Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Curiosity marsjáró robot...

Meteorraj kérdése:

A Curiosity marsjáró robot feldolgozatlan nyers képeket küld a Földre vagy azért életlenek és hamis színűek a képek, mert a NASA meghamisítja azokat?

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 06:36
1 2
 1/12 Wadmalac ***** válasza:
99%

Ezek nyers képek.


Ez a NASA hamisítás konteó olyan nincs sapkája-van sapkája vicc.

Ha a képek nyersek, feljavítás nélkül, akkor azért, mert meghamisítják.

Ha a már feljavítottakat adják ki, ahá. feljavított, akkor hamisítják.



Nem, nem hamisítják.

A kiértékelő központban évek óta imádkozva bámulják a képeket fanatikus szakik, hogy végre legyen már BÁRMI nyoma rajtuk életnek. Fenéket titkolnák el.

2017. febr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
A konteókat az ezotéria kategóriába kell tenni!
2017. febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Körülnéztél egyáltalán milyen képeket készít a Rover?


[link]


[link]


Ezek nem életlenek és nem is lettek kiszínezve!


Pontosan ez a probléma az összeesküvés elméletek híveivel! Nem néznek utána a dolgoknak, fogalmuk sincs miről is beszélnek. Jó hogy hamis következtetéseket vonnak le, tudás hiányában...


Ha hamisítanának akkor nem kis zöld emberkéknek kéne rajtuk lennie? Az valóban érdeke lehetne a NASA-nak! mivel több pénzt kapnának kutatásokra. Mi a jó-francért kéne kitörölni az idegen életformákat a képekről? MIÉRT? hogy eltitkolják a világ legnagyobb felfedezését? még csak pánikot sem okozna, kisajátítani se lehetne a kutatási területet. Semmi káros nem lenne abból ah meglátnánk E.T-it a képeken!


:/

2017. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amúgy a Curiosity nem hogy nem homályos vackokat lő, de még 3D fotózni is tud.

Egy kupac színszűrővel is tud fotózni, hogy a kül. geológiai formák, anyagok jól szétválaszthatóak legyenek a képeken.

A NASA a nyers fotók kiértékelésébe amatőröket is bevon, hogy minél nagyobb tempóban lehessen haladni az adatokkal.


Aki mindebbe még mindig bele tudja látni a hamisítás lehetőségét, az nagyon elszánt konteós.

2017. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A probléma éppen az, hogy az UFÓ Magazin hasábjain havonta gyalázzák a NASA-t a nem színhelyes és hamisított fotókért. Van egy figura, aki a facebookról szed le olyan fotókat, amelyeken valamilyen élőlényre hasonlító kövek látszanak, ezeket agyonfotósoplva olyanná teszik, hogy tényleg hasonlítson valamilyen lényre. S mivel "hamisítani" kell, hogy tényleg hasonlítson, így a NASA lesz állandóan rágalmazva, hogy ő teszi nehezen felismerhetővé a kővackokat, kőlényeket. Az egészet maximum kisiskolásoknak lehetne megetetni. A fotók a Curiosity RAW Images Katalógusból származnak, ami Nyers Képek Katalógust jelent, tehát a figura nem tudja, mit jelent nyers, azaz utómunkálat, feldolgozás előtti állapotú képek. Tehát abszolut hozzá nem értő rágalmazza folyamatosan az űrkutatókat. Szerintem szellemi boszorkányüldözés folyik az interneten az űrkutatókkal és az Apollo űrhajósaival szemben. Annyi a különbség, a pellengérre állított boszorkányt, eretnek tudóst régen máglyára vetették, manapság ugyanúgy megrágalmazzák, pellengérre állítják, ehhez asszisztál a média, a sajtó és az internet. A máglya is készül, de egyenlőre virtuális marad. Ennyi a különbség. Szerintem ez nagyon káros, a természettudományok iránt csökken az érdeklődés, ha pedig a kutatókat üldözzük, rágalmazzuk, akkor a tudomány prsztizse folyamatosan csökken...Ez lenne a jövő?
2017. febr. 16. 18:33
 6/12 anonim ***** válasza:

"Szerintem szellemi boszorkányüldözés folyik az interneten az űrkutatókkal és az Apollo űrhajósaival szemben." - néhány hülye keresi a feltűnést, a szenzációt, ez szerintem nem akkora tragédia... Főleg, hogy a tudománynak pont az a lényege, hogy MINDENT meg kell kérdőjelezni. (Persze a tudományos módszerrel.)


"Szerintem ez nagyon káros, a természettudományok iránt csökken az érdeklődés, ha pedig a kutatókat üldözzük, rágalmazzuk, akkor a tudomány prsztizse folyamatosan csökken...Ez lenne a jövő?" - szerintem is káros, de a tudománynak ne legyen "presztízse", az teszi arrogánssá, önhitté és dogmatizálóvá. A tudós legyen piramisépítő rabszolga, aki kőkemény és jéghideg TÉNYEKKEL foglalkozik, amik köré nem szabadna hype-ot építeni. Persze a hype-nak megvannak az előnyei is, nő a tudomány népszerűsége - de paradox módon pont ez a népszerűség az oka annak, hogy olyanok is érdeklődni, foglalkozni kezdenek tudományos kérdésekkel, akik sík hülyék hozzá.

Nem egyszerű kérdés. Megérne minimum egy XXI. századi Dürrenmatt Fizikusokat. A tudomány és művelőinek (és műkedvelőinek) felelőssége a tömegkommunikáció korában.

2017. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Bart Sibrel módszeresen üldözni kezdte az Apollo űrhajósokat egy bibliával a kezében, arra esküdjenek meg, hogy voltak a Holdon. Aldrin többször járt az űrben, 5 órát sétált a Gemini űrhajón kívül és másodikként lépett a Holdra. Ő 76 évesen egy igen kemény jobbegyenessel jutalmazta az őt hazugsággal rágalmazó kalózriportert:

https://www.youtube.com/watch?v=wptn5RE2I-k

Ennek az őrültségnek nálunk is vannak hívei és rendszeresen előadásokon bizonygatják, nem járt ember a Holdon. Kellene néhány szellemi jobbegyenes ugyanilyen rendszerességgel, különben elhülyülnek az emberek az internet előtt ülve. Ellensúly nélkül a középszerűség fog elterjedni. A NASA csalásairól az Apollo Hoax-ról rémes mennyiségű anyag tódul a fejekbe a netről. Ezt egyenlőre nehezen viselem, mert a szkeptikusok teljesen érdemtelenül fürdőznek a népszerűségben. Sokan azt is elhiszik, hogy az Apollo filmeket Stanley Kubrick rendezte...

2017. febr. 16. 20:00
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a tudomány a tudomány művelésére van felkészülve és arra szánja idejét, pénzét. Nem pedig a hülyék megfékezésére, cáfolására, a "hamis próféták" üldözésére.


Sajnos ez, akármennyire is jogos hozzáállás, ilyen konteó-mániákus közegben kontraproduktív.

A hülyeség így gátlástalanul terjed.

És hangosabb a hiteles oldalnál.


A sajtószabadság és a hazugságok visszaszorítása egymással szemben álló dolgok.

2017. febr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Minden bizonnyal más lenne a helyzet, ha a NASA sajtópert akasztana például a cikkírók nyakába. A rágalmazás büntethető, a szólásszabadság nem terjed ki mindenre. Nagy nyilvánosság előtt százezrek munkáját hazugságnak nevezni, az bizony vaskos rágalom. De nem kötelező pert indítani, így ha a megtámadott nem védekezik, akkor a rágalom terjed tovább, erősödik s a rágalmazók úgy érzik, szabad a pálya. Más a helyzet, ha egy világhírű festményről vagy szoborról úgy alkot véleményt valaki, hogy leönti savval. Na azt az alakot rögtön elviszi a rendőrség. Lényegében legális tudományos vandalizmus folyik. A tudomány tehetne valamit ennek megfékezésére, mint ahogyan a műalkotásokat is őrzik, vandalizmus ellen védik. A szellemi alkotások is védelemre szorulnak. "A sajtószabadság és a hazugságok visszaszorítása egymással szemben álló dolgok" Ez tévedés, hiszen azt sugallja, a hazugságok leleplezésére nincs szükség és a sajtóban ennek nincs helye. Éppen ellenkezőleg, a sajtószabadság védekezésre ugyanúgy alkalmas, mint a támadásra. A beletörődés zsákutca, a csalók ellen harcolni kell. A NASA is így gondolja, mert úgy tudom, az Apollo hazugságokról könyvet jelentetnek meg a hülyeségek cáfolatával. Van annak a cégnek elég sajtósa és felelőse, aki dolgozzon ezen. Részemről helyeslem és jómagam is ezen dolgozom, leleplező írásokat teszek közzé ott, ahol a csalások megjelennek. Ez a járható út.
2017. febr. 17. 19:54
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

Igaz, csak az a baj, hogy egy ilyen per ingyen reklám a konteósoknak.

És máris lehet telesikoltozni mindent, hogy tessék, itt az elhallgattató kormánycenzúra.

Nem használ.

A konteósok szemében egy pert vesztő ilyen zöldségterjesztő nem megbukott hamisító és hazug hírgyártó lesz, hanem egy újabb mártír, akit elhallgattatott az "állami titokgépezet".

Dänikennek is már rég ülnie kéne, mert a kiadott és eladott könyvei kimerítik a nagy anyagi kárt okozó (eladott könyvek árbevétele) szándékos csalás fogalmát.

A hazugságait leleplező könyvek közel sem fogynak úgy.


Nincs jó módszer ez ellen. Esetleg egy sokkal jobb tudományos oktatás lehetne az, aminek eredményeképpen a hülyeség falra hányt borsó lehetne az olvasótábornak.

2017. febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!