Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy párkapcsolat indulása hány személytől függ?
"Az ismerkedés elindulása a kezdeményezőn múlik, de a párkapcsolatoké már kettő embertől függ."
A mondat eleje igaz, de a vége már nem, ugyanis ahhoz, hogy elinduljon a kapcsolat, az csakis kizárólag a megkeresett félen múlik, az ő ez irányú akaratán, beleegyezésén. Ha létrejön, és elindul a dolog, na az már kettejükön múlik, hogy jól is működjön.
Az állásinterjún is csak 1 félen múlik a dolog. Az interjúztatón. Övé a döntés joga és lehetősége. Az interjúzón nem múlik, nem is dönthet a végeredményt illetően. Abban dönthetett csak, hogy elmegy-e vagy nem az interjúra. Másban nem. (szükséges, de nem elégséges feltétel)
Akárki akárhogy is próbálja csűrni csavarni, a lényeg akkor is az, hogy a megkeresett fél dönt. Az élet összes területén így van ez.
"A játék akkor kezdődött el, amikor a másik felé rúgtad a labdát."
Akkor (még) nem kezdődött el semmi. Akkor kezdődik, ha visszarúgja.
"Amúgy minek kérdezel ha nem fogod fel a válaszokat?"
Hogy hogyan látjátok....
Felfogom a válaszokat.
'A kezdeményező fél az első, a megkeresett pedig a második.'
ez tény. senki nem is vitatja.
'És ez azért van így, mert ha nincs kezdeményező fél, akkor nincs megkeresés, vagyis a megkeresett fél nem tud döntést hozni.'
a mondat első fele igaz, a második fele viszont nem. ha 'A' nem megy 'B'-hez amit 'B' szeretne, akkor mehet 'B' 'A'-hoz, és akkor ő lesz a kezdeményező. ebben az esetben is igaz, hogy a megkeresett fél dönt. mindegy ki a megkeresett, ő dönt, mivel nem a megkeresőn múlik a dolog. miért hiszitek, hogy a másik félnek passzívnak 'kell' lennie? (ha ő akarja a dolgot)
Ha 'A' össze akar jönni 'B'-vel akkor 'B'-n múlik hogy így lesz-e. Ha 'B' akar összejönni 'A'-val, akkor pedig 'A'-n múlik. Mindig a megkeresetten, múlik, soha nem a megkeresőn. S ez az élet minden területén így van.
Ha kedves válaszoló(k) odamegyek hozzád/hozzátok beszélgetni, rajtad/rajtatok múlik, hogy lesz-e kommunikáció köztünk.
Kiírtam ezt a kérdést. RAJTATOK ÁLLT VAGY BUKOTT, hogy válaszoltok-e, kapok-e választ, nem rajtam. Nem világos? Ugyanígy fordítva, ha ti írtok kérdést, másokon múlik, hogy jön-e a válasz.
Ez a tény.
Az igaz, hogy két ember egybehangzó akarata kell a párkapcsolathoz, de a megkeresett félnél van a végső döntés joga és lehetősége. Soha nem a megkereső félnél. Ez a szabad akarat miatt van.
Kedves előző, pont amit leírtál, azért 1 azaz egy emberen múlik hogy indul-e a kapcsolat. Mégpedig a megkeresetten, akinél kezdeményeztek, próbálkoztak.
A végső döntés pont azt jelenti, hogy csak rajta múlik. Végső....!
Végső döntés: az utolsó szó, mely után nincs apelláta. S mivel ezt a döntést a megkeresett hozza meg, így nem a megkeresőn áll a dolog.
Ha beszélni szándékozom veled, te döntöd el, hogy szóba állsz-e velem, s így létrejön-e a kommunikáció. Nem én döntöm el a létrejöttét...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!