Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitár tanulás?

Akusztikus gitár tanulás?

Figyelt kérdés

Már lassan több mint 1 éve megvan Martinez akusztikus gitárom, viszont mindig közbejött valami és sose tudtam elkezdeni komolyabban tanulni játszani rajta még.


Tudnátok adni linkeket, amik segítenek a tanulásban? Az alapoktól kezdve persze :)


Na meg a tippek is jól jönnek azért.


2012. jún. 28. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznosak az online segédletek, de szerintem van jobb módszer is... tanuld meg az alap akkordokat, ezeket igazából bárhol megtalálod. (A, C, D, E, F, G - dúr és moll egyaránt, aztán később jöhetnek majd még finomságok, mint pl a 7th akkordok) Ezeket gyakorold addig, amíg tökéletesen nem mennek... váltogass köztük, ütemenként egyet pengetve, aztán négyet, ahogy tetszik. Csinálhatsz olyat is, hogy önmagaddal versenyzel, megpróbálsz percenként minél többször váltani X akkordról Y-ra, úgy, hogy ki is pengeted. Ezzel el lehet lenni legalább 1-2 hónapig. Aztán meg már feltalálod magad, keresel egyszerű dalokat és megpróbálod eljátszani, megkeresni az akkordokat amik szólnak benne. Ilyen online leckéket csak elektromos gitárhoz ajánlanék, ott is csak a technika (húrnyújtás stb) elsajátításához, de ez igazából akusztikushoz nem kell kezdő szinten, húrnyújtás meg soha.
2012. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mikor elöször nekiálltam, akkor valami oldal alapján tanultam, de ugye közbejöttek a dolgok... Most pedig már nem tudom melyik volt az az oldal.


Ezért is kértem linkeket :)

2012. jún. 28. 21:10
 3/3 anonim ***** válasza:
2012. júl. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!