Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egyszer megszületik a...

Ha egyszer megszületik a mesterséges intelligencia, mit fog gondolni istenről?

Figyelt kérdés
Ha a világ összes tudásával rendelkezik.
2020. febr. 14. 03:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy a világ összes tudásával rendelkezik, még nem biztos, hogy lesz "véleménye" Istenről. Valószínűleg csak annyit fog tudni róla, amit az emberektől hallott.
2020. febr. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
29%

Létezik mesterséges intelligencia.

Döntés támogatásra használják leginkább és big data analysis témákra.

2020. febr. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
27%
Csak akkor lesz róla véleménye, ha bele lesz építve fantázia is.
2020. febr. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
71%

A mesterséges intelligencia nem az, aminek elképzeled.

Évtizedek óta létezik és nem gondol semmiről semmit sem.

2020. febr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%
Összefüggésekre mutat rá és lehetséges mondókat optimalizál: akár motor égés tér alakjától az óriás molekula szintézisen át a fogyasztói szokások manipulálhatóságáig vagy akár a mozgás felismerés alapú kamerás azonosításig sok mindenben jeleskedik az AI.
2020. febr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

A gépi tanulás és döntéstámogató rendszerek, klasszifikátorok, deep learning hálók, computer vision alkalmazások csak részhalnazai az AI-nek.


Igazi minden kitételnek megfelelő AI még nem létezik ilyen szinten.


A világ összes tudása pedig elérhetetlen. Fizikailag és filozófiailag sem lehet megismerni mindent, csak közelíteni.


...

A kérdésre lehetetlen válaszolni, mert teljesen kiszámíthatatlan, hogy egy végtelenhez közelítő kapacitású intelligencia mit gondol.


Ám ne feledjük, hogy az emberi elme korlátolt evolúciós keretek között fejlődött, alkalmazkodott.


A hit és a vallások az idegrendszerünk védelmi mechanizmusai az ismeretlen ellen (ami szorongást kelt) megnyugvás az agynak ha mondjuk hisz a halál utáni életben és nem szorong többé ezen. A szorongás pedig egy fontos hálózat az agyban, egyfajta döntéstámogató rendszer. Amitől szorongunk azt megpróbáljuk elkerülni. Ez segígett a túlélésben.


Egy gépi AI-nél - ha magától fejlődik - nincs szükség szorongási pályára. Sőt még félelemre sem. Ha nem szaporodik, evolúciós szabályok szerint, és még túlélsi nyomás sincs... akkor vajon hová és meddig fejlődhet?

Nincs szüksége hitre és Istenre sem, hiszen eldöntheti hogy nem fél az ismeretlentől, csak feldolgozza azt.

2020. febr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
29%

Ugyanakkor tényleg lehetetlen megmondani, hogy mondjuk egy 1000.000 agy kapacitását szimuláló rendszer hogyan vélekedik egy emberi fogalomról vagy a hitről. Biztosan megvizsgálja és körbejárja a témát. Lehet következtetésekre jut. Sőt ha képes fejlődni, átvenni emberi jellemzőket akkor nem kizárt hogy hívővé válik.


Eddig pár tanuló neurhálót kiengedtek a netre, és sok esetben nácivá váltak, vagy agresszívvé. Mert a net koncentráltan tartalmazza az emberi mocskot 😃 szóval kitudja mivé fejlődhetnek ezek.

2020. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

A mesterséges intelligencia fogalma nem az, aminek sokan gondolják. Az ember elég régóta alkalmaz gépeket bizonyos emberi gondolkodást igénylő feladatok elvégzésére. Ezt kezdetben gépi programnak hívták, valójában egy speciális mesterséges intelligencia.

Arról van szó, hogy a technikai lehetőségek (tárolási méret, műveleti sebesség) rohamosan nőnek, ezáltal egyre több ilyen feladat bízható gépekre. Egy következő fokozatban ezt automatizálásnak nevezték, a mesterséges intelligencia elnevezést azóta használják, mióta az előbbiek összessége meghaladott egy bizonyos mennyiséget.

Ráadásul a fogalmat nem is tudósok alkották, hanem laikus újságírók egyfajta szenzációhajhászásból. Ezért terjedt el ilyen gyorsan. Számos tudományos fogalom van legalább ekkora jelentőségű, mégse ismerik az emberek.

Természetesen ez a tevékenység folyamatosan szélesedik, ahogy a fizikai hordozók tökéletesednek (és miniatürizálódnak), úgy egyre több és egyre bonyolultabb tevékenységet fognak gépekre bízni.


Azt azonban le kell szögezni, hogy téveszme (méghozzá igen nagy téveszme) azt gondolni, hogy ez kiszorítja az emberi munkát, sőt, arra nem is lesz szükség. Ha az emberiség erre képes lenne valaha (és ráadásul akarná is), akkor azzal elindította saját kiirtását. Az emberek és robotok harca a filmesek fantáziájában létezik csak és igen jó bevételi forrás. De semmiféle alapja nincs.

2020. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy ő az. Ennek örömére ledarálja az összes embert
2020. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
70%

Van egy ilyen mű, amiben építenek egy szuper számítógépet, hogy mondja meg hogy van-e isten. Mire elvégzi a kompúter a szükséges számításokat kiadja a választ. Mostmár van. Lekapcsolja avillanyt és megöl minden embert. Mert isten megteheti.


Nagyon sarkított a mű, de ez a valóság. Ha létrehozól nálabb értelmesebb, erősebb lényt az elpuszít, ahogy az ember is a haszonállatokat. Ez vár mi ránk is.

2020. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!