögvasas sínelés, üvegvágás, stb.

Gyárilag fel van töltve gázzal, igazolás van, ha be van szerelve és megfelelő a lakás vezetékelése, bedugod a konnektorba, és helló:-).

A beszerelésről is vannak találatok a guglin, és többféle teljesítményű van ezekből a klímákból is, egy példa: (ennél a találatnál is írják, nem kell klímaszerelő, de hálószobába pl. nem való :-).)


[link]

2019. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tetőtéri 15 nm-es szobába/nappaliba kéne.
2019. máj. 16. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!