Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szólógitárt ajánlotok?...

Milyen szólógitárt ajánlotok? (Specifikációk lent)

Figyelt kérdés
Színben leginkább fekete, vagy fehér lenne jó, tremoló nem fontos, jó lenne a 24 bund, alakra Stratocaster vagy X. Én a lefedett (úgy tudom, EMG) pickup-okat szeretem, de ez végül is részletkérdés. A fej lehetne nyílhegy alakú, de az is csak azért, mert jól néz ki. Pozíciójelölőknek is örülnék, valamint ha megindokolnátok, hogy melyik test-anyag miért jó, azt is megköszönném. Konstrukciót illetően testen átmenő nyaknak örülnék a legjobban, mert az jó kényelmes, de igazából mindegy, csak vékony legyen a nyaka. A bund jó, ha Extra Jumbo méretű, ahhoz már hozzá van szokva a kezem. Márkáról csak annyit, hogy megbízható legyen, az árhatár 225.000 forint mondjuk.

2015. jan. 10. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Lefedett" pickup nem egyenlő az EMG-vel és EMG-ből is van aktív meg passzív, tehát most tulajdonképpen mit akarsz ilyen téren? Aktív humbuckert?


Az átmenő nyaknak semmi köze nincs a kényelemhez, ugyanolyan kényelmes lehet egy ragasztott vagy csavarozott nyak, a nyakillesztés kialakításától függően.


Menzurát nem írtál, pedig az sokkal fontosabb tényező, mint hogy milyen színú, mert erősen befolyásolhatja a hangzást.


De mmondjuk egy ilyen nem lehet rossz:

[link]

2015. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Menzúra mit jelent? bocsánat, nem vagyok otthon ezen a téren. Egyébként azt elfelejtettem írni, hogy hangzásra leginkább heavy/power metal szerű lenne a legjobb.
2015. jan. 10. 21:32
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azt érti lefedett pikap alatt,hogy van a bobbinokon egy takaró. Mint a lemez. Emg- használ fekete műanyagot. Aktív,passzív egyaránt.
2015. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A scale lenth angolul, azaz a hangzó húrhossz, a hídtól a nyeregig mért távolság, általában 2-3 féle létezik, a Gibson jellegűek rövidebbek, ezzel sötétebb a hangzás, alacsonyabb kicsit a húrnyomás, mint ugyanolyan hangolással és beállítással egy hosszabb (pl. a Fenderek).

A hosszabb több magas felharmonikust produkál, mert feszesebb a húr.

Ha drop hangolásban játszol és jó magastartományt akarsz, akkor talán célszerűbb szerintem a hosszabb.

2015. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pontosan úgy értem a lefedett pickup-ot, ahogy leírták. Nagyjából értem most már, mi a különbség, de nem tudom, mi lenne a célszerűbb.
2015. jan. 10. 22:23
 6/14 A kérdező kommentje:
Gitározom már egy ideje, de lusta voltam az ilyenekkel foglalkozni, így csak leültem a Guitar Pro elé, és elkezdtem tanulgatni, ami tetszik. Jelenleg egy LTD EX-400 van a háznál, de az a bátyámé, ez a kérdés tárgytalan lesz, ha sikerül megszereznem tőle, viszont szeretnék valamit arra az esetre is, ha nem járok sikerrel.
2015. jan. 10. 22:25
 7/14 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy fontos a kinézet, de a hang sokkal fontosabb, tehát érdemes mondjuk egy pickupot nem az alapján eldönteni, hogy van-e rajta borítás, hanem hogy milyen jól szól. :)


Egyébként meg bármilyen standard méretű humbuckerre lehet tenni utólag ilyen fedőt.

[link]


[link]

2015. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én ibanez gitárokat ajánlom, pont ezeknek a követelményeknek felelnek meg amiket leírtál.

Nekem pl Iron Label szériából van gitárom, ami pont ilyen, EMG pickupok, extra vékony nyak, 24 bund stb. nekem 570-be került, bár 225 ért már szerintem vehetsz jobbat is (ha jól tudom az Iron Label széria lényege hogy olyan közepes áron kifejezetten metálra készült gitár legyen).

De LTD-k is nagyon jók már, ebben az árkategóriában.

Javaslom látogass el 1-2 gitár üzletbe és próbálj ki egy csomó gitárt.. most már tudsz gitározni, egyből érezni fogod mi az ami bejön, mi az ami nem. És ha majd kipróbálsz 50 gitárt akkor lesz viszonyítási alapod.

A gitárboltban ne félj elkérni a gitárokat, arra vannak ... ja és ne hagyd hogy rábeszéljenek vmire, amit amúgy nem vennél meg.. ez a dolguk, minden gitárnak vannak előnyei, ők meg csak azokat hajtogatják

2015. jan. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az Iron Label-ből csak az RGIT modell átmenő nyakú.
2015. jan. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
az lehet, bár az nem sokat változtat, meg aztán nehéz lenne olyan gitárt találni ami pontosan mindenben megegyezik amit leírt.
2015. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!