Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Igaz hogy a csöves gitárkombó...

Igaz hogy a csöves gitárkombó hangosabb mint a tranzisztoros?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 22:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nagyon általánosítva: Igaz.
2013. okt. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
És akkor hány wattosat és mekkora hangszórósat érdemes venni kisebb klubkoncertekre (külön hangosítás nélkül)?
2013. okt. 18. 23:20
 3/25 anonim ***** válasza:

Stílusfüggő.

Milyen zenére kell?

2013. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Elsősorban rock és blues, de szeretnék mindenfélét játszani: jazz, funk, regae, metal, stb. De ezek csal mellékes dolgok.
2013. okt. 19. 09:00
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Felejtsük már el ezt, hogy 1 cuccal mindent játszunk... Ilyen a világon nem létezik...

Jó a "modellezős" cuccokat ilyesmire találták ki, de azok meg elérhető áron "tudnak mindent", csak éppen elég vérszegényen.


Ha rockot szeretnél játszani, akkor legalább egy 212-es 50 wattos csöves kombó kell.

Ha blues-t, jazz-et, akkor akár 1 hangszórós 30 wattos cucc is elég lehet.

Ha metált, akkor meg kell a 100 watt, 412 legalább...

És most csöves cuccokra gondoltam természetesen.

2013. okt. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

Hogyne. mert zenei stílustól függ hogy neked hány wattos kombó kell.. atyaég... -.-


Kérdező, ha hangerőről van szó, és kisebb klubkoncertet nézünk, oda 15 W-os motyó bőven átüvölt mindent.

Egy 100Wos csöves cuccot az életben nemfogsz kitekerni egy kis koncerten, max arénában... De ez kb 50 Wattosra is igaz.

Én egy 1 hangszórós 15 Wattos cuccon játszom koncerteken is, és játszom zúzda metált is, meg bluest is. (félig tudom feltekerni a hangerőt)

dob, basszus, ének mellé, kihangosítás nélkül, magában.

2013. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg hasznos volt. :)
2013. okt. 19. 11:36
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

"Hogyne. mert zenei stílustól függ hogy neked hány wattos kombó kell.. atyaég... -.-"

Igen, stílusfüggő.

Voltál már jazz koncerten? És metál koncerten?

Szerinted ugyanakkora hangerőn szóltak?

Ha egyáltalán nem értesz hozzá minek ugatsz bele?


"Kérdező, ha hangerőről van szó, és kisebb klubkoncertet nézünk, oda 15 W-os motyó bőven átüvölt mindent."

Marhaság.

15 wattos cuccokban általában 10"-os hangszóró van, légyszíves játsszál már nekem ilyen cuccon Metallicát (és ez még egy lájtosabb zene...).

Ott ahol jazz van és a dobos finoman üti a szerkót, oda elég igen.

Ahol dupla lábdob van, meg cinhegyek, meg kőkemény ütés oda lepkefing.


"Egy 100Wos csöves cuccot az életben nemfogsz kitekerni egy kis koncerten, max arénában... De ez kb 50 Wattosra is igaz."

Ha nincs hangosítás, és a kérdező írta, hogy nincs, akkor ez egyáltalán nem biztos, hogy így van.

(Egyébként pont arénába elég kisebb cucc, mivel ott garantáltan hangosítanak.)

Egyébként senki nem mondta, hogy ki kell tekerni, de akkor is teljesen másképp fog szólni egy 15 wattos cucc a szétesés határáig hajtva, mint egy 100 wattos 60%-on.

Igen, csöves cuccokat ki kell hajtani, de kombóknál a kisebb teljesítményhez kisebb szóró is jár, aminek nem garantáltan az a legjobb, ha 100%-on van hajtva.


"Én egy 1 hangszórós 15 Wattos cuccon játszom koncerteken is, és játszom zúzda metált is, meg bluest is. (félig tudom feltekerni a hangerőt)"

dob, basszus, ének mellé, kihangosítás nélkül, magában."

Mi az a zúzda metál és milyen erősítőről van szó? Csak kíváncsi vagyok...


Vajon a metálzenekarok miért több, 100 wattos fejen és sok 4x12-n játszanak, ha bőven elég egy 15 wattos zsebkombó is... Hmm érdekes, nem?

2013. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"15 wattos cuccokban általában 10"-os hangszóró van, légyszíves játsszál már nekem ilyen cuccon Metallicát (és ez még egy lájtosabb zene...).

Ott ahol jazz van és a dobos finoman üti a szerkót, oda elég igen.

Ahol dupla lábdob van, meg cinhegyek, meg kőkemény ütés oda lepkefing. "


12"-os hangszóró van az enyémben, és akármilyen dob mellé teszem, ha kitekerem SOK hozzá... szóval nem maxon kell hajtanom hogy szóljon.. ha nincs a dob kihangosítva, lehet az duplázós kőkemény dobolás. Annyira lepkefing hogy leszólja a dobot ha maxra tekerem.

Félig szoktam.

2013. okt. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Megkérdezem újra: Milyen cuccról van szó?
2013. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!