Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitár szerintetek ez?...

Milyen gitár szerintetek ez? Meg vegyem?

Figyelt kérdés

[link]


balkezes vagyok és nincs sok választékom a gitároknál és ezt találtam ami jo gitár lehet és még árban is mert olyan sok pénzt nem szeretnék rá tenni tudom nem szolhat ugy mint egy fender vagy egy hasonlo jo márka de azt akarom hogy aránylag jol szoljon ne legyenek bezgések szoval ne szoljon csunyán



2016. nov. 4. 19:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A Staggek kezdésnek nem rosszak, de mindenképpen ragaszkodsz az elektroakusztikushoz? Akárhány el-aku volt a kezemben, mindegyik egy kicsit tompán szólt, ha csak akusztikusan használtam. Ugyanennyi pénzért tudsz venni a zenepower.hu -nál egy Fender Squiert, ami tisztán akusztikus, igaz nincs rajta cutway, de valami szuper csillogó hangja van. Ilyenem van nekem is. Tuti van balkezesben is.

Persze ha ki akarod erősíteni, akkor egyszerűbb az élet az el-akuval, de mondom, nem találkoztam még olyannal, aminek akusztikus módban telt és csillogó hangja lett volna.

2016. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Balkezesbe nehéz gitárt vennem sajnos.. Árba nagyon fel kellene menni. :/

2016. nov. 5. 00:18
 3/21 Waff ***** válasza:

31 ezerért már vehetsz tömör fedlapos klasszikus gitárt is. Sokkal szebben szól.... [link]

És mi a fenének neked elektronika a gitárba? Fellépésekre használnád?

2016. nov. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Utolsó.. balkezes vagyok erre te be linkelsz egy jobb kezes gitárt... És nem járok fel lépésekre de nagyon sok alkalommal ki tudnám használni az elektronikát.
2016. nov. 5. 18:00
 5/21 A kérdező kommentje:
De esetleg még valami vélemény a gitárról?
2016. nov. 5. 18:02
 6/21 Waff ***** válasza:

És sima mezei klasszikust felhúrozni balkezesre....ilyesmire még soha nem gondoltál? Hm?

A Stagg nem egy jó márka....de ha neked az tetszik és arra van pénzed akkor vegyél Staggot.


Ami az elektronikát illet...egy nagyon jó írás:


"Manapság sokan bele vannak zúgva az elektroakusztikus gitárokba.


De azt tudni kell, hogy ezekben az olcsóbb gitárokban nem a legjobb az elektronika – merthogy valahol spórolni kell, még Kínában is.

Így ezek a piezós hangszedők nagyon csúf hangot tudnak kiadni, aminek a valódi gitárhanghoz vajmi kevés köze van. (Persze ez ízlés kérdése.)


Viszont felmerül az is, hogy mire kell az az elektronika?

Kell-e egyáltalán?


Mert ha az ember fellép, akkor azért számít az, hogy hogyan szólal meg az a gitár.

Vagyis kell valamiféle erősítő berendezés is.

Ha nincs direkt akusztikus gitárra tervezett erősítő ("kombó", stb), akkor megint csak más hangot kapunk, mint amit szeretnénk. Ez meg senkinek nem lehet célja szerintem.

Tehát venni kéne egy kombót is, ami nem olcsó, de mint mondtam, a gitár elektronikája eleve gyengécske, vagyis megint a semmi kertjében eszegetjük a nem létező gyümölcsöket.


Egyenletekkel leírva:


olcsó elektroakusztikus gitár + olcsó erősítő = rossz gitárhang


olcsó elektroakusztikus gitár + drága erősítő = rossz gitárhang


drága elektroakusztikus gitár + olcsó erősítő = rossz gitárhang


jó elektroakusztikus gitár (általában drága) + megfelelő (drága) erősítő = jó gitárhang


A fentiek persze csak általában igazak, és nagyban függenek az ember ízlésétől. Senkinek sem lehet előírni, hogy mi tessen neki, legfeljebb fel lehet hívni a figyelmét erre-arra.


Tehát vagy sokat költ az ember olyan cuccra, ami nem is biztos, hogy kell neki, vagy

feleslegesen vesz olyan gitárt, ami eleve rosszabb, mint egy azonos árú sima akusztikus hangszer.

Egy nem túl drága mikrofonnal jobban kijön az eredeti hang, mint ezekkel a piezókkal.


Ha nincs stúdiófelvételed vagy fellépésed, akkor minek az elektronika?

A hangológép csatlakoztatásához?

Akkor már jobban jár az ember, ha vesz egy csíptetős hangológépet, amit a fejre csíptethet,

és a test rezgései alapján jelez vissza.


Vagy otthoni erősítős zenéléshez?

Igazi elektromosgitár-hangot akusztikus gitárból nem nagyon lehet kicsiholni, illetve nem igazán érdemes, mert erre a célra már elég régen kitalálták az elektromos gitárokat, amelyeknél nincs meg az az öszvér-érzés, hogy bár akusztikus gitárt penget az ember, de mégis torzított

(vagy bármilyen, rá nem jellemző) hang szól, ami – legalábbis nekem – nagyon furcsa.


A lényeg: bizonyos árkategória alatt szerintem nem ajánlatos elektroakusztikus gitárt venni.


Érdemes inkább egy vele azonos áru, sima akusztikust beszerezni, és akkor az elektronika árát nem a gitár anyagán és összerakásán spórolják meg, hanem ezt a pénzt jobb anyagra ill. munkára költhetik.

Ergo: ugyanazért a pénzért egy jobb hangszerhez juthat az ember. "

2016. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Te próbáltál már jobb kezes gitárt át húrozni ? Ha nem akkor próbáld ki és rá jössz hogy miért nem jó
2016. nov. 5. 19:10
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem szeretem ha valaki olyasmiket mondd ami baromság

"fel merül a kérdés hogy kell e elektroakusztikus gitár?"

ha az egyszer elektro akusztikus gitárt akarok venni akkor nekem biztos hogy az kell.. O_o Ezen mit nem lehet érteni ?

A kérdésemre választ nem tudsz adni ezért irsz olyan dolgokat amik teljesen felesleges ..... nem is értem..

Biztos nagyon értessz a gitárokhoz biztos jo sok gitárod volt ha ennyire okoskodsz de ez csak okoskodás

Első válaszoló köszi.....

2016. nov. 5. 19:19
 9/21 Waff ***** válasza:
Hát nézd...megkérdezted milyen gitár az a Stagg, írtam h szerintem nem jó. Ha olyan válaszokat akarsz amelyek a te szájízednek megfelel, akkor írd ki így pl: " Légyszi írjátok le válaszban, hogy ez a Stagg nagyon jó, és hogy ezt vegyem " és akkor azt írnánk....ennyi. Mint írtad nincs nagyon több pénzed drágább, jobb gitárra, ezért linkektem be ide ezt a kis ekmélkedést, szerintem egyáltalán nem okoskodás...Ezzel a hozzáállással ne csodálkozz ha senki sem fog értelmes válaszokat adni a kérdéseidre. Sok sikert a várkráfthoz, szerintem maradj inkább annál az időtöltésnél....
2016. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Értelmi képességed 0 ahogy a hozzá értésed is ehez az egészhez."TE" Szerinted nem jo !? Akkor ez nállad csak egy elképzelés és gitárod se volt még ha volt is akkor kb tizenéves gyerek vagy aki még játékokon játszik :) gitár témához fel hozol ide játékokat meg ahogy te mondod egyenletet :) Szóval hanyagolj.

Én gitárt szeretnék venni és ERRŐL a gitárról kérdeztem véleményt de gondoltam vannak annyira értelmes emberek hogy aki nem ért hozzá az nem ir semmit aki pedig igen is ért a gitárokhoz és esetleg volt már ijen gitárj az le irja tapasztalatait.

Mibe jó és mibe rossz valamint meg éri e meg venni. :)

2016. nov. 5. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!