Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitár...

TaKy99 kérdése:

Milyen elektromos gitár húrkészletet vegyek ajándékba? Mit ajánlanátok jó szívvel?

Figyelt kérdés

Születésnapra szeretnék vásárolni egy !minőségi! elektromos gitár húrkészletet. Mit ajánlotok, illetve melyik webáruházat?


A gitár egy Fender Telecaster, illetve ha jól emlékszem akkor utoljára valami addario 010-es húrt kellett vennem rá.



2014. ápr. 18. 16:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Heló!


Menj el aboltba és kérdezd meg, hogy egyáltalán milüyk van. Mondd el, mennyi körül gondoltad, és adja a legjobbat - ami szerinte jó. Persze mondd el, hogy szeritned mit vettél ezelőtt.


Ez a legjobb megoldás jelen esetben.

2014. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél, amit az "ünnepelt" használ.
2014. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hello!


Ha tényleg minőségit akarsz, akkor vegyél Elixir húrkészletet! Sokkal tovább bírja mint a sima húr. Én mindig ilyet használok, mert akár 5x tovább tart és szép "fényes" marad a hangja. Drágább ugyan, de tényleg jobban megéri hosszútávon. Hangja is nagyon ott van...


Ha drágának tartod, akkor másik opciónak az Ernie Ball húrokat ajánlom. Sokáig használtam régen, nem tudok rosszat mondani róla, de persze közel sem bírja addig mint egy Elixir húr. A Blue Steel húrok sem rosszak, bár annyira nem győzött meg a hangjuk, de ez szubjektív dolog!


Ha 10est használ, akkor vegyél ugyan olyat az új húrból is!

2014. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Elixír tényleg jó, abból a szempontból hogy tovább tart.

Viszont ez a tovább tartás az oxidálódás/korrodálódás terén jobb, a bevonat miatt. Szakadás terén viszont ugyanúgy szakad mint a többi. Persze van akinek eleve nem szakadnak a húrjai, valakinek meg nagyon gyakran.

Szóval annak természetesen nem éri meg, mert hiába bírná tovább a sok ezer forintos Elixir húr hogy ne dzsuvásodjon, idő előtt szakad az is, és elég idegtépő frissen feltett 4000 forintos húrt egy hét után szaggatni. :)

2014. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem még nem szakadt el elixir húrom és régen is csak amikor még nagyon amatőr voltam. Mondjuk én normál hangolásban használom és nem is szoktam máshogy. Ha össze vissza van hangolva, akkor biztos szakadnak, de ha normálisan, akkor nem lesz gond. Bár más húrok is szakadnak rendesen, ha nem bánik jól velük az ember és nagyon sokáig használja.
2014. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Jaja! :) Pont azért írtam én is, hogy kinek mi.

Nagyon függ gitártól is. Valakinek teljesen természetes az hogy a húr az szakad. :P Néha, ritkán, vagy gyakran..

Nekem jelenleg -majdnem szó szerint- ismeretlen már ez a fogalom. Pedig aztán nyúzom tépem őket ahogy lehet. De addig vannak fent a húrjaim, amíg nem szedem le őket öregedés miatt..

És váltogatok több márkát is, mindegyiknél így van. Ernie Ball, Daddario, GHS, Rotosound (na Rotosound-ot miután TÖBB gyári hibás készletet vettem a boltban soha többé nem veszek..-.-)

2014. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Shazeen ***** válasza:
Elixír jó, de a bevonat a vékonyabb húrokon egy idő után elkezd leválni, és "megszőrösödik" a húr. Igen mindenképpen olyat vegyél amit az ünnepelt használ.
2014. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a választ!

Bocs, de az ünnepek alatt nem voltam net közelben, úgyhogy csak most néztem meg a válaszokat. Amikor a kérdést kitettem, erre még nem gondoltam ;)


Az olyat vegyél, amit használ, nem megoldás, mert maga az ötlet is onnan fakad, hogy egy korábbi beszélgetéskor említette, hogy váltani szeretne minőségibb irányba, de nem tudja merre, ezért gondoltam, hogy ajándékba vennék neki valami különlegesebb, minőségi húrkészletet.


A menj a boltba és kérdezd meg, sem működik, hacsak nem nyitnak valami hangszerboltot a környékünkön, mert a legközelebbi valamirevaló bolt is 60km... Azért is kértem, hogy ajánljatok webshopot is.


Matthew ajánlotta a Cobalt Ernie Ball-t [link]

illetve kinéztem még egy "normál" elixir-t, ha ennyien ajánlottátok: [link]

Illetve egy hosszú élettartamú D'Addario-t

[link]


Tehát itt tartok most. A 3 közül melyik ajánlott? Illetve a linkelt bolt megbízható? Vagy ajánlhattok mást is :)

2014. ápr. 22. 14:25
 10/19 anonim ***** válasza:

hangszerdiszkonttal nekem spec negatív tapasztalatom van,

Nekem úgy ahogy van tűnt el csomagom, minden nyom nélkül. heló.. aztmondják nembaj elküldik mégegyszer. Hát hadd ne mondjam hogy mennyire megbízható egy bolt ha ennyivel van elintézve :) És mindezt persze úgy, hogy kifizettem nekik előre, és akkor én bizonygassam, hogy nem kaptam meg.. Szóval vagy elbukom a pénzem, vagy nem. Vicces.


Illetve hogy 2 hétig várhattam a csomagomra ami sürgősen kellett volna.. és plussz pénzem is ment rá, az ő hibájukból. No de ez mellékes, hátha én voltam a 10ből 1 akivel ez előrfordul. :)


A hosszú élettartamú Daddario jó lehet, tulajdonképpen ugyanaz mint az elixir, ugyanaz a technológia.


Az Ernie Ball cobalt jó lehet, de 3000 forintért nem.. Sima Ernie Ball-t feleannyiért lehet venni, és ez a cobalt nem jobb annyival, kicsit túlozva mondhatjuk hogy parasztvakítás igazából.

2014. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!