Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Lehet igaza az ex-barátomnak?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet igaza az ex-barátomnak?

Figyelt kérdés
Eltért a véleményünk, és veszekedés lett a vége, részéről legalább is. Én tipikusan az a nyugodt típus vagyok, akivel akármennyit ordítanak nyugodtan és okosan fog érvelni, nem ragad el az indulat. Hozzám vágott valami olyasmit hogy, értelmi fogyatékos vagyok mert így reagálok (nyugodtan, nem kiabálok vele), és ezért nem szeretnek a szüleim sem és senki sem, mert egy érzelmileg kiégett személy vagyok (csak nyílván ő ezt nyomdafestéket nem megtűrő módon öntötte szavakba). 3 nappal rá szakítottam vele, mert semmi szükséges nincs valakire aki így beszél velem. Ez már 3 hónapja volt, de azóta is eszembe eszembe jut. Mivan ha igaza van? A szüleim borzalmasan bántak velem egész életemben, testvérem is, barátokat és nagyon nehezen szereztem. Most sincs túl sok barátom. Legbelül igazából tudom hogy nincs igaza, csak egy kis megerősítésre vágyom talán. Ő mind ezzel tisztában volt azért volt görénység leginkább. 18 éves lány vagyok egyébként.

aug. 25. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Először is, teljesen természetes, hogy ezek a gondolatok visszatérnek, főleg ha valaki olyasvalaki mondott ilyeneket, akivel érzelmileg kötődtél. Az, hogy nyugodtan és ésszerűen reagálsz a konfliktusokra, egy nagyon értékes tulajdonság. Nem mindenki tudja kontrollálni az érzelmeit olyan jól, mint te, és ez nem jelenti azt, hogy bármi baj lenne veled. Az, hogy valaki éppen azzal támad téged, ami a személyiséged erőssége, gyakran inkább azt jelzi, hogy ő maga nem tudja kezelni a saját indulatait, és nem a te hibád.


Az ex-barátod megjegyzései inkább őt jellemzik, mint téged. Amikor valaki támadóan viselkedik, különösen olyan durva módon, ahogy ő tette, az gyakran annak a jele, hogy valami nincs rendben benne, nem pedig benned. A szavaival próbált bántani, de ez nem tükrözi az igazságot rólad.


Azt is fontos megérteni, hogy a gyerekkori tapasztalatok és a családi helyzetek hatással vannak ránk, és néha nehezebbé tehetik a kapcsolatteremtést. De ez nem jelenti azt, hogy érzelmileg kiégett vagy. Az embereknek különböző módon kell megbirkózniuk a nehézségekkel, és az, hogy te nyugodt tudsz maradni, nem gyengeség, hanem egy nagyon erős tulajdonság.


Végül, mindig az a legfontosabb, hogy olyan emberek vegyenek körül, akik tisztelnek és támogatnak téged, akik értékelik azt, aki vagy. Az, hogy szakítottál ezzel a fiúval, valószínűleg a helyes döntés volt, mert senkinek nincs joga így beszélni veled. A baráti kapcsolataid száma nem határozza meg az értékedet; a minőség sokkal fontosabb, mint a mennyiség.


Tartsd magad távol azoktól, akik bántanak, és értékeld azokat, akik igazán szeretnek és támogatnak. Te egy értékes, erős ember vagy, és az, hogy nehézségekkel néztél szembe, csak még erősebbé tesz téged.

aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted hogy szakitottál.

Exednek egyáltalán nem volt igaza.

aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha ismernenk az ő allaspontjat is, akkor tudnank igazan velemenyt alkotni.
aug. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3-as Igazából... Azon kaptunk össze, hogy beakartam festetni a hajam, neki nem tetszett a szín amit választottam, mást javasolt, ami meg egyáltalán nem volt az én világom, és azért mégis csak az én hajam, azt mondtam hogy nem tetszik, én kifejezetten azt szeretném amit választottam, vagy legalább hasonlót, szerintem tök jó lenne, majd meglátja milyen csini lesz. Aztán jött hogy neki nincs semmibe sem beleszólása, ronda lesz, meg felhántorgatta az előző 5 hónap minden problémáját amiről eddig nem beszélt, pl. hogy mindig ő fizet a randikon (Mindig felajánlottam hogy fizetek én most, vagy legalább fele-fele de jött hogy ő a férfi, nehogy a nő fizessen már, ciki. Úgy is felajánlottam neki hogy akkor fizessen ő, és majd a kocsiban odaadom neki az árát de nem volt jó neki így sem.), fel jött az is hogy már igazán illett volna beadnom a derekam és lefeküdnöm vele, addig meg azt vallotta hogy bármeddig vár rám, nem szeretné ha azt érezném hogy siettet, fontosak az érzéseim ezzel kapcsolatban stb. Ez még egy ideig így ment aztán fogtam magam, szépen elköszöntem és hazasétáltam, mert az ő lakásán voltunk.
aug. 25. 20:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy igaza lenne. Jól tetted, hogy ott hagytad.
aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kutyuskaanyad69XD válasza:
91%
nincs igaza, mert aki ilyeneket mond a másikra az saját magát minősiti és csak érzelmileg akar hatni rád, mert tudja hogy ezek a gyengepontjait. hallgasd meg miley cyrustól a flowerst vagy az abcdefu-t és elfelejted minden gondod. puszcsika ölelés
aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs igaza, de ez csak az egyik része. Azért tartom jó ötletnek, hogy szakítottál, mert aki képes így neked esni, az újra és újra megcsinálná minden hasonló helyzetben.
aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
De ez milyen kapcsolat hogy egy veszekedés miatt szakitas? Ennyit nem tudtok megoldani? Vagy most tényleg ez a divat bármi apróság miatt szakítani
aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

"Hozzám vágott valami olyasmit hogy, értelmi fogyatékos vagyok mert így reagálok (nyugodtan, nem kiabálok vele), és ezért nem szeretnek a szüleim sem és senki sem, mert egy érzelmileg kiégett személy vagyok (csak nyílván ő ezt nyomdafestéket nem megtűrő módon öntötte szavakba)."

Így nem beszélünk azzal akit szeretünk, aki fontos nekünk akármilyen dühösek vagyunk. Pláne ha tudjuk hogy ez érzékeny pont neki, pláne ha az egész vita egy hajfestés miatt robbant ki.

Ekkora tisztelelenséget senkinek sem kell benyelni senkitől, főleg egy 18 évesnek a barátjától.

Több ilyen embernek kéne lenni, hogy ha így beszélnek vele akkor van tartása, önbecsülése annyira hogy szakít. Az ilyenek szoktak elfajulni, most még "csak" verbálisan abuzál, aztán meg ki tudja mi lesz. Valószínű hogy rosszabb.

Gondolom, #8-as, te sem tűrnéd csendesen zokszó nélkül hogy a szerelmed minden szarnak elhord, direkt ott "rug" beléd ahol fáj, csak mert te olyan hajat szeretnél ami neki nem tetszik?

aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#8-as igazából már egy ideje érett a szakítás, nem az első alkalom volt hogy ilyesmi történt, csak nem ilyen szinten.
aug. 28. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!