Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti mit gondoltok a Trance...

Ti mit gondoltok a Trance zenestílusról?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez a műfaj miért nem népszerű annyira hazánkban,mint a többi műfaj? Például: Dubstep,House,Pop,Minimal..stb!

Valahogy nem értem az embereket! Szerintem az elektronikus zene világában ez a műfaj (Trance) a legcsodálatosabb,és egyben a legérzelmesebb is! Amikor hallgatom,akkor úgy érzem,hogy egy másik világban vagyok,ahol csak a boldogság van! Teljesen elgondolkodtat.... és egyben ráébreszt néhány dologra,hogy mi is volna az igazán helyes! Ezért is nem tudom megérteni az embereket itt Magyarországon,hogy miért nem nyitottak erre a műfajra?

Szerintem azok az elődadók,akik annyira közismertek (David Guetta,Aviccii),szerintem amit ők csinálnak,az még zenének sem nevezhető!



2013. júl. 1. 01:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Sajnállak, mert hasonló cipőben jársz, mint én. Amiket leírtál az egész témáról, mintha csak én gépeltem volna be... De egy ilyen helyen felesleges erről beszélni, mert csak "drogos zene", "csak az a zene, amit hangszerekkel játszanak. Metál, rákenroll forevör" típusú válaszokat fogsz kapni. (Tisztelet a kivételnek, kedves utolsó válaszadó.)

Sajnos ez van. Nincs személyesen olyan ismerősöm, akivel ezt meg tudnám osztani, de reménykedek, hogy a jövőben lesz, amint Pestre kerülök!


A house-szal kapcsolatban: én is a progressive és a deep house zenéket kedvelem. Van jónéhány YouTube-csatorna, ami ilyeneket tölt fel és ezeket játssza pl. Hernan Cattaneo is.


Ja és a trancen belül régebben (értsd kb. 5 éve, mikor megkedveltem a műfajt) az uplifting volt a kedvencem, de mostanában inkább classic trance (illetve nem is annyira classic mint pl. a régi Sven Väth, de ilyen '90-es évek vége, 2000-es évek eleje) megy, meg dark trance, amiket pl. John 00 Fleming játszik, plusz egy kis psy meg goa. :)


Ezt a csatornát a classichoz ajánlom:

http://www.youtube.com/user/MarianoRuchs

2013. júl. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


De ne nézd le a téged fikázókat, ne süllyedj le a szintjükre, tiszteld az ízlésüket akkor is, ha ők nem így tesznek. :)

2013. júl. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Ne süllyedjen le a szintünkre? Minden zenét fikázott, ami nem trance. És senki nem írta, hogy rock'n'roll forever, csak megkérdezte a kérdező, hogy nekünk hol kezdődik a zene és erre válaszoltam. Az meg, hogy mi az EGYÉNI véleményem a trance-ről te is tartsd tiszteletben hiszen ez volt a kérdés. Vagy már véleményem sem lehet?
2013. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Jól olvastad, ezt írtam. Persze lehet véleménynek tekinteni a "drogos zene" és a "mit szedsz?" kommenteket is, de számomra ezek eléggé degradáló válaszok. Ha azt írnátok, hogy "nekem nem jött be, én az élőzenés műfajokat jobban kedvelem", azzal nem lenne semmi probléma.

Ez a "majd kinövöd" pedig megint csak a másik ízlésének semmibe nézése, amitől óva intettem a kérdezőt.

Egyébként nem tudom mennyire olvasgattad az ezzel kapcsolatos korábbi kérdéseket, de ezeket a rock'n'roll-típusú reakciókat nem a semmiből találtam ki. Nyilván a trancerek között is vannak, akik lenézik a többi stílust (ahogy egy kissé a kérdező is), de valamiért jóval kisebb arányban teszik ezt.

2013. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Imádom. Bár mostanában inkább a trouse-t nyomatják, de nekem az is tetszik. Van pár tipikus trance, ami átsegített a nehéz időszakon, nem is volt semmi máshoz hangulatom.
2013. aug. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

A Trouse műfaj (Progressive House) is jó,de abból is a minőségi változat! :)

Én Uplifting Trance-t hallgatok állandóan,szóval esélytelennek tartom,hogy egy 138 BPM-en szóló szettbe belekalibrálják a Trouse műfajt! :)

Akik talán még a (Pure) Progressive Trance műfajt alkotják,ők a következő előadók: Thrillseekres,Lange!

2013. aug. 3. 01:12
 17/38 anonim ***** válasza:
Én szeretem a Trance-t és szerintem nem drogos csak érzéki :) Drogos pl: Minimal, meg az ilyen Coronitás szarok :D
2013. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló,egyet kell értsek veled! :)

Igazából,ezt a Coronita kategóriát nem sorolnám a hallgatható zenék közé sem! Másodszor pedig a Coronita Tech-House zenét állát össze,különböző hosszúságú szettekben! Csak Coronita néven fut a műfaj,ennyi az egész!:)

2013. aug. 12. 14:00
 19/38 colouredvision ***** válasza:

Én nagyon szeretem a Trance zenéket, de a 90-es évekből hallgatok ilyen stílusú számokat. A mai elektronikus zenékért nem vagyok oda. Amiket még hallgatok a Trance mellett és elektronikus: acid, happy hardcore, eurodance, oldschool hardcore. Elsősorban a 90-es évek elektronikus zenéit hallgatom, ezek mellett pedig: 80-as évek zenéi, rock, jazz, zongorás zenék.


Ugyanazért szeretem a trance zenéket, amiért a kérdező is. Valóban egy másik világ, és engem is elgondolkodtat.


Linkelek egy-két elektronikus zenét a 90-es évekből, érdekelne a kérdező véleménye, persze bárki másé is, akinek van.


The Third O - Ozon Nature, ez Hard Trance:


http://www.youtube.com/watch?v=nEF1I3-KemE (172 BPM, csak azért jegyzem meg, mert a 90-es években jóval energikusabb zenék születtek)


Y-Traxx - Trance Piano, szerintem nyugisabb trance:


http://www.youtube.com/watch?v=c3v7nRk2j4U


Emmanuel Top - Acid Phase, acid:


http://www.youtube.com/watch?v=G8IwGUR8S54 (acid=Roland TB-303, nagyon szeretem a zenékben a 303-as hangokat)


Vinylgroover - Day By Day, happy hardcore:


http://www.youtube.com/watch?v=4BxpsylrDZY


Corona - Rhythm Of The Night, eurodance:


http://www.youtube.com/watch?v=u3ltZmI5LQw


Nekem mindig fontos volt a zene, 2006-ban fedeztem fel a 90-es évek elektronikus zenéit, azóta keresgélem őket youtube-on, discogs-on, de nem csak ilyeneket hallgatok, hanem azokat a stílusokat is, amiket már említettem.


Szerintem az elektronikus zene is zene.

2013. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
28%

A trance az egyik legdrogosabb stílus kérdező, hűtsd le magad...


Mit gondolsz, annak idején a trance virág korában (~2000), egy sensation white-on hány extasy fogyott el / ember? SOK.

Nem hiába hívták bogyós zenének felénk...


Persze, ha életedben nem cuccoztál nem fogod megérteni, miért is, de hidd el nekem kishaver, a trance ugyan olyan szállós narkós zene, mint a techno.

2013. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!