Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Létezhet, hogy „belezúgtam”...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet, hogy „belezúgtam” az online barátomba?

Figyelt kérdés

Közel három éve mióta egyetemista vagyok ismerem ezt a srácot. Mindig is online messengeren tartottuk a kapcsolatot. Szigorúan üzenet formájában. Nagyon sokáig azt hittem, hogy valami 17-18 éves gimnazista, mivel mindig érettségis cuccokkal fárasztott. Nagyon sokáig pontosan ezért le is néztem így online. Aztán ránéztem facen, ki is az, akivel beszélek és megtudtam, hogy idősebb tőlem öt évvel. Onnantól kezdve teljesen máshogy kommunikáltam vele. A mai napig szinte minden nap beszélünk. De egy idő után bennem megváltozott valami azt hiszem. Folyamatosan írni akartam neki, amikor láttam, hogy elérhető. Mindig ha tanultam vagy valami hasonló, ő jutott eszembe. Nem akarok nagy szavakat használni, de gondolom ez részemről már több lehet, mint barátság. Mindig azt mondja én vagyok a legjobb barátja. Kétértelmű kommenteket hagy a Facebook falamon. Például, amikor idén a szülinapom volt kitett egy szöveget, majd alákommentelte, hogy „Szeretlek”. Nem tudom azt barátilag vagy máshogy gondolta-e. Nem sok személyes dolgot tudunk egymásról. Ez valahogy mindig kimaradt. De van például, hogy küld nekem hangüziket, amikben énekel. Sokáig nem is igényeltem, hogy találkozzunk. Aztán idén nyáron írtam neki, hogy szeretném személyesen is megismerni mire azt mondta ő is örülne neki. Azóta még háromszor kértem meg erre. Utoljára pontosan tegnap. Mindig csak annyi a válasz, hogy szeretne ő is találkozni velem és, hogy majd összehozzuk. Még nem sikerült. Nem tudom mi tartja vissza miközben olyanokat szokott írni, hogy fantasztikus és klassz lány vagyok, meg, hogy reméli a kapcsolatunk örökre kitart. Mi a fene lehet ez, mert bár én vagyok az egyik résztvevője kezdem komolyan elveszíteni a fonalat. Le akarom zárni azt hiszem, de amíg nem tudom, hogy ő mit akar tőlem, vagy, hogy neki ez tényleg ennyi, nem tudom lezárni. Csupán hiába kérdezek bármi komolyabbat mindig bezárkózik előttem. Tanácstalan vagyok. És rettegek tőle, hogy úgy tetszett meg a barátom, hogy személyesen sohasem láttam. Vagy, ami lehet rosszabb félek, hogy belezúgtam. Bár nem akarok vaktában nagy szavakat használni.


Egy 21 éves lány vagyok



szept. 15. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Szélhámos! Egyáltalán a profilja valódi? Van rajta rendszeres, érdemleges tartalom vagy csak semmitmondó képek?

Én nem tudom, hogy mit akar, van-e valami hátsó szándéka, vagy csak olyan nyámnyila, hogy nem mer élőben ismerkedni, de igen jól teszed, ha beszünteted a kapcsolatot, ennek se jövője, se értelme. Majd kiszeretsz belőle, főleg ha találsz magadnak hús-vér, számodra fizikailag is létező társat.

szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom valódi a profilja. Szokott tartalmakat megosztani. De mivel az ország másik felében él hozzám képest, így nem tudok róla semmi személyeset. Még csak az sincs, hogy akár összefuthatok vele az utcán. Facebook csoportokban gyakran be szoktak neki szólni, mivel mindenkit állandóan kioktat. Régebben még engem is kioktatott csak aztán beszóltam neki, hogy állítsa le magát. Fogalmam sincs, hogy van e hátsó szándéka, de ha lenne gondolom nem beszélne velem három éve, hanem már lépett volna. Szerintem inkább gyáva és fél találkozni velem. De ez is csak spekuláció.
szept. 15. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, lehet, hogy te vagy az egyetlen, aki szóbaáll vele, mert összeférhetetlen. Valószínűleg magának való, esetleg autisztikus, nem tud normál kapcsolatokat kialakítani. Ne húzd vele az idődet és a lelki békédet, inkább keressél élő kapcsolatot. Ezek szerint neked sincs 3 éve?
szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem belé vagy szerelmes, hanem egy általad elképzelt karakterbe.
szept. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy szerelmes lennék. Azért ennyire nem vagyok hülye. Az kétségtelen, hogy megtetszett az a valaki akit a képernyő másik oldalára képzelek. Tekintve, hogy csak a személyiségének azt az oldalát latom, amit enged láttatni. Nincs kapcsolatom három éve. Az egyetemre koncentrálok. Le akarok diplomázni. Fogalmam sincs, hogy ennyire zárkózott-e, vagy, hogy vannak-e barátai ott, ahol él. Dolgozik, azt tudom. Otthon él a szüleivel. Egyszer videón megmutatta a szobáját is. Pontosan azért írtam ki a kérdést, mert három év után nálam most kezd terhessé válni ez az egész. És elfáradtam, hogy nem haladunk semerre vagy, hogy könyörögjek neki még.
szept. 15. 14:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden kapcsolatnak vége szakad egyszer, ha az egyik félnek már nem felel meg, így az online-nak is. Köszönj el tőle. Az még érdekes lehet, hogy hogy reagál, lehetséges, hogy hisztivel, könyörgéssel, érzelmi zsarolással. Akkor tiltsd le.

Az egyetemi tanulmányok nem összeférhetetlenek a párkapcsolattal, úgyhogy afelől nyugodtan tartsd nyitva a szemedet és szívedet jelen lévő embere irányába.

szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Igen érzem, hogy ez mostanra vált terhessé számomra. Azért kértem tőle a személyes találkozást, mert tudni szeretném ki van a másik oldalon. Néhány Facebook profilkép alapján ezt nehéz megmondani. Folyamatosan nyitva tartom a szememet a suliban, mert sohasem zárkóztam el az ismerkedéstől a három év alatt. Talán ez is utal rá, hogy ez sohasem volt igazán komoly. Bízok benne, hogy találkozok majd valaki olyannal, aki rám kíváncsi, rám akar odafigyelni. Azt hiszem tényleg itt az ideje akkor ezt lezárni
szept. 15. 14:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem értem. Jó vele minden, csak te belezúgtál, de ő látszólag nem akar többet, és elvan így, ezért te le akarod zárni? Miért nem értékeled, hogy van egy jó barátod?
szept. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a gond az online barátságokkal, hogy az ilyen dolgok miatt megszakadhatnak. Az pedig, hogy vonzódsz valakihez, akinek tetszik a személyisége, legalábbis az, amit ismersz belőle teljesen természetes jelenség. Velem is megesett nem is egyszer, pedig férfi vagyok. :D


Ha nagyon nem akar egyről a kettőre jutni, akkor viszont felesleges erőltetni, főleg úgy, hogy te csak szenvedsz az egész miatt. A nagy távolság pedig egyébként se egészséges egy kapcsolat szempontjából.

tegnapelőtt 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!