Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitár...

TaKy99 kérdése:

Milyen elektromos gitár húrkészletet vegyek ajándékba? Mit ajánlanátok jó szívvel?

Figyelt kérdés

Születésnapra szeretnék vásárolni egy !minőségi! elektromos gitár húrkészletet. Mit ajánlotok, illetve melyik webáruházat?


A gitár egy Fender Telecaster, illetve ha jól emlékszem akkor utoljára valami addario 010-es húrt kellett vennem rá.



2014. ápr. 18. 16:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nekem jó tapasztalatom van a hangszerdiszkonttal , többször rendeltem már tőlük és átlagosan 2 nap alatt már ki is hozták a cuccot teljesen rendben, a cobalt meg teljesen megéri az árát véleményem szerint , sokkal tovább bírja és a hangja is minőségibb mint egy mezei ernie ball-nak... persze továbbra is szubjektív véleményről beszélünk.. :D
2014. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#10: Az Ernie Ball Cobalt-ot próbáltad is, vagy csak gondolod, hogy nem éri meg az árát.

Mert Szvsz a zene esetén a hangzás előrébb való, mint a tartósság, ami ugye szubjektív dolog.

2014. ápr. 23. 06:25
 13/19 anonim ***** válasza:

Gitárhúrok között hangzásra iszonyú kicsi különbség van, az egész gitárhang kevesebb, mint 1%-a.

De ha ennyire okos vagy nem is értem miért kéred gitárosok véleményét...

Vegyél amit akarsz.

2014. ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A kevesebb mint 1%-a az nagyon erőss túlzás!. Ha megnézzük mik befolyásolják "nagy részben" a gitár hangját:

hangszedő, faanyag, híd/húrláb fajtája, húr.

Ezek közül pont hogy nagyobb részben szól bele a húr!

2014. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Shazeen ***** válasza:
Ha neked csak 1%-ot ad a hangzáshoz a húr, akkor vedd le róla! Kellemes zenélést kívánok.......
2014. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#Ancient Mariner: Kedves troll barátom, megpróbálok érthetően fogalmazni, hogy ha ennyire okos vagyok akkor vajon miért is kérem a gitárosok véleményét.


Először is tisztáznám, hogy nem vagyok zenész, de ettől függetlenül a zenét szeretem. Mivel már korábban kifejtettem, (ha figyelmesen olvastál talán fel is tűnt) hogy az ünnepelttel beszélgetve jutottam arra az elhatározásra, hogy ajándékba vásárolok neki egy húrkészletet. Na, akkor azt is írtam, hogy a beszélgetés lényege az volt, hogy szeretne minőségi irányba, egy más hangzást keresve húrkészletet kipróbálni... És talán megengeded, hogy egy Fender Telecaster (mint már korábban írtam) gitáron nem a hangszedőt, a testet, a hidat, stb... cserélgeti... :) ugye?

Namár most a nagy okosságom ellenére azért kértem gitárosok véleményét, mivel sokan sokféle húrt kipróbáltak már, így vannak kézzelfogható tapasztalataik, nem csak vélemények. Mivel én ugye nem vagyok gitáros, ezt én nem tudtam/tudom kipróbálni... ;)


A #10-es válaszolóra is csak azért kérdeztem vissza, mert nem véleményt szeretnék begyűjteni, hanem tapasztalatot. Ha azt írná vissza, hogy igen kipróbálta és szerinte nem ér annyit, akkor elfogadnám a válaszát...


Azt a véleményemet meg továbbra is fenntartom, hogy egy művészeti termék esetében igenis előrébb való a hozzáadott szubjektív művészeti érték, mint a tartósság, az élettartam.


De, hogy te is értsd kedves troll barátom, átfogalmazom: fontosabb egy gitárhúr hangzása, mint a tartóssága. (Persze azért ez bizonyos határok között értendő, mert azért az a művészeti érték rovására menne, ha egy előadáson, koncerten többször kellene húrt cserélni...)

2014. ápr. 24. 08:37
 17/19 A kérdező kommentje:

A kérdésem továbbra is nyitott, a három húrkészlet közül melyiket tartjátok leginkább kipróbálásra méltónak?


Matthew ajánlotta a Cobalt Ernie Ball-t [link]


illetve kinéztem még egy "normál" elixir-t, ha ennyien ajánlottátok: [link]


Illetve egy hosszú élettartamú D'Addario-t: [link]


Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. ápr. 24. 08:42
 18/19 anonim ***** válasza:

A hosszú élettartamú D'Addrio-n is valószínűleg csak egy filmréteg van, ami nem hagyja koszolódni és ezért nem veszt -nagyon- a hangzásból, illetve a többszörösére kitolja a használati idejét. Én még nem próbáltam ezt a húrkészletet (csak az olcsóbb, alap verziót), de elixirből már sokat "elhasználtam" és nincs vele rossz tapasztalatom. Sokáig bírja és jó hangja van. Nem probléma az sem, hogy a vékony húrokról idővel kezd lekopni a "nanoweb" réteg, ez csak rinyálás :) A tartósságról annyit, hogy ha az ünnepelt is lusta állandóan húrt cserélni mint én, akkor ez nagy előrelépés lesz :D Az Earnie Ball-tól is csak a sima verziókat hazsnáltam és azok teljesen jók, de talán lehet mondani, hogy nincs semmi különleges bennük, ajándéknak nem kéne adni. Ez a drágább verzió viszont simán jó lehet! Látom, hogy erősen próbálják megmagyarázni a leírásban, hogy miért is kéne ezt venni, de amit a gyártók írnak a saját termékükről arra nem érdemes alapozni szerintem. Remélem jön valaki aki tapasztalatból is ír valamit róla, mert én is kíváncsi vagyok.


Az Elixirben nem fog csalódni szerintem és ajándéknak is jó, mert nem épp egy szimpla húr. Az emberek többségének bejön, nem véletlenül olyan népszerű, de a többivel sem veszthetsz túl sokat szerintem!


Sajnos én csak ennyiben tudtam segíteni, mert a három közül csak ezt próbáltam. Viszont a véleményekről is csak annyit, hogy minden szubjektív (tartósságot leszámítva talán). Olyan ember kéne aki mindhármat alaposan kipróbálta és van füle is hozzá. Ha nincs ilyen, akkor nem igazán fogod megkapni a "jó" választ, de -mint írtam- egyikkel sem bukhatsz nagyot. Drágább húrok lévén figyelnek, hoyg kapj is valamit a pénzedért. Szempont lehet talán még az, hogy milyen húrokat használ/használt a delikvens. Ha pl D'addrio-t, akkor érdemes a másik kettő közül választani inkább, hogy legalább valami újat próbáljon ki!

2014. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igazad van, legalább próbál más márkát is :)

Mivel az ebc-ről nincs tapasztalat megosztva, úgyhogy Elixír lesz a kiválasztott.

Köszi mindenkinek a segítséget!

2014. ápr. 25. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!