Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hegedű, gitár, zongora tanulás...

Hegedű, gitár, zongora tanulás milyen nehéz?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud már gitározni - nem úgy, mint Santana, de tűrhetően - könnyebb kicsivel a hegedű? Zongorázni és hegedülni tanulni 20 évesen késő?

2012. máj. 18. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem késő, ha elég kitartásod, akaratod van hozzá, menni fog! Ha egy kis tehetség is rejtőzik benned, akkor meg főleg! :)

Én 18 vagyok, és most szeretnék elkezdeni dobolni. :) L.

2012. máj. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 5 éve zongorázok. 20 évesen is simán elkezdheted, az én tanáromhoz is jár egy huszonéves, egy-két éve kezdte és már olyan darabokat játszik mint most én.

A gitár kicsit nehezebb, a hegedű annál is... a zongora könnyebb. De azt válassz, ami tetszik!

2012. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az hogy melyik a nehezebb nem lehet megmondani konkrétan. Mindegyiknél vannak egyszerűbb és nehezebb dolgok. A gitár pl olyan szempontból könnyebb a hegedűnél, hogy nem kell fekvésváltásokat tanulni. Vagyis kell csak hát ugye egy hegedűn nincsenek bundok és az eléggé megnehezíti a dolgokat. De az ellenpélda meg az h gitáron sok akkordot meg kell tanulni és több húr van ezért ez a rész sokkal bonyolultabb mint egy hegedűn. Zongora meg nagyon könnyen átlátható hangszer, de kétkezes.


Nem lehet mondani h bármelyik nehezebb a másiknál, de tuti van amelyiken könnyebben meg tanulsz. Ez szubjektív dolog és csak akkor fogsz rájönni, hogy melyik megy könnyebben ha mindet kipróbálod.


Lényeg hogy azt válaszd amelyik NEKED tetszik, nem pedig amelyiket könnyebbnek hiszed! hidd el csak így érmi meg zenélni.


20 évesen sem késő természetesen. A hozzáállás és a kitartás a lényeg.

2012. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 8 évesen kezdtem el zenélni kísérőautomatikás hangszeren (ilyen hangszeren játszik pl. Kocsis Janika is, videó: http://www.youtube.com/watch?v=nBEYfralnI8).


Eleinte keményen meg kellett tanulni kottát olvasni és írni, ezután meg kellett tanulni, hogy a billentyűzeten melyik billentyű melyik hangot adja ki. Egy fél év után kezdtük el tanulni az akkordokat. Na ez egy kihívás volt. Megvolt az elméleti alapja (pl. dúr: alaphang + nagy terc + tiszta kvint, pl. C-dúr: C-E-G), de gyakorlatban nagyon nehéz volt elsőre lefogni egyszerre azt a három (dúr/moll esetén) hangot (főleg váltogatni az akkordokat és követni a kísérőautomatikát, amihez eléggé kell a ritmusérzék). Egy idő után azonban rá fog állni a kezed (csak a bal kéz nekem rosszul állt rá, mert az alaphangot mindig gyűrűsujjal fogom le, pedig kisujjal kellene), és magától fog jönni. Persze ehhez rengeteg gyakorlás kell, és lehetőleg olyan dalokat tanulj, amit szeretsz! Nekem a csárdások a kedvenceim, mikor elkezdtem azokat játszani, hihetetlen nagyot fejlődött a játékmódom.


Szerintem 20 évesen egyáltalán nem késő elkezdeni tanulni, de az elméletet nagyon tanuld meg, mert akármilyen hihetetlen, szükséged lesz rá (pl. transzponálás, hangközök stb.). Egy a lényeg: élvezettel csináld, a lelkesedésed pedig mindig maradjon meg, ne add fel az első kudarc után.


Én azt mondom, hogy keress egy énektanárt is. Én nagyon sajnálom, hogy nem kezdtem el akkor énekelni, amikor a zenét is elkezdtem. Ki tudja, már hol tartanék, ha tudnék énekelni, ehelyett még csak most szenvedek vele...


Motivációként küldhetek pár dalt, amit én játszottam és vettem el, csak írj privátot (ha valamiben segítségre van szükséged, szintén). Kitartást, és soha ne add fel! Sok sikert hozzá!


18/F

2012. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 2. osztályos korban kezdtem el hegedülni, eleinte nehéz volt, meg a kottát is meg kellett tanulni, stb., de azóta is hegedülök, épp ma volt egy tanszaki koncertünk. (:

Nemrég kezdtem el tanulni gitározni is, na az nem olyan nehéz, mint a hegedű szerintem (jó, hogy ennyi zenekar van xD).

Zongorázni is elkezdtem, de azt abbahagytam, nem kötött le valahogy, és nem is ment olyan jól. Úgy gondolom, hogy ez a legnehezebb, de ez csak az én véleményem.

Még nem késő, menj, iratkozz be szeptemberbe egy zenesuliba. (:

2012. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem meg a zongora baromi könnyű, nekem a gitárral voltak problémáim :D

szóval kérdező, amelyik neked jobb, amelyikre jobban rááll a kezed. mindenkinek más a nehéz, más a könnyű.

2012. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Wow, nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 2. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!