Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Igaz hogy a csöves gitárkombó...

Igaz hogy a csöves gitárkombó hangosabb mint a tranzisztoros?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 22:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
34%
hát ezt öröm volt végig olvasni! Kössz srácok! :D
2013. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a vita egy élmény volt.De igazából szerintem.

Koncertezésre egy KIS klubban körülbelül 30-40 watt kell.

60-as erősítő pedig tökéletes ha a kisebbet nem akarod agyonhajtani.Persze most csöves cuccról beszélek.

Tudom ajánlani a Line6 Valve Spider cuccot esetleg Peavey Tube vypyr 60-at vagy laney Ironheart cuccokból a 30asat vagy a 60asat.

2014. márc. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

előző teljesen egyetértek veled azután, hogy nemrég felléptem egy klub(pince)helységben 40Wos csöves erősítvel plusz kihangosítás nélkül. Elég volt a hangja, de max hangerőn kellett tolnom. (punkot játszunk)

Megjegyzem a gitár is számít valamennyit, pl. a Humbucker hangszedők hangosabbak mint a single coil.

2016. febr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Valaki itt erőlködött, hogy 15 watt kevés, én 2x 12,5 wattos vermonáámmal letolom a 100as csöves ládát, oké, mondjuk én basszusgitárral játszom, de van 50 wattos erölködöm is 2 db 100as vermona ládával, na azzal már magabiztosan fél falut kihangosítom ;)

Máskérdés, hogy vermona az tudott :D

2017. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Waff ***** válasza:

Hát ez a fentebbi vita megérte a pénzét... :D heh micsoda figurák :)))


Kérdésre: ugyanazon teljesítményű erősítők nagyjából ugyanakkora hangerővel szólnak, a különbség (a csöves és a tranzisztoros között) a hangzás. Leírni nen nagyon lehet, meg kell hallgatni. Egy csöves erőteljesebb érzést kelt, harapósabb, teltebb hangzású, egy tranzisztoros kevésbé, persze egyáltalán nem rossz a tranzisztoros sem. Mindkettőre igaz, hogy minél nagyobb, annál jobban szól.


A 10-15-20 wattos szobaerősítők nemigazán valók koncertekre, ezeket otthoni gyakorlásra találták ki. Koncertre inkább a 40-50 watt feletti cuccokat célszerű használni.

2017. júl. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!