Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire gyanakodjak, mikor a...

Waltgab kérdése:

Mire gyanakodjak, mikor a hálózati konnektorban a 230 V helyett kb 130-at mérek?

Figyelt kérdés

A fázis ceruzával rátapintva jelzi, hogy valami van ott.

A konnektor fázisa megégett és a körülötte levő műanyag megolvadt már korábban. A mérés a konnektor leszedett helyzetében történt.


2020. febr. 13. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs 100%-os kontaktus az égés ill oxidáció miatt.
2020. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Multimétert helyesen állítottad be (AC)?
2020. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
+ Mihez képest? A nulla vezeték sem szakadt vagy sérült?
2020. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem ismeretlen számomra a villamossági és elektronikai mérés, így a multit nem tévesztem el AC-ra állítani.

Nagyon régről rémlik valami, hogy volt már egyszer, hogy a multiméter átvert és egy sima próba lámpával találtam meg a hibát.

Közben még valami történt.

Leégett egy mágneskapcsoló behúzó tekercse és vele együtt elment egy helységből a világítás.

Rohadt nehéz hibát keresni egy régi háznál, ahol millió villanyszerelő dolgozott és toldozgatták , bővítették a rendszert. A fele vezeték MM, a másik csőben van, de a színek meg összevissza.

Használtak, szürkét, feketét, pirosat.

Van, ahol levakoltak egy dobozt.


Most muszáj egy kicsit pihentetnem, mert kiakadtam a régi szerelők munkáján. Nem szakmám a villamos szerelés, de ennél bekötött szemmel jobbat csinálok.

Kontakt hiba biztosan nincs a mérési pontnál, mert levakartam mindent róla és krokodil csipesszel kapcsolódtam rá.

A röhely az , hogy ha máshonnét hozok fázist és azt összemérem a konnektor nullával , akkor rendben van.

Ha máshonnét hozok nullát és összemérem a konnektor fázisával, akkor is rendben van.

Márpedig ilyen hiba nincs .

Mivel egyetlen sarokban van minden hiba, így arra gondolok, hogy ennek közös problémája van.

2020. febr. 13. 16:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemrég volt egy csőtörés a falban, még nem száradt ki teljesen, de mi hibát okozhat az , ami ilyen hibalistával jár ?
2020. febr. 13. 16:47
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja és kék színt is használtak.

Egyszer a piros a földelés, máshol meg a kék, de ott minden kék, míg egyik helyen kék a nulla ,máshol a szürke.

2020. febr. 13. 16:54
 7/8 Szirty ***** válasza:
26%

"Mire gyanakodjak, mikor a hálózati konnektorban a 230 V helyett kb 130-at mérek?"


Pl. rosszul kivitelezett mérésre.

Ha egy szimpla multiméterrel mérted és pl. nincs nulla a konnektorban akkor mérhetsz ilyen értéket a műszer nagy belső ellenállása miatt (egy fél méteres levegőben lógó vezetéken is mérhetsz ennyit).


Gondolj a próbalámpás esetedre és mérd terheléssel.

2020. febr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az nem lehet hogy amikor mérsz, valami fogyasztó van a körben sorosan? Én találkoztam már hasonló hibával régen egy vidéki házban és ott ez volt. Ott is toldozgatva volt minden, és az egyik elosztódobozban volt ez a sorosan kötés.

Úgy látom, a problémát a hálózat teljes felújítása fogja csak megoldani, mert ez a sok toldogatás amúgy sem jó.

Vagy ha ez még nem opcionális, ki kell bontani az összes elosztódobozt, és átcsengetni a vezetékeket hogy mi hova megy.

Érdemes rajzot is készíteni közben.


Mondjuk az nagyon furcsa, hogy máshonnan hozott fázis/nulla esetén meg minden jó.

Ha majd sikerült felderíteni a hibát, írd meg mert érdekel engem is.

2020. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!