Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározással kapcsolatban van...

Gitározással kapcsolatban van néhány kérdésem. Hol is kezdjem?

Figyelt kérdés

Kb. 6 éve jártam gitártanárhoz, de elvette a kedvemet az egésztől, ezért leálltam vele. Úgy érzem, ennél nagyobb hibát még nem követtem el életemben, ezért újra el akarom kezdeni.


Az első kérdésem az, hogy tanár nélkül, tehát könyvekből, videók alapján ez megtanulható?


A másik, hogy én egy nylon húros gitárral kezdenék, de még így is sajognak az ujjhegyeim pár perc után. Mennyi idő/gyakorlás kell ahhoz, hogy az érzőidegek megadják magukat?


A harmadik, hogy sok emberkével beszélgettem, akik azt mondják, hogy ők rögtön Nirvanával, Metallicával, Iron Maiden-nel kezdik a tanulást. Rendjén van ez így, hogy kihagyják az alapok elsajátítását? Vagy akár haszna is lehet ennek?



2012. máj. 18. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban akarod és kitartó vagy netről is meg lehet tanulni, de jóval nehezebb.

Egy jó gitárt tanárt érdemes találni, nagyon sokat tud segíteni, de valóban, egy rossz csak rontani tud a helyzeten...

Másik kérdésedre, az érzőidegek sosem fognak elhalni, azért az elég durva lenne... :) Bőrkeményedés nő az ujjak végére, úgy már nem fog fájni.

Nylonhúros gitárnál mondjuk még nem hallottam, hogy túlzottan fájdalmas lenne, de a legjobb módszer az, ha gyakorolsz addig amíg igazán fájnak, és utána pár napig nem nyúlsz hozzá, majd ezt megint párszor. Így 1-2 hét alatt megjavul a dolog.

A legjobb módszer szerintem az, ha alapokkal kezdesz, fontos, hogy tudd mit hogyan és miért csinálsz.

Emellé fontos számokat is tanulnod, hiszen csak skálákat gyakorolni baromi unalmas és elveszi az ember kedvét, valamint az nem zene, csak gyakorlás.

Szóval ha haladni akarsz mondjuk 60-70% gyakorlás, 30-40% "szórakozás".

2012. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is, szerintem fontos, hogy az alapokat elsajátítsd, mert ezekre építve sokkal könnyebb jó gitárossá válni. Én 4 évig jártam gitártanárhoz, el is magyarázta az ilyen elméleti cuccokat, miegymást, de hamar rátértünk arra, hogy csak számokat tanultam, amiket akartam. Mostmár 6 éve gitározok, 1 éve van egy zenekarom és mostanra tanultam meg , hogy mi miért van, mit hogyan kell jól játszani, szóval az elméleti részét, meg a technikákat. És elmondanám így sokat fejlődtem magam is, rájöttem a végtelen lehetőségekre, amit lehet játszani, és így 100szor jobban élvezem. Sokan csak ,,bemagolják" a tabot és közben fogalmuk sincs mit fognak, játszanak igazából. Plusz ők meg is ragadnak egy szinten és kész. Úgyhogy fontosak az alapok, technikák elsajátítása és ezt lehet párosítani számok tanulásával, amelyekben hasonló dolgok vannak. Könyvből, netről meg lehet tanulni, sőt ha elég ügyes és kitartó vagy elég profi módon is, de nem árt ha tudsz konzultálni más gitárhoz értő tapasztalt emberrel.

Az ujjam először nekem is rohadtul fájt, mondjuk én fémhúroson kezdtem, de pár hét alatt elmúlt.

Ne kezdj rögtön Metallicaval, Iron Maidennel, mert aki még nem tud jól gitározni annak úgyse használ. Én is próbálkoztam ilyen számokkal az elején, és csak most tudom jól játszani őket, hogy megtanultam igazából gitározni.

És ne hagyd abba, nekem akármilyen szar kedvem van, a gitározás mindig feldob.

Jó gyakorlást!

2012. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rengeteget segítettetek, nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2012. máj. 19. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!