Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Belső éleknél rádiusz, hogyan?

Belső éleknél rádiusz, hogyan?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy az ilyen nagy átmeneteknél hogyan van megcsinálva a lekerekítés?


[link]



Azt tudom, hogy esztergán, de pl. hogy először megcsinálják az átmérőt és utána meg belülről kifelé a nagy tárcsa részt is oldalazzák, úgy hogy az átmenetnél ott a rádiusz? CNC gépen érekelne. Mi van ha még köszörülni is kell utána? ekkor alá kell menni a műveleti méret alá a rádiusszal? Olyat is láttam, hogy külön rádiusz beszúró kés? ez is szóbajöhet?


köszi



2019. aug. 21. 11:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Valami gond van a linkkel.
2019. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
2019. aug. 21. 15:33
 3/20 anonim ***** válasza:
attól, hogy bemásolod ugyanazt, még nem lesz jó.
2019. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Wadmalac ***** válasza:
Kéne a kép, mert a kialakítás, méret stb. nélkül csak találgatni lehet.
2019. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2019. aug. 22. 08:47
 6/20 A kérdező kommentje:

[link]



bocsi, remélem már jó lesz valamelyik

2019. aug. 22. 08:49
 7/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Na most mindkettő link jó lett.

Az R2-re gondolsz? Azt hittem, valami nagy rádiuszról van szó.

Ezt spec megfelelő lapkarádiusszal a legegyszerűbb betenni, de bármilyen kisebb rádiuszú lapkával is oda lehet húzni programból.

Rádiusz méretétől függően a nagyoló fogások még derékszögű lépcsősek szoktak lenni, csak az utolsó simításoknál kerül rá a rádiusz. A simításnál a kés a paláston, a rádiuszon és a homlokon egy menetben megy át.


"Mi van ha még köszörülni is kell utána?"

Sarokrádiuszra ez nem jellemző. Köszörülés henger- vagy kúppaláston, homloksíkon szokás, sarokba befuttatás kifejezetten kerülendő. Na pl. ilyenkor szoktak kifutást alámunkálni, sarkot mélyebbre szedni, hogy a kőnek ne kelljen sarokba nyúlnia.


Rádiuszos köszörülés ritka, olyankor profilos kővel vagy kisebb rádiuszú kővel CNC köszörűn csinálják. Ritka dolog ez, mert a köszörűkő kopik, nagyon xar a profiltartása.


Jellemzőbb, hogy a rádiuszokat egyéb finommegmunkálással készítik és a magasabb felületminőséget utána polírozással érik el, nem köszörűvel.


"Olyat is láttam, hogy külön rádiusz beszúró kés? ez is szóbajöhet?"

Rádiuszos aljú horonyhoz vagy NC rádiusz esztergálásához hozzáférhetetlen helyen előfordulhat, de ilyen sima sarokrádiuszra nem jellemző.

2019. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amúgy a példarajzot tutira valaki összeollózta tankönyvhöz, mert gyártásra ez női munka (csinálja meg a jó k... anyja annak, aki kitalálta).

Az átm. 90-en IT5-ös tűrés, 0,8-as felülettel és sarokrádiusszal...


Marhaság, sehova sem kell ilyen.

Az R2 helyén a sarokban egy Seeger-horonyra emlékeztető beszúrásnak kéne lennie, palástköszörű-kifutás céljára.

Csapágy alá ilyet tesznek, éppen hogy ne érintse be a sarkot, mert akkor a homlokon a büdös életbe' nem fog normálisan felfeküdni.

2019. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ugyanez vonatkozik a 85-ös átmérős TI6 végre is.


Nem mondom, hogy lehetetlen megcsinálni, finomesztergálás, 45 fokban álló, 0,2 élrádiuszú késsel, egy balos meg egy jobbos a simításra. A 0,8-as felületet az megcsinálja. De az IT5...

Nálunk spec nincs olyan CNC eszterga, amire ezt a tűrést rá merném hagyni, de valahol csak van. Mindenesetre ezt köszörülni nem lehet.

2019. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Azt hiszem értem:)

Igen, az R2-re gondoltam, és a köszörülés pedig úgy értettem hogyha nem feltétlenül a rádiuszt kell köszörülni hanem a palástot. A rádiuszos kést mikor ajánlatos használni? Nagyobb rádiuszoknál, és hagyományos gépeken?

2019. aug. 22. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!