Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miert engedtek a kemikusoknak...

Miert engedtek a kemikusoknak hogy kitalaljanak mindenfele elmeleteket az atompalyakrol es ezaltal felepitsenek egy hamis modellt ami teljesen elter a valosagtol?

Figyelt kérdés

Minel tobbet tudok kemiabol annal nyilvanvalobb, hogy az egesz atompalya modellt csak kitalaltak, mert meglehetett vele magyarazni az atomok mukodeset. Aztan elkezdtek jonni olyan atomok amire hat nem illett ez a modell tokeletesen, es akkor elkezdtek tovabbszoni a mesejuket hogy hat akkor illeszkedjen rajuk is a model legyen az hogy az S es D palyak ezeknel az atomoknal osszeolvadnak sp pallyakka meg mittodomen en mi. Es nem csak a palyakrol, hanem a kotesekrol is elkezdtek kitalalni hogy jaj hat az nem kovalens kotes hanem valami nagyon eros PI kotes, meg szigma kotes..


Szoval a kemikusoknal ez a megoldas, hogyha valami nem passzol akkor ahelyett hogy elvetnek a modellt, inkabb csalnak egyet es modositanak a szabalyaikon hogy illeszkedjen ra a modell?? Nagyon merges lettem.


2020. jan. 4. 18:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Mégis mi hamis az atompályákkal kapcsolatban?
2020. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Ha normálisan tanultál.volna, akkor feltűnne, hogy csacsiságokat beszélsz. Szedd össze magad és tanulj, mert ennek semmi értelme
2020. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

A hiba az ön készülékében van.

A modell alkotás így működik.

Azért, mert senki nem tud jobbat.

De majd jössz te és megmondod mindenkinek, hogy hogyan kell ezt csinálni...

2020. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%

1. És mégis, kik azok, akik "engedték"? Vagy erről fogalmad sincs?

2. Ilyen megfellebbezhetetlenül az tud nyilatkozni tudományról, aki nagyjából semmit se tud belőle. Ha tudna, az az ismeret óvatosságra intené.

3. A legegyszerűbb modell, ha valamit nem értünk meg, hülyeségnek tartjuk. Ha viszont mégis meg kéne érteni, akkor egyenesen végzetes gazemberségnek tituláljuk. A megértésnél ez sokkal kevésbé fárasztó.

4. Összességében egy tanácsa adható. Aki azzal az igénnyel lép fel, hogy figyeljenek rá, pláne javaslatait meg is fogadják, egyre több és több tudással kell rendelkezzen, és egyre szerényebben fogalmazza meg problémáját. Ha ne meszerint jár el, kezdetben a kutya sem figyel rá, ha pedig kényelmetlenné válik, korlátozni fogják. Az emberiség üdvére.

2020. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Az összes területen igy müködik nem csak a kémiában.......


Ha tudsz jobb modszert akkor megoszthatnád velünk is.

2020. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 2*Sü ***** válasza:
88%

A kémia tudománya a klasszikus fizika szempontjából abszurd és értelmezhetetlen. A kémia tapasztalati úton alakított ki modelleket. Értsd: a valós, megfigyelt tapasztalatokra alapozva alkottak olyan modellt, ami leírja az addigi tapasztalatokat és összhangban van a későbbi megfigyelésekkel. De a klasszikus fizika szempontjából egy kovalens kötés is értelmezhetetlen. Hogy vonzhatja egymást két elvileg kívülről semleges atom? És ha vonzzák egymást, miért nem zuhannak egymásba? Miért maradnak meg egy bizonyos távolságban egymástól? Miért jobb ez nekik, mintha amúgy külön repkednének?


A kvantumfizika az, ami fizikai szempontból is korrekt, egzakt magyarázatot ad a kémiai modellek miértjére, és helyességére, illetve ez a fizikai modell volt az, ami lehetőséget adott pontosítani, finomítani a kémia modelljét is. Ma egy kovalens kötés levezethető a kvantumfizika összefüggéseiből.


> Szoval a kemikusoknal ez a megoldas, hogyha valami nem passzol akkor ahelyett hogy elvetnek a modellt, inkabb csalnak egyet es modositanak a szabalyaikon hogy illeszkedjen ra a modell?


Tulajdonképpen az egész természettudomány erre épül. Van egy modell, amit kialakítunk, ami megfelelően leír bizonyos jelenségek közötti összefüggéseket. Amíg jól működik, addig örülünk és használjuk. Ha nem, akkor megpróbálunk – általában a meglévő modell bővítésével – egy új modellt találni, ami egyaránt képes leírni a régi modell által helyesen leírt összefüggéseket is, de egyben helyesen írja le azokat az összefüggéseket is, amiket a régi modell nem írt le helyesen. Ezzel az új modell a jelenségek szélesebb körét írja le, és így közelebb áll a valódi jelenségek közötti tényleges összefüggéshez.


Mégis ha nem így, akkor hogyan kellene folytatni a világ megismerésének folyamatát?

2020. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha jobban megnézed, akkor csupán csak a matematikában is így mennek a dolgok; kitalálnak valamit, az működik valameddig, aztán ha azt szeretnénk, hogy más körülmények között is működjön, akkor "csalnak" és "hozzáköltenek" dolgokat.

Példának okáért ott a trigonometria; az egy szép és jó történet, hogy hegyesszögek szinuszát, koszinuszát, tangensét tudjuk értelmezni, és ebből lehetett csinálni szinusztételt, koszinusztételt. A gond ott kezdődött, hogy ennek legalább derék- és tompaszögre is kellene működnie, úgyhogy újradefiniálták a szögfüggvényeket. Persze itt azt csinálták, hogy úgy "szőtték a meséjüket", hogy több mindenre lehessen használni, természetesen az eredeti felállással együtt.

2020. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
Olvass utána részletesen.Mert ez volt a megismerés lépcsője. Elkezdték vizsgálni az anyagokat, felfedeztek bizonyos törvényszerűségeket. Mentek tovább, találtak ujabbakat. A korábbi modell alapján tudtak új kérdéseket feltenni. Aztán eljött a XIX. század vége, Röntgen, Bequerrel és társaik felfedezték az anyagi eredetű sugárzásokat. Ekkortól tudtak az emberek "belenézni" az atomokba. Itt is fejlődött a tudás, sorra jöttek az új és új eredmények. Majd jött a kvantum elmélet és sok mindent megmagyarázott. És nagyon meglepő, de eddig úgy tűník a korábbi elméletek is megállják a helyüket, csak a maguk helyén kell kezelni. Pl. ott a periodusos rendszer semmit nem tudtak még az elektronokról, protonokról stb. és mégis megalkották és ma már meg is tudjuk magyarázni.
2020. jan. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
24%

Istent okolhatnád legfeljebb azzal, hogy miért hagyta, hogy a tudomány ennyire félremenjen (nem ez az egy modell bizonyult hibásnak), de ő azt mondaná, hogy ez az emberek dolga, hadd foglalkozzanak tudománnyal, ha ennyire érdekli őket.

Hogy elavult elméleteket tanítanak, az a NAT hibája. Bár lehet, hogy szándékosan van felépítve így, mert a gyerekek abban az életkorban még nem tudják elképzelni a modern elméletet. Viszont ezzel a modellel sok mindent meg tudnak magyarázni. Az új NAT-ot most készítik, de nem lesznek benne olyan eget rengető változások,mint amiket beígértek, mert túl kevés rá az idő.

2020. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%
A tudósok színesen olvasnák a tudományok nagykönyveit, de sajnos azok az életben nem állnak rendelkezésre.
2020. jan. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!