Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitár szerintetek ez?...

Milyen gitár szerintetek ez? Meg vegyem?

Figyelt kérdés

[link]


balkezes vagyok és nincs sok választékom a gitároknál és ezt találtam ami jo gitár lehet és még árban is mert olyan sok pénzt nem szeretnék rá tenni tudom nem szolhat ugy mint egy fender vagy egy hasonlo jo márka de azt akarom hogy aránylag jol szoljon ne legyenek bezgések szoval ne szoljon csunyán



2016. nov. 4. 19:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A Staggről tényleg nem sokan nyilatkoztak eddig elismerően, főleg hogy lehet alig többért teljesen jókat venni (Cort pl). A hangszedő utólag is ráépíthető, messze nem annyi kompromisszummal, amennyit egy tényleges balossá alakítás jelentene. :D


A legolcsóbb modellek közül választani adott márkán belül se nagyon érdemes (vannak kivételek, mindig más, ezt a műveltebbek tudják megmondani). Legjobban akkor jársz, ha elmész a boltig, ha kell, stoppal. Komolyan. És kipróbálod a balkezes modelleket. Általában a gyári húrkészlet gyengébb, fakóbban szól, és általában gyári állapotban vannak a gitárok kirakva, nincsenek beállítgatva. Amikor árat kérdezel, új (sima D'Addario) húrkészlettel és beállítva kérdezd!


Nagyon-nagyon megéri vinni valakit, aki elektroakusztikuson mondhatni ott van eléggé, és esetleg őt is jutalmazni a szolgálataiért (ha hagyja). Nála már csak nem lesznek pici hibák a balkezes gitárokkal kapcsolatos alapkérdésekkel kapcsolatban...

2016. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Te próbáltál már jobb kezes gitárt át húrozni ? Ha nem akkor próbáld ki és rá jössz hogy miért nem jó"


Meséld már el, mi akadálya van egy szimpla jobbkezes klasszikus gitár balosra húrozásának?


"ha az egyszer elektro akusztikus gitárt akarok venni akkor nekem biztos hogy az kell.. O_o Ezen mit nem lehet érteni ? "


Ez elsőre számomra is érthetetlen, ez eddigi bemutatkozásodból nem tűnsz annyira profi gitárosnak, hogy indokolt legyen a kihangosítás. Az a Stagg meg valószínűleg később se fogja indokolni.


Jó szándékú (és jó) tanácsokat, meg minimum illő lenne megköszönni és megfontolni a hülye megjegyzések helyett.

2016. nov. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Mojjo ***** válasza:
Szerintem kompenzált (hátsó)nyergű gitárt peóbált áthúrozni balkezesre a kérdező, és rossz lett az intonáció. Valószínűleg nem tudja, hogy a legtöbb klasszikus gitár hátsó nyerge kompenzálatlan, ezért nem lesz ilyen gond, simán áthúrozható balosra.
2016. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A szemöldököt akkor is minimum meg kell fordítani, valószínűleg jobb újat csinálni, mert a vájatok alja valószínűleg nem "fut" a húr hasznos szakaszával, hanem kicsit mindkét oldalra enged, a fej felé lejt.


Jó esetben a nyak is úgy van készítve (legjobb esetben még kiválasztva, befordítva is), hogy az egyenlőtlen feszítőerő ne csavarja el. Ilyenkor megfordítani a húrozást igen nagy merénylet, simán lehet, hogy propeller lesz a nyakból akár hónapok alatt.

2016. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Waff ***** válasza:
Ha már témánál vagyunk...a szemöldököt és a húrláb-csontot kell megfordítani, és voilá... Az a "gitár" melynek a nyaka egy fordítva húrozástól "propeller" lesz...hát ott konoly gondok vannak...
2016. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Mojjo ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló írja. Kedves #14-es, semmi olyasmi nem létezik, amiről írsz a nyakkal kapcsolatban. Az egy darab fa, rajta egy másik darab fával - klasszikusról beszélünk, így nagyon ritka kivételektől eltekintve még merevítőpálca sincs. Ráadásul klasszikus gitár, igen alacsony feszítőerővel... Váhh :) Nem is értem honnan szedted ezt a nyaktervezős-csavarodós izét.
2016. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak westernnél és elektromosnál fordul elő, nem vagyok hangszerész, csak régebben szerettem volna jobban belefolyni, aztán megmaradt, valahol olvastam...
2016. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Mojjo ***** válasza:

@17:

Itt szezon-fazon keverés lesz. Szerintem azt olvashattad, hogy nylonos gitárra ne tegyünk fémhúrt, mert elgörbülhet a nyak.

2016. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom higy ide nem érdemes semilyen kérdést ki irni :)


Először is 4 éve gitározok és iskolai előadásokon stb... Ki kellene hangositani a gitárt.


Azért mert még nem volt 4év alatt minden féle márkából gitárom és igy nem tudom hogy milyenek lehetnek egyes fajta gitárok az nem azt jelenti hogy nem tudok vagy hogy egyáltalán nem értek hozzá.


Nem vagyok szakember és nem vagyok profi gitáros. De itt egyesek már azzal is foglalkoznak hogy kinek meddig nyúllik a pénztárcája megy hogy

"minek neked elektronika" stb....


Nem is értem !? :)


Szerintem 30-40 ezer ft körüli gitár ár böven elég arra hogy én iskolába és máshol vagy esetleg otthon saját szórakozásra gitározzak.


Akik normálisan válaszoltak a KÉRDÉSRE azoknak köszönöm a többi meg nem érdekel.


Húrozgassátok a jobbos gitárt balra nyugodtan.

2016. nov. 12. 14:02
 20/21 A kérdező kommentje:

Jah és nem tudtam hogy csak profi gitárosnak lehet elektroklasszikus gitárja #12


Még én kérek el nézést :D


És még én beszélek hülyeséget :D

2016. nov. 12. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!