Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha most fénysebességre gyorsul...

Ha most fénysebességre gyorsulnék pl csak 1 másodpercig akkor az belső szemlélettel mennyi idő lenne és külsővel ugye az 1mp de nekem mennyi is lenne?

Figyelt kérdés

Az most mindegy hogy a tömegem és hosszúságom végtelen lenne 😅

Csak arra vagyok kiváncsi hogy belső külső szemlélőként ki mennyinek érzi az időt



2021. jan. 23. 14:56
1 2
 1/18 Mojjo ***** válasza:
A fénysebességgel utazó részecskék számára nem létezik, nem telik az idő. Ha te is azzá válnál, számodra sem telne, szóval ami a külvilág számára 1mp, az neked 0 lenne. Ami a külvilág számára 1 perc, 1 nap, 1 év vagy 1 évezred, az is 0 lenne.
2021. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1-es biztos vagy benne? Mert pl vákuumban és vízben is teljesen más sebességgel haladnak a fotonok nem?
2021. jan. 23. 15:02
 3/18 Mojjo ***** válasza:

Igen, biztos vagyok benne.

A fotonok nem, hanem a fénysugár maga halad más sebességgel ilyen-olyan közegben. De ennek nincs sok (igazából semmi) köze ahhoz, hogy a fotonok számára nem telik az idő.

2021. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen kozbe neztem bár cikket és a kutatók sem biztosak benne hogyan is zajlik mivel a fotonok egyszerre részecske és hullám tipusuak is

És rezeg de a rezgésnek idő kell

Szoval ez még mindig egy nem tisztázott dolog valamint a mozgási iranyukban sem mozoghatnak mert lényegében áll minden de attól még mozognak csak azt meg idő nélkül nem igen lehet...

Elég érdekes dolog

2021. jan. 23. 15:17
 5/18 anonim ***** válasza:

"És rezeg de a rezgésnek idő kell"

Ha egy hullámzó tavat hirtelen megfagyasztasz, akkor a hullámok nem tűnnek el, megmarad pl. a hullámhosszuk, amplitúdójuk.

Amúgy pedig kívülről nézve kell idő a fény terjedéséhez, de az idő ugye relatív, a foton számára ez másképp zajlik.

2021. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

attól mert valami megfagyott attól még rezegni tud egyedül az abszolút nulla fokú dolgok amik teljes mértékben elvesztik mozgásukat és energiájukat

viszont a tudomány nem nézhet csak egy nézetből ezért is bonyolult ahogy néztem valamint itt az első azt írta hogy nincs idő te meg azt hogy relatív de a relatív nem azt jelenti hogy nulla vagy hogy nincs hanem más-változó

de lehet ez a téma kicsit túl sok a gyakoris oldalra ":D lehet jobban járok ha tudományos kutatásokat nézek ennél a témánál :S

2021. jan. 23. 15:48
 7/18 anonim ***** válasza:

A tó csak egy hasonlat volt, utalva erre a "rezgés" dologra. :))


"első azt írta hogy nincs idő te meg azt hogy relatív"

Nem értem, mit nem értesz. Megfigyelőtől függ, hogy nulla vagy több idő telik el két esemény között.

2021. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

igen de a kettő fogalom közt nagy a különbség mert ha nincs akkor nem létezhet azaz nem változhat semmilyen mértékben sem

ha nekünk van időnk akkor azzal nem lehet mérni

ez kb olyan lehet mintha te a jégkrém édességét akarod össze hasonlítani a a savanyú káposzta édességével

eleve nem lehet mert nincs édessége a savanyú káposztának

2021. jan. 23. 16:01
 9/18 Mojjo ***** válasza:
100%
Én sem értem, hol van az elakadás. Abszolút idő nem létezik, megfigyelőtől függ. Egyes megfigyelők láthatják gyorsabban, vagy lassaban telni az időt. Ez tök jól működik fénysebesség alatti sebességeknél. Fénysebességnél viszont alapvetően megváltoznak a dolgok. Az idő, mint olyan, eltűnik, fénysebességgel való mozgáskor nem értelmezhető. Illetve tömeggel rendelkező test nem is tud ezzel a sebességgel menni, tömeggel nem rendelkező meg csak ezzel tud. Alapvetően más mindenben, mint a többi sebesség.
2021. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

igen éppen ezért is írtam hogy ha tömeggel menne akkor a tömege és hosszúsága végtelen

sajna einstein ezt nem vitte tovább hanem helyette a speciális relativitás elméletét vitte

és ugye a fő probléma hogy az irányával nem mozoghatnak azaz csak állnak ott a fotonok de még is mozognak valamint a rezgéshez idő kell d elvileg az univerzum azaz kb 14 milliárd év sem elég hogy kifejtség a rezgésüket

lehet ez az egész csak kvantumfizikával lehet megoldani mert teljesen más fizikai szabályokat kellene "létrehozni" hogy meg lehessen állapítani a valóságukat

2021. jan. 23. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!