Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galamb törött rádiusz csonttal...

Galamb törött rádiusz csonttal. Mennyi esélye van, hogy rögzités nélkül de kimélö életmód mellett úgy összeforr, hogy valahogyan repülni majd tud?

Figyelt kérdés
A sérülés nem érintette a többi csontot és nincs "szétzilálva" a szárny.

2017. okt. 6. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem sok sajnos. Hasonló törött szárnyú galamb élte le hátralévő életét nálam.

Egyébként nagyon aranyos volt, nem látszódott rajta, hogy bánatos lenne amiatt, hogy nem tud repülni.

2017. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-)


És akkor gyalog-galamb lesz?


Hány évet húztatok le együtt? Udvarban sétálgatott vagy lakásban élt?


Kisebb magasságokra azért fel tudott reppenni?


Állatorvoshoz azonnal vittem de megoldani nem tudtuk. (röntgenre nem vittem)

2017. okt. 6. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, az udvaron sétálgatott felügyelet mellett. Fürdött a homokban, csipegetett a növényekből, bogarászott. Télire és éjszakára csináltunk neki egy sufni félét, kosárba szénával bélelt fekhelyet, papagájnak való étellel etettük, és mellé bogarakat is vettünk. A földtől max 30 cm-re röppent, és esett is vissza. Úgy két évig gondoztuk, megöregedett természetes halált halt. Az utolsó fél évben sokszor vittük orvoshoz.

Közönséges utcai galamb volt, vihar után találtam.

2017. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként, nagyon vigyázni kell a galambokkal, úgy lopják be magukat az ember szívébe, hogy észre sem veszed:) Azóta akárhány galambot látok, mindig melegség önt el.
2017. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segitséget!


Én régóta nagyon szeretem őket, ma ennek hatalmas szerencséje volt, hogy épp mellém totyogott a csálé szárnyával a járdán.

Rendkivül sovány, ahogy orvos után hazaértünk és enni adtam neki azonnal falni kezdett.

:-)

2017. okt. 6. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt most olyan jó volt hallani. Próbálom becsempészni azt a dolgot, hogy messziről befogott exotikus állatok helyett tartsunk hazai tartós sérülteket.

gyerekkoromban voltak papagájaim de mai ésszel soha nem vennék tenyésztett vagy kereskedelemből származó madarat.

tudom milyen érzés,mikor látod, mekkora mázlija van egy madárnak, hogy pont megláttad és pont te,és ahogy elnézed este milyen elégedetten bóbiskol jóllakoztan a melegben,ahelyett hogy elpusztult volna kínok közt..megfizethetetlen.

Töréssel egyénfüggő, minél frissebb annál több az esélye. Bár tökélezes soha nem lesz,ami nagy hátrány pl.menekülés esetében.

2017. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval valamennyire lehet hogy tud majd repülni de a szabadban sok esélye nem lesz megélni.
2017. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!