Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen módszerrel állapítják...

Milyen módszerrel állapítják meg, ha valaki meghal, hogy mi volt a halál oka?

Figyelt kérdés

[link]


Itt van egy rakás másik betegség stb a koronavírus mellett.

Honnan tudják, hogy a korona okozta a halálát?


2021. jan. 31. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy, hogy a Covid okozta tüdőgyulladás volt a közvetlen ok, ami elvitte.
2021. jan. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Noren1989 ***** válasza:
14%
Szerintem max a kórrani lapjàból következtetnek erre. Indokolt esetben a boncolàst is megcsinàlhatjàk, de ugye most ki van adva, hogy a végstàdiumú gégeràkos Feribà is covidban haljon meg...
2021. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Pl. ha egy covidos ards-es lesz, és lélegeztetőre kerül, majd meghal,

akkor elég egyértelmű a halál oka.

2021. jan. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Az halt meg covidban, akit csak akarnak. Igazából bárki. Nem boncolnak.
2021. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

Arról nem beszélnek naponta menyien kerülnek intenzív (KAITO)-ra más okokból vagy oda már csak covidosok mehetnek a többi az mehet haza ?

Ilyen laza betegségekkel, mint agyvérzés ,baleset, öngyilkosság fokai .

Amúgy a halál beálltát tükörrel szokták megállapítania múltban .

2021. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, hogy feltűnt-e, de a kérdés a tudományok kategóriában van, nem az ezóban vagy egészségben.

A betegség halált okozó lefolyása súlyos tüdőgyulladás ARDS-sel.

Ez alapján lehet elég egyértelműen megállapítania az orvosoknak, hogy ez volt a fő halálok. Konteósok fáradjanak át egy másik szobába.

2021. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

4-es vagyok! Nővérként a sűrűjében dolgozom. Le lehet pontozni nem érdekel. Akinek a privát elvei és a "statisztika" fontosabbak, mint a valóság az ne olvassa el!

Ha egy beteg bekerül a kórházba azzal kezdik, hogy gyorstesztet csinálnak. A gyorsteszt is megér egy misét, de ettől most tekintsünk el. Ha pozitív, rányomják a pecsétet a kórlapjára. Onnantól kezdve megy a statisztikába. Az annyit jelent, hogy mindegy mibe halt bele, megy a mellékelt statisztikába. Belenéztem a kérdező által mellékelt felsorolâsba egészen addig, míg bele nem szédültem. Nem tudom feltünt-e valakinek az a sok rosszindulatú daganatos beteg. A legtöbbje, nem állítom, hogy mindenki, a rákba halt bele! A többsége utolsó stádiumos haldoklóként kerül be a kórházba ( ugyanis nincs alapellátás, fontos kezelések maradnak el, csúsznak ). Van ott egy alkoholmérgezéssel meg cukorbetegséggel kezelt is a felsorolásban. Szerintem az a mi betegünk volt! Egy az alkohol által nagyon leromlott, sovány ember, a mája lelógott a bokájáig. Ugyanúgy ivott, mint máskor, semmi extra. De egyszer csak a mája azt mondja, hogy kész, nem bírja tovább. Nem beszélve a cukorbetegségéről, az csak hab a tortán. Bekerült alkoholmérgezéssel. Nem volt semmi covid tünete, nehézlégzés stb. De lett egy pozitív tesztje. Másnapra meghalt alkoholmérgezésben, nem bírta tovább a mája. És még sorolhatnám napestig! Szociban dolgozik az anyósom, számtalan volt osztálytársam, tehát első kézből vannak infóim. A szociban ha rányomják az elhunytra a kovid pecsétet, temetési támogatás jár a családnak! No comment

Még az elején történt, hogy a kolléganőm húga, aki egy pesti kórházban dolgozik mesélte, hogy közlekedési balesetben meghaltnak ( mert hogy az elején még a halottakat szűrték ) pozitív tesztje lett és ment a statisztikába.

Félreértés ne essék. Én nem vagyok vírus meg kovid tagadó. Van vírus, sok. Covid ( már régóta, nem tavaly született ), influenza variánsok, h1n1 stb. A 2017-es influenza járványba is sokan meghaltak. Ne ilyen statisztikákat nézegessetek, hanem ha mindenáron nézegetni akar valaki, nézze a KSH halálozási kimutatását évekre visszamenőleg. Valóban valamivel többen halnak meg, de nem sokkal. Ha azt nézzük, hogy gyakorlatilag nincs alapellátás, műtétek és hordani kell az imádott maszkot, még nem is sokkal több! A maszkkal az a bajom, hogy alapjában véve egy petricsésze, kint ebben a hidegben lecsapódik a pára. Maszk alatt több (3-4-5) ponttal kevesebbet szaturálunk. Tehát kevesebb a vér oxigén szintje, mert a saját kilélegzett oxigén szegény levegővel kevert levegőt szívod be. Ha fiatal vagy és egészséges ez nem olyan nagy gond. De ha már kissé koros, dohányos, asztmás stb. akkor már nagy gond.

Tudnám még sorolni, de elfáradt a kezem.

2021. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Leginkább úgy, hogy ismerik a biológiát, az élőlények működési szabályait, továbbá ismerik a célszerűen kidolgozott protokollokat.


Amiben nincs konszenzus (mert bonyolult, és a sokféle szemlélet más következtetésre jut), az az, ha több betegség áll fenn egyszerre. Ennek jelen helyzetben tipikus esete egy súlyosan allergiás vagy tüdőbeteg ember. Ha nem kapja el a COVID-ot, él még pár évig, akár évtizedig. Ha elkapja meghal, mert a beteg szerve azt a megterhelést nem bírja. Ekkor lehet vitatkozni, miben halt meg. Lényegében amiatt, mert egyszerre két betegség támadta meg ugyanazt a szervet. Eggyel még elbírt volna, felgyógyul valamennyire, a kettő már sok.

2021. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
#7 lehet hogy lepontoznak, de azt tudd, én megköszönöm neked a korrekt információkat. Akiknek a dolguk lenne a tájékoztatás, önös érdekből nem teszik.
2021. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
7 vagyok. Szívesen!
2021. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!