Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorán (szintetizátor) -on...

Zongorán (szintetizátor) -on vagy Elektromos gitáron nehezebb megtanulni játszani?

Figyelt kérdés

2012. jún. 8. 18:06
 1/8 anonim válasza:
egyértelmű hogy gitározni sokkal nehezebb
2012. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés maga értelmetlen.

Egyetlen hangszeren sem lehet megtanulni játszani.

Magas szinten mindkettőn nehéz elérni, zongorán a függetlenítések miatt, gitáron a frazírok miatt.

Alacsony szinten talán egy gitárral szórakoztatóbb lehetsz egy tábortűznél, zongorán az 1-2 ujjas darabok túl nagy élményt nem nyújtanak.

2012. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem boci boci tarkát akartam később játszani ,hanem arra vagyok kiváncsi melyiken könyeb megtanulni játszani...ha van 1 alap tudás meglenne onnan már a fejlődés idő kérdése lenne.
2012. jún. 8. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Zongorában talán valamivel könnyebb elindulni, ott nem kell bajlódni olyasmivel ,hogy milyen szépen fogod le a húrokat ha lenyomod a billentyűt az szól. Perszemkésőbb ahogy tanulsz majd, meg zenélgetsz belátod ,hogy maga a kérdés nem helyén való, de ha erősen sarkítani akarunk akkor mondjuk azt zongorán gyorsabban tanulsz majd meg egy dallamot eljátszani.
2012. jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyébként könnyűzenét egy szintig, amíg csak akkordokat magol be az ember, és kísér dalokat, addig sokkal könnyebb a gitár. Betanul 4-5lefogást, tologatja a kezét a fogólapon, és nemkell gondolkodni, nemúgy mint zongorán. Később, amikor elméletet is akarsz tanulni, és mondjuk improvizálni, akkor egyrészt látni fogod, hogy a két hangszer teljesen más technikai adottságokkal, és lehetőségekkel bír, de a zongora legalább könnyebben átlátható. Egyébként én még ígyis azt mondom, hogy a zongora nehezebb.
2012. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindkettőn játszom.Egy bizonyos szint felett nehéz mindkettő. Gitáron az a nehéz, hogy egy adott hang több helyen is megtalálható, ezért nem egyértelmű, hogy mikor honnan indítson az ember egy adott dallamot.Tudnod kell, hogy mikor használhatod az üres húrokat (amikor nem fogsz semmit, csak hozzápengeted), és mikor melyik húrt kell kihagyni vagy tompítani. Ha viszont megtanulsz rajta egy adott skálát, azt többnyire bármilyen hangnembe át tudod tenni anélkül, hogy máshogy kellene fognod a hangokat. Ha pld. C helyett Cisz van, ugyanazt játszod, csak egy bunddal feljebb.Zongorán a C és Cisz nagyon más. Az egyik csupa fehér billentyű, míg a másiknál már kombinálni kell a fekete és fehér billentyűket. Minden hangnemben más a hangok eloszlása, sokszor más az ujjrend + 10 ujjal kell egyidejűleg játszani. Mindent egybevetve szerintem: 1:1 :)
2012. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

# 4/6 06-08 19:00 -es kommentelőnek:


Zongoránál is kell bajlódni, csak azzal, hogy az ujjad hegyével kell leütni a billentyűt és eleinte gátolvasás van, meg nem mindegy milyen erőfel ütöd a hangszín miatt. Zongorából 6 év az alap. Addigra tanulsz meg kb. mindent ami kell egy olyan szintű darab lejátszásához. Gitárhoz nem értek. A szintetizátor pedig talán könnyebb, mert ott a bal kéz akkordokat üt általában, de arra is figyelni kell, hogy jót üss, bár én azt most fogom elkezdeni ( 6 év zongora után).

2012. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előző vagyok, csak az első mondat szól a 4. hozzászólónak :)
2012. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!